Secret Movie Santa: Summer Edition

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.147
+1

Иако тешко се нафаќам да симнувам филмови по торенти и да ги гледам на лаптоп. Претежно гледам што се нуди на репертоарот.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
Ако не каснам многу и јас
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
@__Vita____ , @bijons , @Darling , @devilko , @Gazpapir , @Imperatorot , @Monte , @moongoses , @ob1 , @Red John , @Saasko , @santelli , @Setsuko , @Shawn Spencer , @Tyler Durden , @wot , @TGTBF , @Mark Renton , @Manga , @bobipp , @Chiksy^ , @коцка , @Hello Kitty , @MAJA 345 , @Lester Freamon , @џимеј , @zmej gorjanin , @Kangchenjunga , @ManUtdChampions , @Stallion , @Mr. Mojo Risin' , @Krk1 , @reddevil4ever , @SK-92 , @Perdika I , @'DIABLO' , @мкд владе , @123456 , @Ska Maniac , @Sussaro - чисто само да ви укажам на постоењето на темава. Доколку некој сака да се пријави, имате време до вечер (или ај нека биде до утре до 17:00 часот) кога ќе ви стигнат линковите во вашите сандачиња.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.245
Поени од реакции
3.163
@__Vita____ , @bijons , @Darling , @devilko , @Gazpapir , @Imperatorot , @Monte , @moongoses , @ob1 , @Red John , @Saasko , @santelli , @Setsuko , @Shawn Spencer , @Tyler Durden , @wot , @TGTBF , @Mark Renton , @Manga , @bobipp , @Chiksy^ , @коцка , @Hello Kitty , @MAJA 345 , @Lester Freamon , @џимеј , @zmej gorjanin , @Kangchenjunga , @ManUtdChampions , @Stallion , @Mr. Mojo Risin' , @Krk1 , @reddevil4ever , @SK-92 , @Perdika I , @'DIABLO' , @мкд владе , @123456 , @Ska Maniac , @Sussaro - чисто само да ви укажам на постоењето на темава. Доколку некој сака да се пријави, имате време до вечер (или ај нека биде до утре до 17:00 часот) кога ќе ви стигнат линковите во вашите сандачиња.
Се пријавив веќе? :cautious: :toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
@__Vita____ , @bijons , @Darling , @devilko , @Gazpapir , @Imperatorot , @Monte , @moongoses , @ob1 , @Red John , @Saasko , @santelli , @Setsuko , @Shawn Spencer , @Tyler Durden , @wot , @TGTBF , @Mark Renton , @Manga , @bobipp , @Chiksy^ , @коцка , @Hello Kitty , @MAJA 345 , @Lester Freamon , @џимеј , @zmej gorjanin , @Kangchenjunga , @ManUtdChampions , @Stallion , @Mr. Mojo Risin' , @Krk1 , @reddevil4ever , @SK-92 , @Perdika I , @'DIABLO' , @мкд владе , @123456 , @Ska Maniac , @Sussaro - чисто само да ви укажам на постоењето на темава. Доколку некој сака да се пријави, имате време до вечер (или ај нека биде до утре до 17:00 часот) кога ќе ви стигнат линковите во вашите сандачиња.
Не сфатив само до кога треба да се изгледаат филмовите? Пошто јас сум на одмор наредни 2 недели и тешко дека би го изгледал ако е до крај на јуни. :))
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Jas ke go skoknam ovoj i ke go iskoristam vremeto za prethodniot sto se prijaviv a mi e ispusten. 4 verzii cekam da pocnat od torent, treba da se potrudam nadvor od rarbg denovive.

Mnogu se zaebavav so baniracite sega nemam lice da se prijavam so ispusten film.


:sramezliv:
The coast is clear. :cautious:

Se prijavuvam.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Не сфатив само до кога треба да се изгледаат филмовите? Пошто јас сум на одмор наредни 2 недели и тешко дека би го изгледал ако е до крај на јуни. :))
До крај на јуни.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
@Gazpapir - чисто само да ви укажам на постоењето на темава. Доколку некој сака да се пријави, имате време до вечер (или ај нека биде до утре до 17:00 часот) кога ќе ви стигнат линковите во вашите сандачиња.
Ништо одмарам јас овој пат, моментално не наоѓам време за филмови + yште го гледам оној од Secret Writer
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Линковите со одговорот на прашањето „на кого ќе бидете Secret Santa“ ви се испратени. До 12.06 пишете ми го насловот на филмот кој го предложувате.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
@__Vita____ , @bijons , @Darling , @devilko , @Gazpapir , @Imperatorot , @Monte , @moongoses , @ob1 , @Red John , @Saasko , @santelli , @Setsuko , @Shawn Spencer , @Tyler Durden , @wot , @TGTBF , @Mark Renton , @Manga , @bobipp , @Chiksy^ , @коцка , @Hello Kitty , @MAJA 345 , @Lester Freamon , @џимеј , @zmej gorjanin , @Kangchenjunga , @ManUtdChampions , @Stallion , @Mr. Mojo Risin' , @Krk1 , @reddevil4ever , @SK-92 , @Perdika I , @'DIABLO' , @мкд владе , @123456 , @Ska Maniac , @Sussaro - чисто само да ви укажам на постоењето на темава. Доколку некој сака да се пријави, имате време до вечер (или ај нека биде до утре до 17:00 часот) кога ќе ви стигнат линковите во вашите сандачиња.
За жал нема да можам да учествувам во оваа тема (иако знам дека веќе е касно). И за претходнава тема не успеав да го изгледам предлогот од премногу работа и воедно им се извинувам на колегите за кои зборев како не можеле да најдат 2 саати во цел месец да ги изгледаат предлозите во минатите теми, а еве јас го направив истото. И се чувствувам како гомно.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
The Straight Story

1654798972430.png

Имам над 1200 филмови во вочлиста, овој беше еден од нив и фала на @Anon (по пораката мислам ти си) што ми го донираше филмов, место да чека на листа.

Многу ми се допадна од секој аспект. Едноставен филм, неочекувано за Линч, но преполн со емоции и хуманизам.

Алвин, човек во 70тите, вдовец, татко на ќерка со одредени потешкотии, преживеани трауми од втора светска, со влошено физичко здравје, решава да го посети брат му првпат после 10 години.

Филмов е всушност роуд филм, си има одредени ситуации стандардни за таков тип на филмови, ама во сржта е многу емотивна и искрена драма, која многу лесно постигнуваше тоа што сакаше да постигне, особено поврзување со гледачот и емпатија. А за тоа многу помогна маестралната глума Ричард Фансворт, преубавото сценарио и прекрасниот саундтрак на Бадаламенти(со Финч се исто и во Твин Пикс)

8,5/10 :place: (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom