Pro Evolution Soccer 6 - Cup

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
И јас ќе се откажам неможе ова Clientot ај некој нека ми го прати ќе продолжам или како што кажа манга од таму да играме.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Група А
Raul-Nikola Volkovo 4-2
ManUtd.-Ace
слободен: costa


Група Б
Ljube-Dr.Petar
DarkAngel-Reddevil4ever
слободен: Vasil

натпреварите во Б групата против Васил ке ги добијат противниците со службен разултат 3:0
 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.958
Поени од реакции
5.240
абе луѓе најубаво да с еигра преку пес6ј форумот.. немора никакви клиенти.. само регистрирај се на форумот.. и спушти го доле.. нека седи минимизиран и пушти пес и фурај.. ја така играм!
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Група А
Raul-Nikola Volkovo 4-2
ManUtd.-Ace
слободен: costa


Група Б
Ljube-Dr.Petar 4-0
DarkAngel-Reddevil4ever
слободен: Vasil
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
абе луѓе најубаво да с еигра преку пес6ј форумот.. немора никакви клиенти.. само регистрирај се на форумот.. и спушти го доле.. нека седи минимизиран и пушти пес и фурај.. ја така играм!
Има ли лаг ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.766
Поени од реакции
11.193
Има ли лаг ?
Како и да играш, лагот е неизбежен, само поедноставно е преку форумов да се игра, со само два клика веќе си конектиран и после само треба да се пронајдеш во соба.

Можеби за нијанса има помал лаг, али тоа не се забележува. Лаг ќе немаш само кога ќе користиш ултра брз интернет, еве пример со оптичкиов на т-хоум не би требало да има лаг.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Само 2 утакмици се изиграле вчера браво.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.958
Поени од реакции
5.240
Преку к лиентот заебано е.. кој сака нека се регистрира преку форумот.. поедноставно е..
пкасно ке ви направам еден туторијал со слики како да се регистрирате
 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.958
Поени од реакции
5.240
1.JPG

Значи.. идеме вака...
1. Choose Username - Си внесувате Ник.. исто како на форумот..пример.. DarkAngel
2. Email - Внесуваш твоја mail адреса ама да е валидна
3. Password - тука ваљда знаете што како треба..
4. Verification - го внесувате кодот што го го има на сликата.. во правоаголник под него..
5. Are you a human - ке изберете Yes!
и подоле имате register. И така ке ја завршите регистрацијата.. Потоа ке треба да ви стигне на mail.. порака каде што ке има линк со кој ке ја потврдите регистрацијата и после тоа станувате официјално член на форумот..

После ова ке треба да идете во C:/windows/systems32/drivers/etc/hosts.. Ова ке го отворите преку notepad.. потоа откако ке го творите тој фајл ги копирате овие и ги ставате во текстот
Код:
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
217.112.88.118 pes6gate-ec.winning-eleven.net
Значи вака треба да ви изгледа тој hosts фајл
Код:
# Copyright (c) 1993-2006 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#   102.54.94.97   rhino.acme.com     # source server
#    38.25.63.10   x.acme.com       # x client host

127.0.0.1    localhost
::1       localhost
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
217.112.88.118 pes6gate-ec.winning-eleven.net
И тогаш откако ке го направите ова ке мора да му напрајте save на фајлот.. значи обично.. горе идете Х да затворите и YES!
И на крај да не заборавам да напоменам.. кога ке сакате да играте он лајн мора да бидете логирани на форумот а истиот да ви биде минимизиран во текот на играта.

позз и се надевам дека ке се снајдете.. премногу едноставно е!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
DarkAngel_Sk џабе се мачиш брат никој не игра :toe:
Знаев дека ќе биде вака само не знам кој ѓавол ме натера да се пријавам не ја бива вака работава се откажувам и јас барем ќе бидете по 4 натпреварувачи во двете групи :toe:
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
зашо се откажувате еве ја и ман. ке ја изиграме нашава за една недела он не бил сеа дома...ке се изиграат утакмиците...
 

Pece_Zenskio

џукела
Член од
17 мај 2010
Мислења
154
Поени од реакции
2
abe kako se pravi ona funtata,ko ke sutkas od sloboden udar,pa prickas negde idat uste dva igraci edniot ja potturnuva topkata i ja sutkas pravo silno ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom