Radiohead

Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Наидов еднаш на Телма мислам дека беше, на некаков документарец за Radiohead, каде македонски артисти зборуваа за нив, имаше и исечоци од концерти, ама го фатив ептен при крај. Некој да знае за што се работи и каде да го најдам пак ако го има на нет или било како ? :)
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
849
Поени од реакции
1.306
Повеќе звучи како да е од The Bends него ли од OK Computer :D
 
H

Hideyoshi

Гостин
Колку ги повеќе слушам толку ги повеќе сакам. На почеток ми беше тешко да издржам цела нивна песна до крај, а сега ми е тешко да издржам еден ден без да ги слушам. Секој пат пронаоѓам нови убавини во нивните песни.

https://consequenceofsound.net/2017/06/ranking-every-radiohead-song-from-worst-to-best/
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.156
Поени од реакции
30.648
Прекраснотија. Очекував од некоја страна собава да се претвори во темница, пред мене река, низ воздухот зеленкаста боја која ја испушта некоја самовила во летање, додека сирена скока од реката и ми ги покажува цицките.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.028
Поени од реакции
806
Незнам зошто, ама многу ми се overrated.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom