Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.929
Поени од реакции
112.024
Каква утакмица :cuc:..потоа хејтерите ќе речат Италјанците не биле интересни за гледање..се искинаа буквално,секоја чест за двете екипи ..

Иначе Гомез се разиграл нека сиби веко:pos:..Бонучи сеуште си ја бара кичмата:icon_lol:
Па ти прв викаш дека италијанското првенство е беда. :D

Иначе Салах како си ги ебе лоповиве :sekcza:
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.218
Поени од реакции
2.075
Браво големо за Салах пред сè, ме фасцинира батево, виолава се надевам ќе ја задржат формава што подолго и ќе имаат добар успех во калчово, а уште подобар во Европа, сасвим заслужено :bravobe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па ти прв викаш дека италијанското првенство е беда. :D

Иначе Салах како си ги ебе лоповиве :sekcza:
Па реално е беда,бидејќи екипите се катастрофално физички подготвени ...ама утакмиците и тоа како се интересни за гледање и воглавно екипите знаат да играат фудбал за разлика од селаните во Англија што ја качат топката од центар
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.929
Поени од реакции
112.024
Па реално е беда,бидејќи екипите се катастрофално физички подготвени ...ама утакмиците и тоа како се интересни за гледање и воглавно екипите знаат да играат фудбал за разлика од селаните во Англија што ја качат топката од центар
Седи брат, еден фудбал што да ти расправам. Пример Киево-Милан беше рај за очи, подобар фудбал во животот немам гледано. (ако се лажеме) Факт е дека италијанскиот фудбал е беден моментално, и пари да ми даваат не би гледал одредени утакмици. Пример има и тимчиња што се интересни за гледање, како Сасуоло, Сампдорија..., ама у глобала мртвила е скоро цела лига. Оваа утакмица си беше топ, али ја општо зборам.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Добар ова новодојдениот фараон (y)
Јуве тапа,Виолетовите си го искористија тоа максимално.Фина утакмица,ќе биде интересен и реваншот,иако ептен тешко ќе биде да ја свртиме во Фиренца.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Фала ама уште не е готово ништо. Голем успех е победата на овој стадион. Не го слушнав после колку време Јуве губи на домашен терен...Иначе браво за Монтела! Незнам со што ги мотивира за Тотенхем Интер и Јувентус!? Тактички за 5ка. Браво
Иначе победава ја посветувам на оној со аватар зајак, фан на Милан. Го поздравувам и му праќам бацки и гушки :pusigo:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.139
Поени од реакции
18.108
Фала ама уште не е готово ништо. Голем успех е победата на овој стадион. Не го слушнав после колку време Јуве губи на домашен терен...Иначе браво за Монтела! Незнам со што ги мотивира за Тотенхем Интер и Јувентус!? Тактички за 5ка. Браво
Иначе победава ја посветувам на оној со аватар зајак, фан на Милан. Го поздравувам и му праќам бацки и гушки :pusigo:
Последен пат не порази Баерн во април 2013 година.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Седи брат, еден фудбал што да ти расправам. Пример Киево-Милан беше рај за очи, подобар фудбал во животот немам гледано. (ако се лажеме) Факт е дека италијанскиот фудбал е беден моментално, и пари да ми даваат не би гледал одредени утакмици. Пример има и тимчиња што се интересни за гледање, како Сасуоло, Сампдорија..., ама у глобала мртвила е скоро цела лига. Оваа утакмица си беше топ, али ја општо зборам.
епа тие тимчиња вреди да се гледаат бидејќи убав фудбал играат без разлика што губат, а на пример тимчиња ко милан и интер не вреди да се гледаат и се тотален очобол без разлика што победуваат...
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Успех е после цели 2 години да победишнаовој стадион. Макар била и пријателска...
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Ekipite od italija znaele da igraat fudbal za razlika od anglicanive :pos:
Italijanskovo prvenstvo e najmrtvo nesto so postoi zadnive nekolku godini so isklucok na 2-3 ekipi od vrvov. Angliskiot fudbal e za klasi pointeresen vekje godini nazad.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom