Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Друже статија на гол.ком и слика се различни поими ова ништо не докажува
Имаат извадено, како одговор на тоа што го правеа нивните фанови, иницијативата у секој случај не потекна од нив туку од фановите на Јувентус, во секој случај тоа не е никакво оправдување.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Сеа ги бранете судиите дека нели Јуве беше у прашање, а и самите сте свесни судиите во Италија се очај. Грешки се прават ненормални, и не само кога играт Јуве, Милан и интер...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.319
Сакав во една прилика да прокоментирам за менаџментот на Интер ама имав некоја работа па немав време и после заборавив. Добро што ме потсети:)

Интер после Калчополи ги имаше сите предиспозиции да стане синоним за Серија А и тоа не за период од 4-5 години туку на долги патеки. Имаа тим, имаа тренер, ги имаа никаквите Милан и Јуве и на секој добар играч кој ќе се одлучеше да дојде во Италија, логичен избор ќе беше Интер. Можеа да станат светска сила, рамо до рамо со Барселона, Реал, Манчестер и секоја сезона да се борат за титула во ЛШ без повремени блесоци ама од главата си патат. Не знам како можеа од тим со Ето, Снајдер, Лусио, Цезар, Мајкон итн да спаднат за две години на Паласио, Роки, Ханданович, Нагатомо и сл. Морати и порано не го биваше за да биде на чело на некој тим ама му се поклопија коцките и изгради од Интер респектабилна екипа во европски рамки. Кога успеа сето тоа да го направи и да ја придобие довербата на навивачите пак се врати на своето и за две години успеа Интер да го врати 15 години назад на оној нивни сив период. Наместо да продолжи да доминира човекот во 2 години успеа да упропасти се добро што направил во претходните пет.
Единствен изговор кој го има Морати е тоа фамозно ФФП. Кај му текна на Платини да го измисли тоа кај се запусте. Многу ме занима како би изгледал сега Интер после Триплетето во 2010 година доколку не постоеше ова ФФП. Имам пишано и на фан клуб Интер, нашиве се мајстори во спроведување на проектот “Како да уништиш европски шампион во најкраток можен рок“.

Морати е познат по тоа што си купуваше играчи кои што ќе ги посакаше, еден Роналдо има играно кај нас, Беркамп и да не набројувам понатака, а сега мора да продаде пола тим за да го купи помочаниот Паулињо, и тоа кој знае дали ќе го биде овој, овие бразилциве се меч со две острици. Тоа е тоа, јас со душа чекам да го изградат новиот стадион, ваљда после тоа ќе тргнат малце од малце работите, големо олеснување ќе е тоа што ќе имаат свој стадион, нешто како Јуве моментално, а се до тогаш очекувам еден ваков просечен Интер и нервози со играчи како Роки, Мудингаи...
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Milan ne se bunele za sudii ama koga se bunele toa go pravele so STIL! ova e vrvot... go nadmina i ona koga interasi te ubeduvaat deka oni ja imaat najjakata smisla za humor

sigurno milan iako se 6to mesto oni se 6to mesto so stil, a Juve dzabe se prvo mesto koga nemaat stil i smisla za humor:cuc:

a i jako e koa nekoj interase citam predhodnive 2 strani ja napraija uste i genoa ostetena :cuc: toa sigurno im e od prejakata smisla za humor pa nekad gi mesaat rabotite, ako povela genoa i ke tepla:facepalm: a ako im kazes deka i prvata utakmica vodea genoa i deka juve tepase 1-3 i to u gosti, koj znae sto ke izmislat
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Milan ne se bunele za sudii ama koga se bunele toa go pravele so STIL! ova e vrvot... go nadmina i ona koga interasi te ubeduvaat deka oni ja imaat najjakata smisla za humor

sigurno milan iako se 6to mesto oni se 6to mesto so stil, a Juve dzabe se prvo mesto koga nemaat stil i smisla za humor:cuc:

a i jako e koa nekoj interase citam predhodnive 2 strani ja napraija uste i genoa ostetena :cuc: toa sigurno im e od prejakata smisla za humor pa nekad gi mesaat rabotite, ako povela genoa i ke tepla:facepalm: a ako im kazes deka i prvata utakmica vodea genoa i deka juve tepase 1-3 i to u gosti, koj znae sto ke izmislat
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Имаат извадено, како одговор на тоа што го правеа нивните фанови, иницијативата у секој случај не потекна од нив туку од фановите на Јувентус, во секој случај тоа не е никакво оправдување.
Ете извадиле, ама како што кажа Syn тоа е одговор на транспарентот што го извадија Јувентус ама тоа не е никакво оправдување.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.319
a i jako e koa nekoj interase citam predhodnive 2 strani ja napraija uste i genoa ostetena :cuc: toa sigurno im e od prejakata smisla za humor pa nekad gi mesaat rabotite, ako povela genoa i ke tepla:facepalm: a ako im kazes deka i prvata utakmica vodea genoa i deka juve tepase 1-3 i to u gosti, koj znae sto ke izmislat
Не може никој да знае како ќе завршеше натпреварот доколку на Џенова и беше досуден пенал. Можеби ќе го промашеа, можеби ќе поведеа со 0-1 па после ќе изгубеа 5-1, можеби ќе си победеа лагано 0-3, тоа никој не може да го знае. Муабетот е зошто не се судат очигледни работи во Италија? Зошто на Џенова не и свирнаа пенал во прво полувреме? Зошто на Јуве не му свирнаа два пенали во второ? Италијанската лига има огромен проблем со судиите, оваа година сме сведоци на еден куп судиски грешки и тоа на штета на сите екипи. Мора сериозно да подразмислат на ова поле челниците на лигата инаку лошо и се пишува на лигава во наредните години.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Не може никој да знае како ќе завршеше натпреварот доколку на Џенова и беше досуден пенал. Можеби ќе го промашеа, можеби ќе поведеа со 0-1 па после ќе изгубеа 5-1, можеби ќе си победеа лагано 0-3, тоа никој не може да го знае. Муабетот е зошто не се судат очигледни работи во Италија? Зошто на Џенова не и свирнаа пенал во прво полувреме? Зошто на Јуве не му свирнаа два пенали во второ? Италијанската лига има огромен проблем со судиите, оваа година сме сведоци на еден куп судиски грешки и тоа на штета на сите екипи. Мора сериозно да подразмислат на ова поле челниците на лигата инаку лошо и се пишува на лигава во наредните години.
Јасно е дека судиите се катастрофа и скоро сите екипи се оштетени. Само муабетот ми е дека ако Јуве добие судиски поклон во некое од наредните кола, дали тогаш кармата ќе биде кучка и се ќе се врати мило за драго за она вчера или Јуве ќе бидат мафијаши, местачи итн? Дали и тогаш ќе бидат судиите катастрофа или тогаш ќе бидат потплатени од Јуве?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Ако според правилата што ги извади членот OMWQ(нешо вака), ненамерна игра со рака не е пенал, тогаш и ненамерен автогол нека не биде гол, туку нека се изведе како гол аут.
Случаи како Сампдориа - Џенова, Интер - Каљари, па и ова вчера од Јувентус - Џенова. Играчите не сакаа да си ја внесат топката у гол. Дел сакаа да ја исфрлат, дел не можеа да изреагират. Голови за домаќините во сите три ситуации.:tapp:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.319
Јасно е дека судиите се катастрофа и скоро сите екипи се оштетени. Само муабетот ми е дека ако Јуве добие судиски поклон во некое од наредните кола, дали тогаш кармата ќе биде кучка и се ќе се врати мило за драго за она вчера или Јуве ќе бидат мафијаши, местачи итн? Дали и тогаш ќе бидат судиите катастрофа или тогаш ќе бидат потплатени од Јуве?
Јас уште од почеток на сезона стојам со ставот дека Јуве ќе се прошета лесно до титулата. Дали ќе добие поклон пенал во наредно коло или некој друг поклон сеедно, Јуве е најсилен моментално и таа е реалноста. За судиите го имам овој став уште од 3-4 коло кога почнаа куршлузите со глупото судење.
А за тоа местачи, мафијаши мислам дека ти имам кажано зошто е тоа така кога Јуве ќе добие некој поклон, едноставно Калчополи се случи во 2006 што е блиско минато така да уште некое време ќе се вртат тие муабети.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
овој бод придонесе многу повеќе од што мислиш..од овој бод цела европа ги наполнаа џебојте со пари..мисли си ти дека не придонесе..во кладилниците свадба имаше денес..Лацио и јувентус најиграните утакмици кикснаа што треба повеќе?
Кога влегов вчера во кладилница (накај 6-7 саат), првото нешто што го слушнав беше, лацио ме заеба, и тоа од најмалку 6-7 души ... 90% од муабетот во кладилница се вртеше за лацио и дека наместиле и дека ги бутнал на ливче ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom