Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Де бре од 15 август со плачење почнавте. Интер и Рома направија многу добри потези со Балде и Нзонзи, можи да се кажи дека топ 4 екипите веќе се оделија со квалитет. Можат да го паднат и Наполи сезонава, и Интер и Рома имаат солидна ротација.
Aбе теши ги ти дека направиле добри потези со купување на играчи кои од дома не ги знаат дека фудбал играат па после ќе ти се вадат со муабети дека Јуве со судии освојувале. Јуве освојувал со судии имајќи 3-4 пати поквалитетна екипа од сите "конкуренти", зини земјо голтни ме :facepalm::facepalm::facepalm:. Исто ко на времето, што Јуве ги имаше Недвед, Дел Пиеро, Трезеге, Ибра а некој ги имаше Окан, Емре, Круз, Мартинс ама сепак Јуве со судии освојуваше.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Синка,со тебе за фудбал нема потреба да се дискутира.Хари Кејн ти беше на исто ниво со Лукарели.И да земам да се објаснувам со клипови и факти,што муабет ќе скршам со тебе?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Реално нема што муабет да се прави и со типче што тврди дека екипата која е поквалитетна од другите во лигата за неколку класи, освојува со судии. Абе прашање е дали Рома, Лацио, Интер, Наполи и Милан да состават една екипа, дали ќе го симнат од тронот Јувентус а ти цела прошла сезона плачеш како со судии освојува Јуве. Што понатаму да се каже?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Море,на три кола пред крај екипата што имала тројно повеќе квалитет од останатите,беше во незавидна ситуација.Доколку биле толку прејаки немаше да треба да мижат судиите за црвениот на Пјанич,и да се прегледува ВАР за црвен на Интер.Ајде тој не виде,ВАР зш не се прегледуваше како при црвениот на Интер?Вака можеш 2+2 да собереш?Можно е толку случајности постојано да се случуваат на корист на еден тим?И ти истиот реалист ми плачеше 2 месеци за пеналот на Бенатиа.Што муабет ќе правиме повеќе?
 
C

Castiel

Гостин
Реално нема што муабет да се прави и со типче што тврди дека екипата која е поквалитетна од другите во лигата за неколку класи, освојува со судии. Абе прашање е дали Рома, Лацио, Интер, Наполи и Милан да состават една екипа, дали ќе го симнат од тронот Јувентус а ти цела прошла сезона плачеш како со судии освојува Јуве. Што понатаму да се каже?
Секако. Дури и Барса, Реал, Сити и Псж да понудат играчи да се напраи тим нема го симнат јуве. Дај бе иди глеј тенис жити се.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Па и Реал е 6пати појак од Јуве,нема за што да квичат за Бенатиа што го истркала Васкез.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Море,на три кола пред крај екипата што имала тројно повеќе квалитет од останатите,беше во незавидна ситуација.Доколку биле толку прејаки немаше да треба да мижат судиите за црвениот на Пјанич,и да се прегледува ВАР за црвен на Интер.Ајде тој не виде,ВАР зш не се прегледуваше како при црвениот на Интер?Вака можеш 2+2 да собереш?Можно е толку случајности постојано да се случуваат на корист на еден тим?И ти истиот реалист ми плачеше 2 месеци за пеналот на Бенатиа.Што муабет ќе правиме повеќе?
Секако дека вие немаше да плачете ако Јуве добиеше таков пенал у 97ма минута против ваша екипа, секако. 100% ќе речевте дека е заслужено, ако се лажеме.[DOUBLEPOST=1534366942][/DOUBLEPOST]
Секако. Дури и Барса, Реал, Сити и Псж да понудат играчи да се напраи тим нема го симнат јуве. Дај бе иди глеј тенис жити се.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Овие екипи што ги наброја се не 3-4, туку 7-8 пати поквалитетни од тие што јас ги набројав, така да нема простор за споредба.

И јас пиздев во моментот кога Јуве испадна ама никогаш не го омаловажив успехот на Реал со титулите во последниве 5 години. Истото важи и за Барса во претходните 10 тина години. Тие екипи се виша математика за овие 5 што ги набројав претходно.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
@Bianconero vero
Епа ко ти е нормално да плачеш за ЕДНА СОМНИТЕЛНА СИТУАЦИЈА која што била на ваша штета,што туку ми мудруваш кога плачиме за ЕДЕН ТОН НАМЕРНИ ГРЕШКИ ПРОТИВ НАШИТЕ ТИМОВИ?
ТИ да не навиваше за Јуве имаше да го тупиш и на темана за богови дека Јуве е фаворизиран.Само сеа сигурно нема да речеш дека ве помагаат судиите.Јас пред мои очи гледав куп меч на Јуве и им свирна НАЈСМЕШЕН МОЖЕН пенал(мислам коста падна или квадрадо)и фан на јуве вика :Судијааааааааа,чист пеналлл е бее свириииииии.Судиајва свири и овај нормално си верува дека е пенал.Немате ни осет бате вие ни срам.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
@Bianconero vero
Епа ко ти е нормално да плачеш за ЕДНА СОМНИТЕЛНА СИТУАЦИЈА која што била на ваша штета,што туку ми мудруваш кога плачиме за ЕДЕН ТОН НАМЕРНИ ГРЕШКИ ПРОТИВ НАШИТЕ ТИМОВИ?
ТИ да не навиваше за Јуве имаше да го тупиш и на темана за богови дека Јуве е фаворизиран.Само сеа сигурно нема да речеш дека ве помагаат судиите.Јас пред мои очи гледав куп меч на Јуве и им свирна НАЈСМЕШЕН МОЖЕН пенал(мислам коста падна или квадрадо)и фан на јуве вика :Судијааааааааа,чист пеналлл е бее свириииииии.Судиајва свири и овај нормално си верува дека е пенал.Немате ни осет бате вие ни срам.
Кенкањето после изгубен меч, можеш да го наречеш секако, оправдување, батхрт, изговор, правдање, ама битно е да не кенкаш со години за истото, односно живот иде даље. Неоспорен факт е дека во овие неколку години Јуве испаѓаше или губеше финалиња од екипи поквалитетни од себе како Реал, Барса или Баерн и мене не ми е тешко да го признаам тоа за разлика од вас кои кога и сте со милениуми далеку од Јуве, пак ви се пречка судиите за нешто поголемо ( и тоа не за ваша екипа туку за екипа од некој си пичковец ко Наполи).
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Реал го спрема Модрич за у интер,да му покаже како ќе му биде цела сезона.:ojeaa::ojeaa:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Па Јуве беше страшен некаде 2014-15 година.Тоа никој не го оспорува.Дури и ЛШ да освоеја ќе беше заслужено.Муабетиме за минатата сезона и таму 2010-12 кога земавте замав.
И замисли која демотивација е да си навивач/играч/газда на друг клуб кога онака преочигледно се турка Јуве кога ќе згусни.
15 бода лабаво ви ги подаруваат,дали се сложувате или не не е ни битно.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Па Јуве беше страшен некаде 2014-15 година.Тоа никој не го оспорува.Дури и ЛШ да освоеја ќе беше заслужено.Муабетиме за минатата сезона и таму 2010-12 кога земавте замав.
И замисли која демотивација е да си навивач/играч/газда на друг клуб кога онака преочигледно се турка Јуве кога ќе згусни.
15 бода лабаво ви ги подаруваат,дали се сложувате или не не е ни битно.
So sudii ili bez, seedno e, Juventus e sampion
 
C

Castiel

Гостин
Кенкањето после изгубен меч, можеш да го наречеш секако, оправдување, батхрт, изговор, правдање, ама битно е да не кенкаш со години за истото, односно живот иде даље. Неоспорен факт е дека во овие неколку години Јуве испаѓаше или губеше финалиња од екипи поквалитетни од себе како Реал, Барса или Баерн и мене не ми е тешко да го признаам тоа за разлика од вас кои кога и сте со милениуми далеку од Јуве, пак ви се пречка судиите за нешто поголемо ( и тоа не за ваша екипа туку за екипа од некој си пичковец ко Наполи).
Да ти враќам постови од 99% од фанови на јуве после поразот од Реал па да видиме колку сте признале пораз пошто глеам нешто на тошо се праиш?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Гласав за Јувентус на анкетата зошто скоро веќе цела деценија имаат убедливо подобар ростер, стабилност, клубска организација и поголема финансиска моќ од Интер, Милан, Наполи, Рома и останатите попознати клубови од Серија А, а после летниов трансфер период купувајќи го најдобриот играч на светот, исто така Џан кој лани пружи доста одлични партии за европскиот вицепрвак Ливерпул, капитенот на Милан и Кансело кој беше еден од клучните играчи на Интер мислам дека уште толку ќе се од одвојат од останатите тимови во лигата. Второто место очекувам да припадне на Рома, третото на Лацио доколку го задржат СМС, додека за четвртото очекувам жестока борба помеѓу миланските клубови, евентуално Наполи. За лигата на шампионите мислам дека Јувентус комотно годинава може да се смета за еднаков фаворит со Реал и Барса и ќе игра најмалку полуфинале. Рома се непредвидливи може да испаднат и во групи, ама имаат и доволно квалитет да го повторат ланскиот успех. Наполи ќе испаднат уште во групи. За Интер незнам ги немам гледано во ЛШ уште од средно школо, енигма ми се. Одбраната им е коска, ама од друга страна ги изгубија Кансело и Рафиња, додека добија издуван пијаница (кој ако итно не ги смени навиките догодина ќе заврши во Бахреин) на позиција која бара нон стоп роварење напред назад и напаѓач кој не е докажан на голема сцена (иако според она малку што сум го видел делува надежно). Се извинувам на големиот пост, ама сепак е почеток на сезона, а меркатото на италијаните беше генерално за пофалба, полека но сигурно се враќа Калчото.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom