Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Незнам вчера дали гледавте Интер, им требаше победа против ПСВ умрените на домашен терен за пласман во 1/8 финале и не тепаа:tvg:[DOUBLEPOST=1544596586][/DOUBLEPOST]
Па не изгуби 7-0 Интер и не испадна од Драчево. :D Не најискрено, какви и да се Милан и Интер никогаш не се брукале во ЛШ, последно што ми паѓа на памет е поразот од Шалке на Меаца, друго слабо. Рома до лани буквално тим за билдање статистика беше во Европа, нула успеси. Да не ме сфатиш погрешно, за тролање е ова што се деси со ПСВ нема тука збор, ама друга беше поентата со тој муабет за Рома и тоа дека се декор во Европа.

Истото важи и за умрените од Неапол, со тоа што они се сегде декор. :icon_lol:
Да де, не е исто пошо Рома испадна тогаш во 1/4 финале од Манчестер, а претходно го победи тогаш јакиот Лион.. за разлика од Интер кој имаше тешка задача да тепа дома против веќе отпишаниот ПСВ на кој не му требаа бодови:kafence:
 
Последно уредено:

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Како беше она на интеристите од пред месец дена: Наредните против Аталанта, Тотенхем, Рома, Јуве и ПСВ ќе бидат тест за Интер.
Помина тестот? :)
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Како беше она на интеристите од пред месец дена: Наредните против Аталанта, Тотенхем, Рома, Јуве и ПСВ ќе бидат тест за Интер.
Помина тестот? :)
Помина тестот, ние не.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Толку ви е квалитетот на тимот.. Сакале прифатете сакале не, тоа е реалноста...
Words of wisdom. Ние мислевме дека местат нашиве, па затоа се дешаваат срањава.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Асамоа со причина беше трета постава во Јуве.
Ова е сосема точно, колку и да звучи болно за нас ко фанови. Немам ништо против трансферот затоа што беше фри, ама мораат да размислуваат за купување на некој јак лев бек а овој да му биде бекап. Едноставно Азамоа не е за прва постава во тим што претендира за титули, премногу е склон на грешки, не е само она од вчера, веќе некое време истите глупости ги прави.
Толку ви е квалитетот на тимот.. Сакале прифатете сакале не, тоа е реалноста...
Да, реалноста е дека не сме доволно кадарни ПСВ дома да го тепаме, ок. Кога ја извлекоа групата бев малце скептик и свесен дека има два подобри тима од нас, ама во веќе настанатата ситуација каде имавме “зицер“ дома со ПСВ едноставно мораше тоа да го искористиме и да победиме. Милион % сум убеден да играме уште 10 утакмици со ПСВ во Милано каде што нема директно да одлучуваат за нешто сите 10 ќе ги тепаме, али џабе кога најбитната не ја добивме. А вина за тоа има единствено нашиот маг на клупата и никој друг. Да браниш 1-1 во ситуација кога Барса води само 1-0 треба да си ментално болен, заостанат, како сакаш речи го.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Па нема поглупа работа од ситење дека некој не поминал група или на лош резултат. Разбирам гибање, кошкање да нормално е ама жално е шо ми се чини некој луѓе тука за то живеат за она 'Ви реков' ко одвај да чекав лош исход и то да му го прај денот....сплет на околности е, сигурен сум дека да изиграт уште 10 сега Интер ќе го победи ПСВ.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.982
Поени од реакции
6.194
Па нема поглупа работа од ситење дека некој не поминал група или на лош резултат. Разбирам гибање, кошкање да нормално е ама жално е шо ми се чини некој луѓе тука за то живеат за она 'Ви реков' ко одвај да чекав лош исход и то да му го прај денот....сплет на околности е, сигурен сум дека да изиграт уште 10 сега Интер ќе го победи ПСВ.
Зашо да не се ситат/ситиме ... голем кур ривали се, ај па ако не да се гушнеме сите Клопче и Сладоледџија на гитара да ни свират и да пееме алелуја. И не нема да победи Интер 10/10 со ПСВ на битна утакмица затоа што немаат муда да се носат со тој притисок.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Зашо да не се ситат/ситиме ... голем кур ривали се, ај па ако не да се гушнеме сите Клопче и Сладоледџија на гитара да ни свират и да пееме алелуја. И не нема да победи Интер 10/10 со ПСВ на битна утакмица затоа што немаат муда да се носат со тој притисок.
Едно е да се ситиш и кошкаш и се ама да одвај да чекаш бе таква работа за са ти се опрај денот е мизерно

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.171
Па нема поглупа работа од ситење дека некој не поминал група или на лош резултат
Да де... овде на форумов имаше тридневна жалост кога испаднавме од Галата во групите :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Па нема поглупа работа од ситење дека некој не поминал група или на лош резултат. Разбирам гибање, кошкање да нормално е ама жално е шо ми се чини некој луѓе тука за то живеат за она 'Ви реков' ко одвај да чекав лош исход и то да му го прај денот....сплет на околности е, сигурен сум дека да изиграт уште 10 сега Интер ќе го победи ПСВ.
Мене искрено денот (а воедно и животот, пошо ми е досаден) одма ми е поубав кога ќе видам дека Интер отпаѓа од нешто или пак Јуве, не дека е ситење, едноставно се надевам дека двата тимови ќе пропаднат во еден момент од историјата на фудбалот и јебига тоа е :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Или па ако дотолку не можеш да издржиш изнасити се, ама потоа извини се.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Или па ако дотолку не можеш да издржиш изнасити се, ама потоа извини се.
Мн добар мајтап ова со извинвањето морам да признам иновативно до немај каде, исто како сладоледот да ве учел.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom