Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
Златна канта за играчиштето на интер БИАБИЈАНАНАИАНИА биабиани :D.
a koutinho? :D
pa i milito e seriozen konkurent sega za sega ;)


inaku koutinho ja zasluzuva sega za sega kantata ali moze da stane mnogu jako igraciste posto ima talent...eee kade se 22-3 godini koga ke ima
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Kaнта обично добиваат јаки инвестиции кои се покажале лошо во новата средина, а не играч кој дошол ко слободен или бил вратен во екипата ( ко Коутињо на пример, кој не ни беше доведен за да биде првотимец ала Мело лани или Кварезма пред 2 години ), Велосо на пример беше земен за 9м евра од Џенова а ништо не покажа до сега, дури и сопственикот на Џенова јавно го критикуваше пред некој ден, тој за мене у моментов е кандидат број 1 за оваа '' награда ''.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
a koutinho? :D
pa i milito e seriozen konkurent sega za sega ;)


inaku koutinho ja zasluzuva sega za sega kantata ali moze da stane mnogu jako igraciste posto ima talent...eee kade se 22-3 godini koga ke ima
Нема грешка. А може и Наталино ќе ја добие ако му го сметаат за трансфер од Примавера.
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
Kaнта обично добиваат јаки инвестиции кои се покажале лошо во новата средина, а не играч кој дошол ко слободен или бил вратен во екипата ( ко Коутињо на пример, кој не ни беше доведен за да биде првотимец ала Мело лани или Кварезма пред 2 години ), Велосо на пример беше земен за 9м евра од Џенова а ништо не покажа до сега, дури и сопственикот на Џенова јавно го критикуваше пред некој ден, тој за мене у моментов е кандидат број 1 за оваа '' награда ''.
genoa nemala poslab tim

ne znam so gi puvaa pred sezona

koj se be tie zasiluvanja...
moze vrede samo rafinha od tie
ali pokraj schalke...i golemite ekipi otide u genoa kojznae dali e tolku kvaliteten

inaku ne znam kako igra kaladze u genoa ako znae nekoj neka kaze me interesira bas :)

veloso=dupka
toni=dupka

pa cekaj be osven odbrana imaat nesto genoa?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Инвестираа преку 30м евра ако не се лажам, ја не викам дека се јаки, али со оглед на инвестициите и нивните очекувања, они дебело потфрлаат, затоа и тренерот го отпуштија ...
Коутињо или Бијабијани не може да се номинирани од проста причина што за нив не се потрошени многу пари и не се донесени за да имаат стандарден првотимски статус.
Обично оваа кантава ја даваат на играч кој е донесен за солидна сума, играч од кого се очекувало многу ( нешто што за децана не важи ) а на крајот потфрлил, т.е. до моментот кога се дели наградата, потфрлил и не ги оправдал очекувањата..

п.с. Кала ако не се лажам се повреди и тоа сериозно, бајаги ке отсуствува. ( може и погрешно сум разбрал )
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
genoa nemala poslab tim

ne znam so gi puvaa pred sezona

koj se be tie zasiluvanja...
moze vrede samo rafinha od tie
ali pokraj schalke...i golemite ekipi otide u genoa kojznae dali e tolku kvaliteten

inaku ne znam kako igra kaladze u genoa ako znae nekoj neka kaze me interesira bas :)

veloso=dupka
toni=dupka

pa cekaj be osven odbrana imaat nesto genoa?
Џенова утнаа со тренерот ептен, форсираше лоша тактика и примаа глупи голови. Башка тој Даинели што им игра централно е дрво невидено, Ранокиа што ќе дојде од Интер иако е помлад од него може лекции да му држи. Кришито и Рафиња се исто солидни, само ти викам на почетокот од оваа сезона лоша формација играа затоа и тренерот го избркаа.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
:pos2::pos2::pos2:
Луд си, кај ја ископа песнава жити се!!!

Инаку за кантава, мерак ми се прави што сезонава тешко дека ќе има некој од Јуве во конкуренција. 90% играчи ни се земени на позајмица а тие што се купени играат добро:pos2:.
 
M

mercenary

Гостин
Златна канта не се дава на најлош трансфер на сезоната него на најлош фудбалер на сезоната.
Многу е рано за да се каже... ама овој нашиов сигурно ќе биде у конкуренција,заедно со Милито,ако продужат вака...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Џенова игра(ше) добро последните неколку сезони-посебно на домашен терен,а со последните инвестиции се очекуваше да се дозацврсти и подобри тимот,но не испадна се по планот......
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ме интересира што имате да кажете за наместениот натпревар Лече-Џенова ?
Немам ништо да кажам од моја гледна точка но ги чекам да дојдат господинот Синдикат и Штрафценегер и да објаснат како тоа никогаш немало наместени натпревари во поголемите лиги а и во ЛШ:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom