Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Буфон за некоја година ќе си оди така да тогаш ќе биде ли Јуве чист во твоите очи ?
Да не цитираше погрешен постер :D ?
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Футбалот во Италија глобално земено за разлика од минатите години кога сите играчишта играа таму од калибар на Зидан Батистута Шевченко Баџо Виери сега и да нема некои звучни имиња гледајќи ја таа појава не е ни чудно што таму футбалот(квалитетот) опадна.Прво второ трето пласирани екипи од Серија А не би биле ни во топ 5 екипи во Англија Шпанија Германија па можда и Франција.Него да не забегувам надвор е тема да изнесам и ја мои видувања за сезоната што следи.

РОМА фаворит за Серија А и враќање на стариот сјај на клубот одлично пазарење до сега на трансфер маркет Итурбе Кеита Кол Санабриа ништо не е сигурно но може и Скуфе големиот голмански квалитет што докажува дека инвестира во млади играчи кои со тек на време ке ја носат играта одличен стратег имаа Гарсија полека но сигурно се враќа онаа позната Вучица засега ниту еден главен играч им нема отидено костурот на тимот задржан ма да со новиот фер плеј од мафиашите ке мора да се продава некој по се излгеда Љаиќ и уште некој ке си одат ке видиме времето ке покаже.Инвестирање во млади играчи терени станува институција РОМА

Интер пропала екипа некои дедовци откачи закачи нови ниту еден играч не е пристигнат што ке може барем да направи со помош на екипата се засили со Видиќ реално гледано не е којзнае што ке ме критикувате ке видите 32 год да ја команда одбраната цела сезона малку веројатно.Се трткаат со Чичарито и Икарди(едина светла точка во соствот) ништо не би ме изненадило да останат и без двајцата.Скоро на излезна врата е Гуарин кој ако се продаде сигурно ке се преусмерат на Медел од Кардиф како и да е евентуално у топ 5 го стављам

МИЛАН кој беше тој тим со скандалите на Берлускони во политиката и неговите глупости клубот го допре дното реално гледано дали ке бидат и во топ 5 екипи значаен трансфер и да нема се збори дека Кембел ке премине на позајмица или целосно откупување како и да е без него и со него немаат сериозен тим.Ама Галијани јасно изнесе ако не се откачат од Робињо тешко засилувања ке има.Заедно со Интер се трткаат околу Черчија а воедно се прати и Коста од Шахтјор не го гледам во топ5

Јувентус после заминувањето на Конте како да се раздрма оној стар Јувентус кој му немаше рамен во Серија А клубот сигурно го напушта Видал при што парите добиени сигурно ке се вложат во Ромулу од Верона и продолжување на договор на Погба во тимот стигна Мората при толку напаѓачи не ми јасно што бара и он ама од греење на клупи во големиот Реал ете повреда неиграњето константно си го плати цехот скепичен сум за Алегри ке видиме што ке каже времето препирањето со Пирло мозокот на екипата што ке донесе ке почекаме у топ 3

Наполи анемичен на калчомеркато ништо еден Мичу и во последно време се вметнува и Фелаини како член кој Ван Гал не го гледа во тимот дали ке се случи тоа ке видиме Каљехон Бехрами се шпекулира дека се на излезна врата реално гледано шампионски амбиции тешко топ 3

Лацио газдата си игра со навивачите како и по обичај едино добро направи со Де Фрај кој му го украде на Ван Гал со Маркез ако искочи по покажаните партии на СП дојде Баста од Удинезе се вратија некои млади просперитени играчи респектабилен клуб имаат у топ 5 ги ставам

Фиорентина скоро и да не пазари некој играч поголема фама се дига околу иднината на Куардадо кој не се знае дали останува во Фиренца отколку за некое засилување генерално земено ако остане оваа екипа со некое додатно засилување уиграна екипа како онаа сезона само ке трупаат голови ги гледам у топ 5 се чека да блесне Гомез во тандем со Роси

На големата сцена се враќа Палермо и неговите 52 тренери

За опстанок Чезена Сасуло Верона Киево
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Јувентус после заминувањето на Конте како да се раздрма оној стар Јувентус кој му немаше рамен во Серија А клубот сигурно го напушта Видал при што парите добиени сигурно ке се вложат во Ромелу од Верона и продолжување на договор на Погба во тимот стигна Мората при толку напаѓачи не ми јасно што бара и он ама од греење на клупи во големиот Реал ете повреда неиграњето константно си го плати цехот скепичен сум за Галијани ке видиме што ке каже времето препирањето со Пирло мозокот на екипата што ке донесе ке почекаме у топ 3
Дајте бе луѓе почнете следете Серија А :) најдобронамерно ова. Свесен си дека Мората во Европа имаше најдобра статистика, процент по удари и голови спрема шансите кои ги добиваше спрема сите напаѓачи па и Роналдо? Не е тој крив што реал има дрво напач кој игра пред него т.е. Бензема. Не ми е јасно од каде информациите дека Видал си оди т.е. дека сигурно го напушта Јуве? и кој е тој Ромелу баш ме интересира. Галијани o_O

сериозно почни да пратиш серија а :)
 
C

Castiel

Гостин
И наредната сезона ве пикна ЛШ со никаков состав вадеше резултати. Го победи Арсенал и секоја секоја утакмица против милан освен првата Јуве маки мачеше со дупло подобар состав. Паметен си е тој :). Со сасуоло и Каљари обезбеди предобри пласмани.
Кога го победи Арсенал Ибра и силва беа уште во тим..ја ти зборам после тоа... сеа не дека е негова кривица што милан е во ваква ситуација..ама далеку од чуда напраи...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Кога го победи Арсенал Ибра и силва беа уште во тим..ја ти зборам после тоа... сеа не дека е негова кривица што милан е во ваква ситуација..ама далеку од чуда напраи...
Да изиграш против Барселона онаква утакмица е чудо според мене, и одлично се држеше со состав без Ибра и Силва :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Јас сметам дека сезонава, барем засега Јуве е фаворит за титулата. Тоа може да се смени само доколку замине еден клучен играч во тимот и доколку парите не се реинвестираат правилно, или поточно кажано во некоја ѕвезда. Влијанието на Конте минатата сезона беше помало во однос на претходните две сезони каде што ја гледам шансата Алегри да не може да го ослаби драстично тимот. Верувам дека играчите се доволно квалитетни за повторно да бидат на врвот.

Инаку @Scirea насловот и на минатата тема беше на кирилица па затоа и јас го напишав така. И не се прај многу паметен :X3:
 
C

Castiel

Гостин
Да изиграш против Барселона онаква утакмица е чудо според мене, и одлично се држеше со состав без Ибра и Силва :)
па тоа ти викам освен тој натпревар што стварно е чудо друго нешто такво тешко и да имаше...сеа ќе видиме колку го бива во голем тим..за мали тимчиња е супер...ама со големи е друго..мада мислам дека догодина многу подобар тренер ќе си земете ..сега немаше..за 1 сезона да истурка е супер...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
па тоа ти викам освен тој натпревар што стварно е чудо друго нешто такво тешко и да имаше...сеа ќе видиме колку го бива во голем тим..за мали тимчиња е супер...ама со големи е друго..мада мислам дека догодина многу подобар тренер ќе си земете ..сега немаше..за 1 сезона да истурка е супер...
можам да се заколнам дека истото го слушав за Конте првата сезона :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.643
Поени од реакции
81.653
Инаку @Scirea насловот и на минатата тема беше на кирилица па затоа и јас го напишав така. И не се прај многу паметен :X3:



Инаку @Cruise пред да почнеш да го дрвиш за Јувентус, те молам тргни го ФИАТ од аватарот :свиркам:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ајде бе Рома фаворити.
Изиграа една сезона без никаков притисок и стигнаа таму кај што стигнаа и одма фаворити за титула ги праите.
Сезонава ќе имаат и те каков притисок врз себе, плус играат ЛШ. Еден куп нови играчи донесоа, пола од нив не ни играле во ЛШ, никад и не ни се бореле за некаква важна титула.
Рома сеуште нема шампионски менталитет.
Јувентус е фаворит за титула како и да е, Алегри е солиден тренер, знае како да работи со јака екипа, не е крив човекот што после Ибра и Силва мораше да игра со Робињо и Бонера.
Фиорентина, Парма, Торино се екипите кои ќе флопнат. Очекувам повеќе од Сампдорија, Палермо, и Лацио.
Емполи, Сасуоло и Киево ќе си испаднат.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Дајте бе луѓе почнете следете Серија А :) најдобронамерно ова. Свесен си дека Мората во Европа имаше најдобра статистика, процент по удари и голови спрема шансите кои ги добиваше спрема сите напаѓачи па и Роналдо? Не е тој крив што реал има дрво напач кој игра пред него т.е. Бензема. Не ми е јасно од каде информациите дека Видал си оди т.е. дека сигурно го напушта Јуве? и кој е тој Ромелу баш ме интересира. Галијани o_O

сериозно почни да пратиш серија а :)
ке го запознаеш РОМУЛУ кога Јувентус ке го провира како нивен играч за некој ден сериозно прати повише трансфер вести и не ми мудруј многу Мората дали имал шанси и како играл свои фрустрации како навивач на Јуве лечи си ги нивниот фан клуб можда ке те слушнат.За Галијани моја грешка мислев на Алегри набрзина читав а еве ти кој е РОМУЛУ НЕ Ромелу те колку ми пратиш футбал
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Футбалот во Италија глобално земено за разлика од минатите години кога сите играчишта играа таму од калибар на Зидан Батистута Шевченко Баџо Виери сега и да нема некои звучни имиња гледајќи ја таа појава не е ни чудно што таму футбалот(квалитетот) опадна.Прво второ трето пласирани екипи од Серија А не би биле ни во топ 5 екипи во Англија Шпанија Германија па можда и Франција.Него да не забегувам надвор е тема да изнесам и ја мои видувања за сезоната што следи.
A што ако ти кажам дека Лацио и Фиорентина ќе ја шетаат Бундес лигата како од шала?
Исклучувајќи ги Баерн и Борусија од конкуренција нормално.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
ке го запознаеш РОМУЛУ кога Јувентус ке го провира како нивен играч за некој ден сериозно прати повише трансфер вести и не ми мудруј многу Мората дали имал шанси и како играл свои фрустрации како навивач на Јуве лечи си ги нивниот фан клуб можда ке те слушнат.За Галијани моја грешка мислев на Алегри набрзина читав а еве ти кој е РОМУЛУ НЕ Ромелу те колку ми пратиш футбал
Да пратеше ќе знаеше дека се пиши Фудбал а не Футбал. Не се вика РОМУЛУ туку Ромуло. Јас да пратам поќе трансфери? Дечко во очигледно во светов на трансферите изгубен си, а за то јас кај ќе лечам фрустрации ич да не те интересира а и btw години работев за www.goal.com и други страници така да чукни ја глата малце за пратење трансфер вести и немора мене да ми кажиш за следење на истите кога најблизок извор тие 24fudbal и другите маалски сајтови. Следно, научи како се викат играчите, кој е каде тренер и најбитното како се пиши ФУДБАЛ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.319
Нели би било подобро темава да биде сериЈа А ?

Или барем на латиница да биде Сериа напишано ?

Се надевам дека Парма пак ќе покаже добри партии и покрај тоа што лани не наместија за сите пари ќе гледам да ја пратам лигава и покрај тоа што е местачка :mad:.. Требаше у ЛЕ да играме маме ви ебам... :mad:


ЕЈ СЕГА ГЛЕДАМ ВО АНКЕТАНА ЈА НЕМА ПАРМА...АЛО БЕ КОЕ МЕСТО ЗАВРШИ ПАРМА ЛАНИ ?

ДАЈ БИДЕТЕ МАЛЦЕ РЕАЛНИ И СТАВЕТЕ ЈА ПАРМА СИГУРНО ИМА ИСТА ШАНСА ЗА ТИТУЛА КАКО И МИЛАН..
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom