Serie A 2018/2019

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Mondonico, 27 јули 2018.

?

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

Анкетата е затворена 27 август 2018.
 1. Да

  82 гласови
  50,3%
 2. Не

  32 гласови
  19,6%
 3. Интер

  28 гласови
  17,2%
 4. Рома

  7 гласови
  4,3%
 5. Наполи

  7 гласови
  4,3%
 6. Милан

  20 гласови
  12,3%
 7. Фиорентина

  5 гласови
  3,1%
 8. Лацио

  4 гласови
  2,5%
 9. Друг тим

  3 гласови
  1,8%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.349
  Допаѓања:
  31.803
  Х-Х :D

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
 2. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.922
  Допаѓања:
  5.001
  Ве нема.. се криете ко клиторис, не може човек да ве најде... гукнете нешто за утрешното дерби :icon_mrgr:
   
 3. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.658
  Допаѓања:
  6.940
  Ја уште сега ќе ти кажам за наредното, Рома ќе ве дрви со љумфери:kuracc:
   
 4. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.922
  Допаѓања:
  5.001
  ако до 22ри се вакви формите на двете екипи, ќе запишеме прелесна победа.. нешто слично како утре :D
   
 5. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.551
  Допаѓања:
  10.566
  Сладолед не јади Страчатела ако киксниме кој ќе чита 50 страни.

  Иначе ниту едно дерби не сме го добиле лесно со овие кокошкариве, секогаш играле на ниво.

  Тие ни ја прекинаа низата непобедливи утакмици со Страмачиони на клупа.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На Mondonico, Splendora и Inter1908 им се допаѓа ова.
 6. Inter1908

  Inter1908

  Член од:
  11 октомври 2017
  Мислења:
  111
  Допаѓања:
  55
  Nostradamus, is that you?? :D:D
   
 7. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.922
  Допаѓања:
  5.001
  И тоа поведовме у 1ва минута ...

  Нејсе, мора малце да ја разгориме атмосферата, па и да победат нека има 100 страници, да има жар и драж.. Лани си лапнавме 3 бода на Меаца па ги дупевме цела недела :D
   
 8. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.067
  Допаѓања:
  4.094
  И тоа со гол од 5 метри офсајд
   
  DonRistovski, Mondonico, VardarVoSrceto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.551
  Допаѓања:
  10.566
  Што атмосфера може да има а играат со тим кој 7 години по ред зема титула.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 10. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.944
  Допаѓања:
  13.112
 11. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.290
  Допаѓања:
  8.819
  Ова дрвово од магистер сигурно ко се мачи да задоволи девојка така го теши - Немаш гајле срцка, СКРИЕН ми е...

  Ццццц
   
 12. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  13.168
  Допаѓања:
  10.222
  Сладоледот е шизофреничар не му замервајте ве молам.
   
 13. Splendora

  Splendora

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.527
  Допаѓања:
  4.481
  Јал, не јал, изгубите ли, секако не ви бегаат 50+ страни :icon_mrgr:
  Јас само се надевам да нема недосудени или неправилно досудени пенали, пошто си ебавме матер до 1000че..
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 14. NomoregameS

  NomoregameS

  Член од:
  2 јули 2010
  Мислења:
  5.206
  Допаѓања:
  5.216
  Мирољубиви 4-0 ;)
   
  На blanco, Mondonico, Scirea и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. Middle Distance Runner

  Middle Distance Runner

  Член од:
  11 јули 2008
  Мислења:
  3.543
  Допаѓања:
  1.474
  Се надевам на победа со гол од непостоечки пенал во 90та
   

Сподели преку: