Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Чор да си ќе видиш дека судииве барем 15 бода ви вадат.
Одговорот на прашањето:
Доколку нема онакви случки како со Пјанич против Интер лани или па подарок пенали,НЕМА да го дујам.Ама поучен од еден тон глупости во минатото, 100% сум сигурен дека ќе има.
Прашање за тебе:
Дали и оваа година ќе биде ненамерна грешка секој поклон што ќе го добиете од судиите?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Чор да си ќе видиш дека судииве барем 15 бода ви вадат.
Одговорот на прашањето:
Доколку нема онакви случки како со Пјанич против Интер лани или па подарок пенали,НЕМА да го дујам.Ама поучен од еден тон глупости во минатото, 100% сум сигурен дека ќе има.
Прашање за тебе:
Дали и оваа година ќе биде ненамерна грешка секој поклон што ќе го добиете од судиите?
Дали минатата година грешките против Јуве беа ненамерни?

Ти постирав видео каде што ги имаше лани, Стефан искоментира нешто во смисла да бе имало, ти се повлече на невидено.

Се додека ја коментираш само едната страна на настаните, а се правиш мутав за другата не може да те сфатам сериозно за дискусија на таа тема.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.885
Вкупно мислам дека повеќе голови ќе постигнува Интер како тим, но Икарди помалку како поединец.
Освен ако не дадеме 20 гола повеќе, во тој случај може и Икарди да ја надмине бројката. Лани дадовме 66, а Лацио на пример 89.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Дали минатата година грешките против Јуве беа ненамерни?

Ти постирав видео каде што ги имаше лани, Стефан искоментира нешто во смисла да бе имало, ти се повлече на невидено.

Се додека ја коментираш само едната страна на настаните, а се правиш мутав за другата не може да те сфатам сериозно за дискусија на таа тема.
Дали мислиш дека судијата не го виде црвениот на Пјанич?Пошто сум сигурен дека знаеш дека го видел,поради кои причини тогаш не би му дал црвен?Просто ко гравче.
Да не се навраќаме уште назад за голот на Мунтари.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Дали мислиш дека судијата не го виде црвениот на Пјанич?Пошто сум сигурен дека знаеш дека го видел,поради кои причини тогаш не би му дал црвен?Просто ко гравче.
Да не се навраќаме уште назад за голот на Мунтари.
Дали мислиш дека судијата не го виде црвениот на Куртиќ? Пошто сум сигурен дека знаеш дека го видел, поради кои причини тогаш не би му дал црвен? :toe:


Од 4:43-5:00
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Поради тоа што проценил дека оди на топка најверојатно.Ајде сеа види го црвениот на Пјанич на 3 кола пред крајот на утакмица која што е да се биде или не за двете екипи.
И да,ДАЈ МИ ЛИНК од грешки на судиите на ШТЕТА НА ЈУВЕ на некоја клучна утакмица при отворен резултат.
Немој да ми пратиш само некоја грешка на +15 бодови при резултат од 2-0 во 83та минута.
Нека свират за Интер на клучните утакмици како што ви свират вас,па потоа нека свирнат еден непостоечки пенал за Кротоне при 2-0 за нас во 85мин.За да се избалансира де.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Де бре од 15 август со плачење почнавте. Интер и Рома направија многу добри потези со Балде и Нзонзи, можи да се кажи дека топ 4 екипите веќе се оделија со квалитет. Можат да го паднат и Наполи сезонава, и Интер и Рома имаат солидна ротација.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Де бре од 15 август со плачење почнавте. Интер и Рома направија многу добри потези со Балде и Нзонзи, можи да се кажи дека топ 4 екипите веќе се оделија со квалитет. Можат да го паднат и Наполи сезонава, и Интер и Рома имаат солидна ротација.
Milan go zaboravi so bakajoko .
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Поради тоа што проценил дека оди на топка најверојатно.Ајде сеа види го црвениот на Пјанич на 3 кола пред крајот на утакмица која што е да се биде или не за двете екипи.
И да,ДАЈ МИ ЛИНК од грешки на судиите на ШТЕТА НА ЈУВЕ на некоја клучна утакмица при отворен резултат.
Немој да ми пратиш само некоја грешка на +15 бодови при резултат од 2-0 во 83та минута.
Нека свират за Интер на клучните утакмици како што ви свират вас,па потоа нека свирнат еден непостоечки пенал за Кротоне при 2-0 за нас во 85мин.За да се избалансира де.
Многу фудбалери што добиле црвен картон отишле на топка. Знам дека вакви ретардирани муабети правиш, затоа ти поставувам дебилни прашања од твој вид. Дообјасни се, тоа според тебе е за црвен и е грешка на судијата или не?

Зборуваш на памет, не очекувај да ти вратам сериозно. Оди број ги тие 15 бодови што ви требаат за да бидете во егал.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Многу фудбалери што добиле црвен картон отишле на топка. Знам дека вакви ретардирани муабети правиш, затоа ти поставувам дебилни прашања од твој вид. Дообјасни се, тоа според тебе е за црвен и е грешка на судијата или не?

Зборуваш на памет, не очекувај да ти вратам сериозно. Оди број ги тие 15 бодови што ви требаат за да бидете во егал.
Во очекување сум на клиповите со грешки против Јуве на битни ОДЛУЧУВАЧКИ утакмици.Еден куп клипови ви имаме постирано на ПОКЛОНИ во ваша полза на такви утакмици.Не знаеш што да вратиш и сеа ќе пишуваш дека сум ретардиран и дека не заслужувам реплики.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Во очекување сум на клиповите со грешки против Јуве на битни ОДЛУЧУВАЧКИ утакмици.Еден куп клипови ви имаме постирано на ПОКЛОНИ во ваша полза на такви утакмици.Не знаеш што да вратиш и сеа ќе пишуваш дека сум ретардиран и дека не заслужувам реплики.
Според твојот пристап да покажам 1230193 ситуации каде што Јувентус е оштетен на клучни утакмици и во клучни моменти, пак ќе се правиш наудрен. Не вреди едноставно.

Јувентус заслужено е првак 7 сезони по ред и од фудбалски и од аспект на регуларноста. На глава застани, тоа не може да го промениш.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Prvite 5 tituli od tie 7 site tie greski bea nebitni od aspekt sto juventus zavrsuvase 20 boda pred 2 plasiraniot. Minatata sezona ocigledna bese pomosta od sudite zosto napoli do poslednite 2 kola im disese na juventus vo vrat i dokolku ne bea taa pomos od sudi juventus dali ke osvoese titula neseznaese. Ova godina juventus ima pogolema konkurencija na hartija (na teren doprva ke vidime) i dokolku ova godina ja dobiva pomosta od sudite ke bide naudar na pogolemi kritiki vo italija.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
@Mondonico
Ајде море ти покажи па после дали ќе се правам на удрен или не,ќе видиме.
Јувентус од 7 години заслужено е првак 5.Лани и таа со голот на Мунтари си добија ПОКЛОН.
Да не навлегуваме до детали коклу е значајна таа прва титула каде што судиите не го видоа погодокот на Мунтари,за наредните години.Сигурно дека не е исто да сте биле 1ви или 2ри таа година.А исто така не е сеедно ни кај конкурентите дали ќе се 1 или 2ри.
И со самото тоа што Јуве секогаш е фаворизиран,јасно е колку е победлив.Исто ко со мафијата да се бориш.
И да,немаше Интер да биде шамп минатите години,оти осеќам дека ќе вратиш некоја пресмешна и досетлива реплика од типот:''Доколку имавме 5 бода помалце сигурно Интер ќе беше шамп,да да оштетени сте :pos:''
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom