Pro Evolution Soccer 6 - Cup

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.225
јас сум у ск...у понеделник ќе изиграме со аце..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.766
Поени од реакции
11.193
Прегледај го приврзокот 30346

Значи.. идеме вака...
1. Choose Username - Си внесувате Ник.. исто како на форумот..пример.. DarkAngel
2. Email - Внесуваш твоја mail адреса ама да е валидна
3. Password - тука ваљда знаете што како треба..
4. Verification - го внесувате кодот што го го има на сликата.. во правоаголник под него..
5. Are you a human - ке изберете Yes!
и подоле имате register. И така ке ја завршите регистрацијата.. Потоа ке треба да ви стигне на mail.. порака каде што ке има линк со кој ке ја потврдите регистрацијата и после тоа станувате официјално член на форумот..

После ова ке треба да идете во C:/windows/systems32/drivers/etc/hosts.. Ова ке го отворите преку notepad.. потоа откако ке го творите тој фајл ги копирате овие и ги ставате во текстот
Код:
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
217.112.88.118 pes6gate-ec.winning-eleven.net
Значи вака треба да ви изгледа тој hosts фајл
Код:
# Copyright (c) 1993-2006 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#   102.54.94.97   rhino.acme.com     # source server
#    38.25.63.10   x.acme.com       # x client host

127.0.0.1    localhost
::1       localhost
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
217.112.88.118 pes6gate-ec.winning-eleven.net
И тогаш откако ке го направите ова ке мора да му напрајте save на фајлот.. значи обично.. горе идете Х да затворите и YES!
И на крај да не заборавам да напоменам.. кога ке сакате да играте он лајн мора да бидете логирани на форумот а истиот да ви биде минимизиран во текот на играта.

позз и се надевам дека ке се снајдете.. премногу едноставно е!
Уште поедноставно, да не се замараш со менување на хост фајлот, симни си го инсталерот, вклучи го, и кликни на Click to patch your hosts file. Потоа само ја вклучуваш играта, и си цепаш. Да напоменам само дека пред да го вклучиш инсталерот треба да си логиран на форумот.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Dark_Angel - Reddevil4ever до утре да е изигран натпреваро
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
1 коло
Група А
Raul-Nikola Volkovo 4-2
ManUtd.-Ace одложена
слободен: costa


Група Б
Ljube-Dr.Petar 4-0
DarkAngel-Reddevil4ever одложена
слободен: Vasil

2 коло
Група А
Raul- Ace
ManUtd.-Costa
слободен: Nikola Volkovo


Група Б
Vasil -Dr.Petar 0-3
DarkAngel- Ljube-AcMilan
слободен: Reddevil4ever 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
1 коло
Група А
Raul-Nikola Volkovo 4-2
ManUtd.-Ace одложена
слободен: costa


Група Б
Ljube-Dr.Petar 4-0
DarkAngel-Reddevil4ever одложена
слободен: Vasil

2 коло
Група А
Raul- Ace -0:0
ManUtd.-Costa
слободен: Nikola Volkovo


Група Б
Vasil -Dr.Petar 0-3
DarkAngel- Ljube-AcMilan
слободен: Reddevil4ever


 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.958
Поени од реакции
5.240
Ред Девил нека пиише термин.. и љубе ти кога скаш.. само да е игра преку форумот..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.841
Поени од реакции
4.712
дадејте ми кодот за да ја инсталирам, барав по нет не најдоб :S
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.844
Поени од реакции
38.225
Koj kurac treba da go napraam za da ne mi go snemuva Clientot? Znam oti e do anti-virusot, ama kazete so da napraam?
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Има ли заинтересираност во овој пес 6 -куп.Ако не да го одложаме или да ставаме клуч на темата.Никој не игра!
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
jas ke igram samo go cekam ovoj man utd champions za da ja izigrame .....ajde luge so zastanavte izigrajte gi utakmicite:D
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
jas ke igram samo go cekam ovoj man utd champions za da ja izigrame .....ajde luge so zastanavte izigrajte gi utakmicite:D
Подобро овој куп да го откажаме да отвораме нова тема или да се пријавуваме од ново.RAUL ми пиша дека во недела ке одил на гости и ке бил 1 месец отсутен.Овој Коста го нема никаде.,неможе со 5 да играме и да чекаме една недела за 1 коло.

Pro Evolution Soccer 6 -Cup
Две групи по четворица.А-Б = 8
1 од А со 4 од Б
2 од А со 3 од Б


1.Ljube-AcMilan
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
1.Ljube-AcMilan
2.Ace-Nerazzuri
ja mislam deka ke bide bolje da napraime neso so reprezentacii svetsko ili evropsko a ljube??:D
ja sum so brazil ako bide svetsko ili so anglja ako e evropsko..birajte drugite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom