Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Super izjava

Ali vidi go protiv almerija pred nekoja godina koga real ubedlivo pobedi a ovoj se takmicese so mesi za najbolji strelec


Togas i bese na tapet na sopstvenite navivaci, bas radi toj negov odnos.

Inaku najverojatno ke ima istraga za smrtta na Astori, dvajca lekari ke bidat na tapet bidejki godina dena prethodno, i poveke, pri redovnite pregledi bile primeteni anomalii vo rabotata na srceto na astori a ne bile prijaveni i mu bilo dozvoleno da igra fudbal.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
На таа пара, и Шчезни гол да даде би бил среќен :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Рома ни у конкуренција ли не влегува или Тоти му е преголема сенка :icon_lol:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
@Stefan-kobe @Трибиани и слични како беше тоа, Рома ја брука Серија А во Европа, Интер нема шанси такво нешто да си дозволи?

Дај да обрнеме малку темата :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
@Stefan-kobe @Трибиани и слични како беше тоа, Рома ја брука Серија А во Европа, Интер нема шанси такво нешто да си дозволи?

Дај да обрнеме малку темата :icon_lol:
Па не изгуби 7-0 Интер и не испадна од Драчево. :D Не најискрено, какви и да се Милан и Интер никогаш не се брукале во ЛШ, последно што ми паѓа на памет е поразот од Шалке на Меаца, друго слабо. Рома до лани буквално тим за билдање статистика беше во Европа, нула успеси. Да не ме сфатиш погрешно, за тролање е ова што се деси со ПСВ нема тука збор, ама друга беше поентата со тој муабет за Рома и тоа дека се декор во Европа.

Истото важи и за умрените од Неапол, со тоа што они се сегде декор. :icon_lol:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
@Stefan-kobe @Трибиани и слични како беше тоа, Рома ја брука Серија А во Европа, Интер нема шанси такво нешто да си дозволи?

Дај да обрнеме малку темата :icon_lol:
Никогаш не сум пишал вакво нешто за Рома...плус тоа јас сум најголемиот критичар на Интер која е селска екипа без менталитет...абе убеден сум и главата ја ставам дека ако беше Милан и тоа ваков мизерен ќе го добиеше ПСВ дома..со туркање,клоцање,насила..вака така ама ќе победеа..додека Интер отсекогаш била пичкарска екипа без менталитет..типични лузери
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
@Stefan-kobe @Трибиани и слични како беше тоа, Рома ја брука Серија А во Европа, Интер нема шанси такво нешто да си дозволи?

Дај да обрнеме малку темата :icon_lol:
Рома вака така си проаѓа група а лани и полуфинале..
Јес да губеле и примиле 2 пати 7 ама тоа било од тимови што стварно биле во јака форма.. Не е оправдување али ипак .
Останало тоа за Рома билдање статистика и сл.
Кога сме кај Наполи не се сеќавам група да пројдат стварно тешки им паѓале ама ете лани можеа да се протнат пред Шахтјор..

Ај ако знае некој нека пише колку Рома и Јуве ќе поделат од Серија А што само они останаа во ЛШ?
Да видим што ботоој ќе ни донесат во Јануари со тие пари .

Иначе Рома е на продажба кој ќе понуди 800 мил. ќе биде газда .
Се спомнува некој си Менсур од Арабија али ништо сериозно .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom