Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ne prodadoa Napoli cel tim pa da idat nakaj 7-8 mesto ali ajde te razbiram zaso pisuvas taka poso sakas da si go vmetnes Inter u top3 a daleku e od tamu. I Milan isto.

Juve,Roma,Napoli,Fiorentina se daleku poorganizirani i pospremni timovi od dvata tima od Milano seushte. Za zhal.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Forumska kladba deka Milan ke bide pred Inter so nekoj?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ako Inter e pred Milan da ne pisuvas vekje u Film i TV :D

Ova neka bide predlogot na nekoj interash:D
Ne, avatar da nosam cela sezona, potpis ili neznam, ama ne komentiranje vo odreden podforum - NE, a osobeno ne vo pod forum kako Film i Tv, tamu e najgolemata zabava :)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Според мое мислење Рома има поголеми шанси, не дека имаат најдобар тим ама се покажа дека се посигурни,порганизирани нема недоразбирања во тимот како што е случај со Јувентус, добар тим ама раководството на тимот се покажува во поголемите случаи идиотски,немат добра комуникација со тренерите, прават они како сакат без да прашат тренери,луѓе од клупата, и се плашам заради тоа овој тим ке почне да тоне,младиот Агнели не е како старите, премногу арогантен и тоа ке го чини многу овој клуб, немат проблеми со финансиите ама имаат со мозокот.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Гласав дека Јувентус ќе биде шампион ( од веќе познати причини). Но сепак фаворитската улога им ја препуштам на Рома,бидејќи за нас ќе биде многу тешко по 4 пат да стигнеме до тронот, + се случи и промена во стручниот штаб ( не дека и Конте да останеше ќе ни беше сигурно скудетото). Сепак Рома имаат поголем мотив за освојување , вложија во нови играчи, имат добар тренер, составот е уигран. За крај подобриот и посреќниот нека биде шампион.

Forza arbitri :icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Ригел гласал за Интер

:свиркам::LOL:
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Гласав за Рома..Него дали се знае дали ќе го даваат првенството на Телма ТВ..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јувентус ако сеуште го задржи составот не вервам дека Рома ќе му се носи..сепак вие ја напрајвте Рома рамо до рамо со Јувентус што е малце претеризам..иако го променија тренерот и стручниот штаб сепак во Јувентус играат играчи како Видал,Тевез,Љоренте,Погба,Лихштајнер,Пирло....што се за класа подобри играчи од другите во лигата и што можат да го добијат секој противник..ех сега ако продат некој тоа е друга работа
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Со согласувам со Џони, посебно сум изненаден од нашиве навивачи што одма се предадоа и им ја тутнаа титулата на Рома во раце уште од сега.
Луѓе, Јуве минатата сезона освои 102 бода. Јас се слагам дека многу голем дел изгубивме со тоа што си отиде главниот творец на овој тим, знаат сите колку трубев во фан клуб, ама тие се играчите, останаа сите, има некои засилувања, минимални, за волја на вистината.

Е сега, голем дел ќе зависи од Алегри и како он ќе го спреми тимот. Го има убедливо најдобриот состав во Серија А, сите му се на располагање.
Мое мислење е ако тргне скроз да прави претумбации и ако си тера свој филм со 4-3-3, 4-3-2-1, 4-3-1-2, драстично ќе ги намали шансите за титула. Ако си ја игра провераната 3-5-2, мислам дека иде на многу посигурна варијанта.

Рома ја гледам како единствен сериозен ривал за титулата, али да не заборавиме дека они изиграа фантастична сезона што тешко се повторува. Не сметајќи ги последните три кола кога веќе беше се решено, имаа 11-12 победи по ред, колку што памтам. Сезонава плус имаат и ЛШ, така да не ми се верува дека пак ќе имаат таква одлична сезона.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
хах,читам Јувенташи и не верувам..........тимот располага со искусни волци да се “прошетаат“ низ Серија А,Рома бил фаворит........Рома треба да докажи дека ланската игра не им била случајна пролазна сезона како прво,потоа да размислуваат за трофеј во Серија А.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Рома уште не е фаворит имаат натпревари во ЛШ нема така лесно да се прошетаат низ сериа А како минатата сезона. :D
Иначе ние ќе освоиме :P
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ако Пирло изигра добра сезона , тогаш Јувентус би требало да освои , во спротивно Рома е прв фаворит за титула. Интер се надевам ќе успее во борбата со Наполи и Фиорентина за трето место.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom