Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Еве имало пенал од Киелини, значи не е без ич :pos:

Брат штом @Aleksandar91 го нема да каже за некоја спорна ситуација, 100% сум сигурен дека немало ништо :icon_mrgr:
Не биди идиот, прашав само зашо во кафич гледав и не видов освен на една снимка набрзина.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Од колено му се одби...
Значи немало пенал, едноставно е а културно прашав. Да видов и да бев убеден ќе замарав дека сме оштетени и слично.

Тоа е тоа јебига, покажа Интер дека може да игра против Јувентус и дека се ранливи Јуве позади, ама ете едно немавме среќа друго Спалети ја еба со измената Политано-Валеро, како и на претходниот меч со Икарди-Сантон.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Не биди идиот, прашав само зашо во кафич гледав и не видов освен на една снимка набрзина.
Ок не се нервирај не ми беше целта да те испровоцирам :coffee:

Немаше никаква рака, од нога му се удри или поточно од колено како вели Ширеа.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи немало пенал, едноставно е а културно прашав. Да видов и да бев убеден ќе замарав дека сме оштетени и слично.

Тоа е тоа јебига, покажа Интер дека може да игра против Јувентус и дека се ранливи Јуве позади, ама ете едно немавме среќа друго Спалети ја еба со измената Политано-Валеро, како и на претходниот меч со Икарди-Сантон.
Заклучок - Spaleti uno di noi
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Дибала може слободно да му конкурира на Нејмар. Од послаба промаја паѓа на земја. Одвратно е да се гледа дури, како лигле на секој контакт се фрла како да го погодиле со куршум.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Го видовте Икарди на терен? :icon_mrgr: Келини жив го изеде...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Го видовте Икарди на терен? :icon_mrgr: Келини жив го изеде...
ikardi namesti 2 sansi bolji od penal, do dusa ednata sigurno bese, onaa na galjardini.
ne vleze u prilika za gol ama toa na galjardini i politano barem edna morase da vleze.
Ova e mnogu poveke od ona sto ronaldo na primer go napravi, ili dybala, ali jebiga, ne e kriv on sto galjardini e invalidiziran, aj politano bese blokiran iako i on mozese bolje da reagira.
Ja sum zadovolen od negoviot udel denes so ogled na okolnostite ( defanziva na juve, trener na juve, trener na inter plus par invalidizirani soigraci ), tocno e deka e napagac ama nikade ne pisuva deka mora sekogas da e strelec, a ne i asistent. Muabetot mi e deka aktivno bese vklucen u igra, daleku od toa deka bil celosno neutraliziran, ili deka bil ziv izeden, takvi bea Ronaldo i dybala, ne postoea cela utakmica skoro i neprimetlivi bea ali na krajot rezultatot se pamti, ne vakvite detali.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
Сега комотно можи Јуве да се фокусира на ЛШ, во Италија римпапа не ги стига, не дека не се знаеше ова од претходно ама сепак многу се одлепија од другите екипи, Наполи ќе сметаат малце ама ништо страшно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Жими све Јувентус да се растури, да се самозапали или што и да е, последниве 5-6 сезоне какви се Интер и Милан нема да го искористат тоа. Попрво Емполи ќе го искорисити тоа и ќе стане шампион одколку овие две екипе.

Па добро бе мајката, кој помислив дека Гатузо со неправењето измени у 90-та кога води со Лацио на гостински терен, а ги има 3 на располагање, беше најглупиот потег на тренер кој сум го видел, Спалети вика држ пивово сеа ќе видиш, и на гости со Јуве каде игра подобро и ја има утакмицата он го вади најдобриот играч.

хрк пу, ебем ти екипите неспособни
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom