Prison Break

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Па то бе брат ти е остаено тебе да си фантазираш и според твое мислење да си одговориш, ако се е прикажано какоф филм ке биди то?? земи пример LOST има толку неразјаснети прашања.... нема да има 5та сезона џабе прајте муабет.
Од каде знаеш дека нема да има 5та сезона?

А за LOST,тоа си е друга прича.Јас мислам дека уште 2 сезони да има пак нема да се разјаснат работите.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Од каде знаеш дека нема да има 5та сезона?

А за LOST,тоа си е друга прича.Јас мислам дека уште 2 сезони да има пак нема да се разјаснат работите.
На пример... на IMDB.com сајт за филмови заклучена е серијата т.е. од 2005-2009... Оние серии кои не се завршени ја немаат втората година :raz:
Но се е можно, никогаш не се знае :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Од каде знаеш дека нема да има 5та сезона?

А за LOST,тоа си е друга прича.Јас мислам дека уште 2 сезони да има пак нема да се разјаснат работите.
уште 3 да има нема да се разјаснат доволно. А дека нема да има 5та сезона знам пошо никаде не ни пишува дека се спрема такво нешто како шо кажаа погоре заклучена е серијата а и да има мислам дека нема да има некој успех пошо ке стани како шпанска серија! Супер е вака, и така нека остани

____________________________
Prison Break - one word: GENIAL :vozbud:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Вака завршува феноменално и нема потреба за продолжување се слагам.Но никој не знае дали можеби во иднина нема да излезе продолжение,ке видиме :wink:

Доколку би излегло 5та сезона би ја гледал? :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Вака завршува феноменално и нема потреба за продолжување се слагам.Но никој не знае дали можеби во иднина нема да излезе продолжение,ке видиме :wink:

Доколку би излегло 5та сезона би ја гледал? :)
Нормално дека би ја гледал.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Вака завршува феноменално и нема потреба за продолжување се слагам.Но никој не знае дали можеби во иднина нема да излезе продолжение,ке видиме :wink:

Доколку би излегло 5та сезона би ја гледал? :)
Не надевај се на иднина на Prison Break бре. Ко што рече bokio, се’ натаму ќе биди шпанска серија.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ќе ги догледам епизодите кои ми фалат, некои 10тина, деновиве.

Осеќам ќе ја плукам серијава и после нив, шпанската сапуница :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Ќе ги догледам епизодите кои ми фалат, некои 10тина, деновиве.

Осеќам ќе ја плукам серијава и после нив, шпанската сапуница :)
И јас истиот план го имам... Треба bokio да ми ги префрли на USB, ми останаја уште 7-8... Ај заедно ќе плукаме (А)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
И јас истиот план го имам... Треба bokio да ми ги префрли на USB, ми останаја уште 7-8... Ај заедно ќе плукаме (А)

Пази да не го загиниш то USBто вечерва пак, па да го остајш MAC)) сам да плука. :)

Alot of people have written to me about the defunct Prison Break video game that was supposed to be released last year. That was apparently cancelled, but it looks like the game is being ressurected and may be released this Fall. No big details yet. I'm not even sure if this is meant to be a PC game or something for a console (ie. Playstation, X-Box, etc). We will post more details when we know them, but in the meantime, here's an article about how and why the game was given a second chance:

"Prison Break" may be done on TV, but the video game is getting a second chance.

Before the series was killed by Fox this year at the end of its fourth season, the Prison Break video game was canceled last fall by Brash Entertainment, the now defunct publisher of games based on movie and TV licenses.

But Slovenia-based developer Zootfly, which was producing the game for Brash, decided to fund the project to completion itself. It has just signed a deal with publisher Deep Silver, part of Britain-based Koch Media, to release Prison Break this fall.

"The cancellation was a blessing in disguise because we got to spend more time on the key gameplay features and get rid of the half-baked ideas Brash management pushed on us," Zootfly CEO Bostjan Troha said on the phone from Slovenia.

Releasing a licensed video game when the property on which it's based no longer exists is a difficult business proposition, but Troha said he's counting on the show's loyal fan base, many of whom protested its death, to support the title. The CEO said he's still working with Fox to secure some of the show's actors to do voice work.

Prison Break and Where the Wild Things Are, which is set for release this fall but is still searching for a publisher, are the last of Brash's games far enough along in production that they'll eventually see the light of day.
 
I

Intex

Гостин
До некаде се слагам со тебе.Типичен пример е LOST,серијата ја одолговлекуваат и се губи во секоја епизода и секоја нова серија она што те тера да ја гледаш и наредната.Несомнено е дека е една од најдобрите.

А за 5то продолжение останаа некои работи нејасни како што не се гледа смртта на Скофилд нешто слично на Келерман?Потоа како го најдоа телото и му е направен гроб?Дали воопшто му е најдено телото?Дали Сара е ослободена од обвиненијата или повторно е во бегство бидејки во 4та сезона ја даваат како слободно шета со синот...Има уште многу прашања неодговорени и мислам дека намерно е оставено за да има можност за некое наредно продолжение.Останува да видиме...:wink:
Бато, нема потреба да го покажуваат телото. Умре и толку. Крај на неговата приказна.
Сара не е ослободена. Најверојатно е на Панама (оти збореше шпански со нигата) и на Панама е слободен граганин исто како Мајки и Линк оти таму нема закон за екстрадиција.
нема потреба да ти одговара....

секој си ги доживеал така како шо фантазира... сигурно таа,јас или кој било друг не одговори исто како и ти...

друго.. нема потреба за да се прикажи телото на Мајкл по тоа со струјата.. доволно е неговиот гроб. А тоа со Сара дали е ослободена од властите? тоа ке биди мистеријата на која нема одговор.

btw... Махоун најјак лик! секако тука е и Мајкл :)

BEST MOMENT:

и.... едно смешно видео... 20 причини зошто да го сакаш Махоун :)))

Видеата се закон. Првото е јако исто колку и тогаш кога Махоун го мачеше на нигата.
Второто е смешно, особено 18 и 20 точка.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Еве уште едно. Делетирана сцена од Фајнл Брејк. Причината зошто Махоун ја напушти Пам....
 
I

Intex

Гостин
Уф, звучките не ми работат. Некој да ми напише зошто се десило ова?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Уф, звучките не ми работат. Некој да ми напише зошто се десило ова?
Kako шо забележуваш нема многу кандидати кој шо сака да ти помогнат :) сепак ке ти кажам дека се десило оти Пам мн време го немала видено махоун се случиле многу работи и одлучила да оди понатака со животот. that's it :D

Еве ја најсмешната сцена од цела серија.


:pos2::pos2:
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Само што ја изгледав последната епизода од Prison Break, неверојатна серија една од најдобрите на сите времиња, ако не и најдобра. Завршетокот малку не ми се допадна, верувам и на поголемиот дел од гледачите, причината е јасна смртта на Мајкл, која малку ми е нејасна не видов никакво мртво тело. Но тоа барем значи дека можно е да се снима и 5 сезона, барем да се надеваме.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Само што ја изгледав последната епизода од Prison Break, неверојатна серија една од најдобрите на сите времиња, ако не и најдобра. Завршетокот малку не ми се допадна, верувам и на поголемиот дел од гледачите, причината е јасна смртта на Мајкл, која малку ми е нејасна не видов никакво мртво тело. Но тоа барем значи дека можно е да се снима и 5 сезона, барем да се надеваме.
Не се надевај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom