Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Ептен ми е криво што не ја изиграв 1Х барем оваа знаев дека Јуве ќе се чуваат за ЛШ а дека ние во главном им ствараме проблеми на Јуве..

:duel::sekcza: :sekc: :pusigo: :roker:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нека одат нека се обесат сите.страмота е ова што се прави бе нека си ебат мајката..зарем ова не беше местенка или ајде ќе дојдат сега навивачите на Јувентус ќе ме убедваат дека мизерии биле и ништо не играле....епа не играле оти му било речено да не играат..во Италија се мести поочигледно отколку во Македонија....врвот беше Рома-Парма 0-0
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Нека одат нека се обесат сите.страмота е ова што се прави бе нека си ебат мајката..зарем ова не беше местенка или ајде ќе дојдат сега навивачите на Јувентус ќе ме убедваат дека мизерии биле и ништо не играле....епа не играле оти му било речено да не играат..во Италија се мести поочигледно отколку во Македонија....врвот беше Рома-Парма 0-0

Јас лично Х очекував, иако ни ова не е за НЕверување.
Ја гледав со доза на „ме боли што ќе се деси“, и голов не ми предизвика ни најмала нервоза.
Најинтересно е што ни Алегри не се нервираше, а и измените му беа за резултатов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Па реално беше Јуве да ен се замара за утакмицава а Парма да играат на се или ништо..играат ЛШ ептен битен натпревар а во лига им фалат уште..4-5 победи за и официјално да си осиграат титула нешто што е лесно за верување..така да.. Џони сам си се заебал што си ја играл 2ка :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па..така да.. Џони сам си се заебал што си ја играл 2ка :D
Не ја играв воопшто, не сум ретардиран да ги играм овие местачите, не играм ништо од италија од кога видал копилето го промаши намерно пеналот против чезена, ја претераа тогаш
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.115
Поени од реакции
17.992
Нека одат нека се обесат сите.страмота е ова што се прави бе нека си ебат мајката..зарем ова не беше местенка или ајде ќе дојдат сега навивачите на Јувентус ќе ме убедваат дека мизерии биле и ништо не играле....епа не играле оти му било речено да не играат..во Италија се мести поочигледно отколку во Македонија....врвот беше Рома-Парма 0-0
A оти мислиш дека Парма по дифолт мора да ги загуби сите натпревари до крајот од сезоната? Ако е така кладилницата нема ни да ја дава во понудата да се игра или на противниците ќе има симболичен 1.01 коефициент. Стварно сте ми чудни. Кладилниците даваат и по 1.6, 1.7 па дури и 2 квота за Парма да загуби, а вие овде после секој натпревар кој не го губат пцуете и вадите теории на заговор. Еве размисли малку ако Јуве мора 100% да победи како ќе дадат 1.3 коефициент, кој во светските кладилници до пред почетокот од натпреварот се покачи и до 1.44? Тие не се глупави, а уште помалку неинформирани како луѓето овде. Парма и покрај се има квалитетен состав и ситуацијата во која се наоѓаат лежи пред се во организациони, финансиски и менаџерски проблеми. Ни од далеку не лежи во лош играчки кадар, ниту пак лош тренер. Тој тим е способен да одигра квалитетен натпревар, посебно во ситуација кога е потценет и кога противникот излегува со разреден состав. Овие муабетите дека е местенка само поради тоа што Јуве загубил од Парма која мора по автоматизам од сите да губи знаете каде може најдобро да ги правите. Одете во кладилница и таму со старите дедовци на чело со нивните листови од 20 денари уплата ќе ги решите сите дилеми во врска со местењето низ целиот свет. Овде се само празни муабети.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Evra: 'Serie A is so tough!'

Evra quit Old Trafford too and revealed the huge difference when joining Juventus.

“In football you never stop learning. I knew a bit about Juve and its history, but it was a shock for me. I heard Zinedine Zidane say he threw up after the first training session, but I thought it was a legend. It wasn’t.

“Coach Max Allegri asked every day how I was and I’d reply: ‘For the moment I am still alive.’ I have never trained so hard in my entire life.

“I heard many people say Serie A is easy. You might think that when you’re outside, but now I’m there, it’s absolutely not true.

“The difference is that in England football is like two boxers and the first to get tired loses the match. In Italy the tactics are fundamental and I remember even at 17 thinking all the Italian teams were so well-prepared.


“An English player can come to Italy and do badly, just as an Italian can, but you have to be intelligent enough to realise they are different Leagues.”
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.587
Нека одат нека се обесат сите.страмота е ова што се прави бе нека си ебат мајката..зарем ова не беше местенка или ајде ќе дојдат сега навивачите на Јувентус ќе ме убедваат дека мизерии биле и ништо не играле....епа не играле оти му било речено да не играат..во Италија се мести поочигледно отколку во Македонија....врвот беше Рома-Парма 0-0
Да сум модератор ќе те банирам сместа. Доста бе више со дедовскиве муабети у пичку материну... Баш вчера со Џонтра, Пејо и Клипче зборевме за муабетиве, онака стварно се безвезни. Има ликови кај мене у Копачка што дремат и стандард муабети им се:
1. Абе знаев дека Реал ќе ја намести ГГ1, ЗНАЕВ
2. Види ги бе Баерн како местат 5+, види ги еј
3. Ете, Барса ја местеше да не е 1 и 3+, ееее куртони едни цел свет ја игра 1 3+ и они ја наместија

Мислам каде со муабетиве? Јувентус го игра еден од најбитните натпревари сезонава во ЛШ, титулата му е веќе освоена, и они ќе ризикуваат да даваат 100% од своите можности против Парма? Башка убаво ти пишал Мондонико, Парма нема до толку лош состав па ваквите резултати да се чудни. Ночерино, Белфодил и уште пар играчи, не се уопште за фрлање. Едноставно Парма нема да опстане сезонава ради финансиите па луѓето сакаат да одиграат што е можно подобро во остатокот од сезонаа за да обезбедат подобар трансфер за наредната сезона.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.091
Поени од реакции
85.089
И вчера Интер намести да тепа...

:vrtioci:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
И вчера Интер намести да тепа...

:vrtioci:
добар беше коефицентот за два у два и три пљус бајо мој,ебеш га мора да се исплатат на лето Јаја Туре,Педро,Јармоленко,Драгович и Кедира

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да сум модератор ќе те банирам сместа. Доста бе више со дедовскиве муабети у пичку материну... Баш вчера со Џонтра, Пејо и Клипче зборевме за муабетиве, онака стварно се безвезни. Има ликови кај мене у Копачка што дремат и стандард муабети им се:
1. Абе знаев дека Реал ќе ја намести ГГ1, ЗНАЕВ
2. Види ги бе Баерн како местат 5+, види ги еј
3. Ете, Барса ја местеше да не е 1 и 3+, ееее куртони едни цел свет ја игра 1 3+ и они ја наместија

Мислам каде со муабетиве? Јувентус го игра еден од најбитните натпревари сезонава во ЛШ, титулата му е веќе освоена, и они ќе ризикуваат да даваат 100% од своите можности против Парма? Башка убаво ти пишал Мондонико, Парма нема до толку лош состав па ваквите резултати да се чудни. Ночерино, Белфодил и уште пар играчи, не се уопште за фрлање. Едноставно Парма нема да опстане сезонава ради финансиите па луѓето сакаат да одиграат што е можно подобро во остатокот од сезонаа за да обезбедат подобар трансфер за наредната сезона.
Јас не тврдам дека секоја утакмица е местена,всушност јас мислам дека многу помалце се мести од колку што мислат луѓето посебно големите лиги каде во глобала подобрата и поквалитетната екипа победува..мене ме нервира ова што го прават во Италија бидејќи кога екипите се договорени тоа е толку очигледно што треба да си слеп да не го увидиш..Јувентус и претходните утакмици не му значеа воопшто и плус во меѓувреме имаше натпревар со Дортмунд па не му пречеше да победува и да излегува со максимален пристап со Џенова,Палермо,Емполи и останатите екипи каде бодовите воопшто не му значеа..ама затоа со Чезена и Парма ништо не играа и не беа заинтересирани воопшто...

.Рома истото го правеше,Интер и Милан како што немаат амбиции па да не прајме муабет,реално оваа година само Лацио е екипа за респект и ме изненадуваат што играат машки,ферски и без калкулирање да подари некаде бод или да намести нешто..секоја чест за нив[DOUBLEPOST=1428829394][/DOUBLEPOST]
И вчера Интер намести да тепа...

:vrtioci:
Во Италија кога една екипа нема победено 5-6 кола тогаш се знае што следува...затоа денес Наполи логично е да победи,и ако не победи тогаш наредното коло милион денари ќе ставам на Наполи и ќе му ебам мамицата нивна местачка..криминално е ова што се прави во Италија
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.091
Поени од реакции
85.089
добар беше коефицентот за два у два и три пљус бајо мој,ебеш га мора да се исплатат на лето Јаја Туре,Педро,Јармоленко,Драгович и Кедира

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Јас Бајо мој го играв Т1 2+, ама што да правам кога беше наместена....:toe:

Во Италија кога една екипа нема победено 5-6 кола тогаш се знае што следува...
Ете гледаш, сега редот и беше на Парма да победува :angel:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom