Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас се слагам со тебе, наводниот пенал , од милион судии дали еден ке има ташаци да го суди,и тоа на негов ризик.Не се суди тоа,дур и и играчите на Катаниа мирно си продолжија да трчаат,никој не се побуни. Околу голот на Кваљарела ,се гледа од агол на камерата,но друго е да си долу на терен,сосем друга приказна,ретко може линиски судија да забележи каде точно паднала топката,при вакви голови...Единствено решение е воведување ТЕХНОЛОГИЈА. Но на кој да кажеш,овие од уефа дискутираат за ова со години,никако да се одлучат,мамата нивна корумпирана...
Мило ми е што некој конечно ми ја сфати поентата на постовите

за болдираново овој ќе ја реши:pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Помош зови пријатеља, слаб сум со политика друже, мада по фаца, македонски политичар? не?
дада политичар е овој т.е. покровителот односно главниот на анти корупциската комисија во Република Македонија само му го заборавив името..знам дека албанец е само..:pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Еве го бе. Г-дин Илми Селами

Oн како мал сакал да го биде на диригент, па со пенкалцето си игра сеа

ilmi-selami.jpg
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Јака утакмица уште малку ..Наполи - Палермо:vozbud::vozbud:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Страшна утакмица човече ..Наполи имаше еден куп стопроцентни шанси но никако топката не сакаше да влезе..на крајот под среќни околности и благодарение на трпението на судијата Морганти(кој продолжи 4 минути и ги остави Наполи уште еден напад на 94:13 да изведат ) и од сомнителна ситуација тој Магио што го постигна голот се обиде со десна да ја збибери се лизна и на несакајќи ја удри топката со лева нога и топката влезе во голот..во тој момент господ беше со наполи!:toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Каква утакмица и на крај победа на Наполи според мене заслужена имаа многу шанси голем посед на топката и заслужија победа Маџо предходно промаши и празен гол како погрешен чекор да фати а на крајот истата шанса на празен гол со десна клиза ја промашува и со задната лева ја погоди хаха смешки ама таа е..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да не ја удреше топката со левата нога несакајќи топката немаше да оди во голот туку ќе останеше в'место ..ама тоа е судбина(или не)!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Страшна утакмица човече ..Наполи имаше еден куп стопроцентни шанси но никако топката не сакаше да влезе..на крајот под среќни околности и благодарение на трпението на судијата Морганти(кој продолжи 4 минути и ги остави Наполи уште еден напад на 94:13 да изведат ) и од сомнителна ситуација тој Магио што го постигна голот се обиде со десна да ја збибери се лизна и на несакајќи ја удри топката со лева нога и топката влезе во голот..во тој момент господ беше со наполи!:toe:
За ова сосема го оправдувам судијата бидејќи овој Иличич откако продолжија 4 минути, 1 секако лежеше на теренот :)

Инаку за утамицата немам зборови, едноставно добра игра пред се борбено и од двете страни. Наполи беа далеку поопасни и повеќе се закануваа на голот на Палермо, но ете среќата ги послужи и според мене заслужено стигнаа до 3-те бода.
П.С голот беше несакајќи :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
П.С голот беше несакајќи :pos:
Сакав да напоменам дека акцијата беше добра но тој што го постигна голот скроз на среќа ја удри топката ..да не беше играчот во такваа положба и 1 секунда порано да ја пуштеше левата нога топката ќе останеше вместо и палермо ќе се одбранеше..но ете Наполи победи и то е то!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom