Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Овие Палермо се најотепаната екипа во Италија!
И ај уште да пишам, чао Сампдорија во Сериа Б!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Ме интересира изјавата на Зампарини после натпреваров. :icon_lol:

Ништо чудно и Серсе Косми да го врати после ова што го видовме денеска. :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Ме интересира изјавата на Зампарини после натпреваров. :icon_lol:

Ништо чудно и Серсе Косми да го врати после ова што го видовме денеска. :pos:

Овој ќе иде на лето у Интер место педерастичниот! Морати изјавил, како таков барем тренер да е :pos: :pos:
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Овој ќе иде на лето у Интер место педерастичниот! Морати изјавил, како таков барем тренер да е :pos: :pos:
^
*пост на искомплексиран фан кој конечно дочекал да го види својот тим на 1. место на табела* :icon_lol:

Ајде, за некоја минута Форца Фиорентина :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Овие Палермо се најотепаната екипа во Италија!
И ај уште да пишам, чао Сампдорија во Сериа Б!
Епа ги продадоа најдобрите играчи во тимот и ќе испаѓаат сега.

Газдата на Палермо колку бараше за Пасторе ? Ако не се лажам изјави дека испод 50м не го пушта сега ни 5м неможе да му извади ...

--- надополнето ---

Овој ќе иде на лето у Интер место педерастичниот! Морати изјавил, како таков барем тренер да е :pos: :pos:
:zver:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
^
*пост на искомплексиран фан кој конечно дочекал да го види својот тим на 1. место на табела* :icon_lol:

Ајде, за некоја минута Форца Фиорентина :icon_lol:
како што гледам по годините Марли пред тебе го имал тоа задоволство да го види неговиот тим 1. место на тебала... значи човекот не дочекал, туку повторно го осетил тој филинг... тука нема никакви комплекси, барем од страна на Марли :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ибрахимовиќ :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
^
*пост на искомплексиран фан кој конечно дочекал да го види својот тим на 1. место на табела* :icon_lol:

Ајде, за некоја минута Форца Фиорентина :icon_lol:

Ја кога сум го гледал мојот тим на прво место на табела ти си почнуел да глеаш фудбал и си навијал за Рома и Батистута ти бил омилен играч или за Лацио и Аргентицните нешишаниможда, евентуално Манчестер или Реал , пошо биле "најаки"!

Пошто не веруем дека си навијал за тим за кој играле, Бурук, Емре, Шукур, Грешко , Карагунис и тн... :icon_lol:

И немој више да сум те видел ваков пост мене да ми пишеш, ај да пукне ! :icon_lol:
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Ја кога сум го гледал мојот тим на прво место на табела ти си почнуел да глеаш фудбал и си навијал за Рома и Батистута ти бил омилен играч или за Лацио и Аргентицните нешишаниможда, евентуално Манчестер или Реал , пошо биле "најаки"!

Пошто не веруем дека си навијал за тим за кој играле, Бурук, Емре, Шукур, Грешко , Карагунис и тн... :icon_lol:

И немој више да сум те видел ваков пост мене да ми пишеш, ај да пукне ! :icon_lol:
Мохамед Калон заборави да го спомнеш


Интересно коло во Сериа А неделава. Битката за 4то место се вжешти. Рома и Јувентус сериозно се прибилижија до настап во ЛШ за наредна сезона. Ако ги остварат бар 50% од трансферите што ги најавуваат подобро би било тие да играат ЛШ отколку Удинезе или Лацио
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Бурук, Емре, Шукур, Грешко , Карагунис и тн... :icon_lol:
Марли не заебавај Емре беше добар среден играч:):)..онака креативен левак, нешто слично како Сахин во Дортмунд..туку другите што беа во тимот беа Хаос..ами ги заборави Алмеида,Ван дер мејде,Ди бјаџо,Консисао,Кили гонзалес и тренери кога ни беа Купер и потоа Закерони.....ах лоши времиња:tv:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Марли не заебавај Емре беше добар среден играч:):)..онака креативен левак, нешто слично како Сахин во Дортмунд..туку другите што беа во тимот беа Хаос..ами ги заборави Алмеида,Ван дер мејде,Ди бјаџо,Консисао,Кили гонзалес и тренери кога ни беа Купер и потоа Закерони.....ах лоши времиња:tv:

Абе добар беше. Баш сакав да му го доловим моментот, општ хаос али не било се така црно, сте го имале Емре :pos:

Него не ми текнуваше тој кипарецот како го викаа дојде као голем таленат, изигра 1-2 утакмице и го снема! Многу смешно име на сони се смеев порано многу кој ќе го видев ! :pos:


За болдот, на википедија пишуе 1990-2004 Hard Times :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тој кипарецот не се сеќавам како се викаше...ама знам дека тие години кога Интер беше за никаде, јас праев партал со нив на фифата:):)

--- надополнето ---

а да мора да се спомени и епик трампата на Морати ....кога ги трампаше Сидорф и Пирло во Милан ..за да пристигнат полупрофесионални играчи...е тоа беше потег:jaj:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Стварно бе, кого ви дадовме тогаш? Коко и Џунти ли беше??

A кипарецот мислим дека беше Чотос или нешто таке :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Знам сигурно дека едниот беше Коко, а другиот изгледа и мајкаму не го знаел:):)....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom