Revolution

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Alcatraz беше супер, за нијанса подобра од Revolution, ама тоа е со американска публика... we don't get a vote.

Инаку, много ме разочарува Revolution, очекував нешто различно и многу подобро, можеби и не ми се допаѓа дека повеќе очекував, ама и објективно гледано е катастрофа. Приказната е исполнета со клишеа и елементи на шпанска серија, па и фактот што тоа со електрицитетот има многу нелогичности, едино ќе има "логика" ако отидат full sci-fi. Мислам дека серијава ќе биде откажана многу брзо, ако има 2 сезона ќе се изненадам.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
После Lost има продуцирано три серии: Alcatraz, Undercovers и Person of interest. Првите две се откажани уште по првата сезона, значи процент на „успешност“ од 67%. Веројатно со Revolution ќе го покачи процентот на 75%. :)
Уште е на почеток со сериите. А за филмови...да не збориме. Знаеме сите како оди работа кај него. Иначе таа третата што ја кажа, досега добро му оди. 10% идат кај Алкатраз и таа другата.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Почнав да ја гледам серијава уште од првата епизода. Сега засега можам да кажам дека е солидна серија, не е нешто ептен mind blowing ама добра е за тепање време а си има и свои интересни моменти. Сеуште има само 3 епизоди излезено, ќе видиме понатаму како ќе се движи, да не ја откажат и неа после првата сезона...Најмногу се нервирам кога ги откажуваат сериите кои ветуваат многу ама поради недоволно заинтересираност/гледаност ги откажуваат. Така беше со Flash Forward, Alcatraz и слични.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
освен Чарли и Дени, све друго е Екстра серијава.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Музиката иста како Lost и Fringe :) Плус, тука е и стариот, добар Џејкоб :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Мене од сите слични серии како оваа, Alcatraz, Awake, Flash Forward, Persons Uknown, само Flash Forward издржав да ја изгледам до крај и ептен ми беше жал што не ѝ дадоа втора сезона.

Оваа ќе чекам да се наполни цела, ако и дадат втора може ќе ја ѕирнам, а вака не..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се појачува актерската екипа. Иде на уште подобро серијава.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Се подобрија, далеку од совршени се, ама може да се гледа :)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Причина да се гледа серијата
И Густаво нормално

Иначе онака... Главната актерка и вујко и многу на нерва ми одат, нонстоп нешто се случува, негде трчат, нема никакво градење на карактери, и не се разбирам многу од физика ама се некако премногу глупо и просто ми изгледа. Но добро барем има каква-таква пост-апокалиптична атмосфера и интересни и живописни сцени со лутање низ природата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
ZVANICNO NBC SAOPSTENJE: Revolution is the #1 new series of the season in primetime's key adult 18-49 demographic.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се поинтересно и поинтересно станува. Како што реков на почеток, серијава е врв.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Добра е серијава нешто како arrow се открива што се дешавало во минатото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom