Prison Break

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ова е најубавио филм досега шо бил напраен и незнам дали пак ке има некогаш нешто слично на ова... КРАЈОТ беше нешто нештоо... незнам потресувачки!! можеби не требаше да умри Мајкл... но за да се заврши серијата мислам дека беше неопходно... Знаеф дека ова ке се случи кога на плажата на мајкл му потече крф од носот пак! Оваа серија е НАЈГЕНИЈАЛНОТО нешто! СУПЕР! Сепак... од цела серија најголем впечаток ми оставија Мајкл и Махоун! тие се најјаките ликови! криво ми е шо заврши сакам уште да гледам!
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Дефинитивно најдобра серија...Немаше друг крај мораше Мајкл да умре но тоа е.Читам по нетов некои најави односно иницијативи од гледачите за 5та сезона,дали имате некои сознанија?

Мислам дека би била добра сторија за 5та сезона како синот на Скофилд е во акција но нема да биде иста без Вентворт Милер:nenene:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Дефинитивно најдобра серија...Немаше друг крај мораше Мајкл да умре но тоа е.Читам по нетов некои најави односно иницијативи од гледачите за 5та сезона,дали имате некои сознанија?

Мислам дека би била добра сторија за 5та сезона како синот на Скофилд е во акција но нема да биде иста без Вентворт Милер:nenene:
Неее.... Јас мислам дека било какво продолжение ќе биде глупаво. Се знае кога завршува еден серијал. И многу други серии имале безброј фанови кои сакале уште една уште една сезона.
Замисли, да не умреше Мајкл на крајот сите ќе беа разочарани од 4та сезона. На пример, тип на серија како Сексот и Градот, или Очајни домаќинки и слични срања може да се прави милион пати уште.
Али серија од ваков калибар се дешава еднаш, џабе продолженија.
Зошто Твин Пикс е една од најдобрите серии некогаш направени според многумина, а има вкупно 30 епизоди? Затоа што толку беа потребни. За Призон Брејк можеше и помалу да бидат, али и олку веќе доста беа.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
До некаде се слагам со тебе.Типичен пример е LOST,серијата ја одолговлекуваат и се губи во секоја епизода и секоја нова серија она што те тера да ја гледаш и наредната.Несомнено е дека е една од најдобрите.

А за 5то продолжение останаа некои работи нејасни како што не се гледа смртта на Скофилд нешто слично на Келерман?Потоа како го најдоа телото и му е направен гроб?Дали воопшто му е најдено телото?Дали Сара е ослободена од обвиненијата или повторно е во бегство бидејки во 4та сезона ја даваат како слободно шета со синот...Има уште многу прашања неодговорени и мислам дека намерно е оставено за да има можност за некое наредно продолжение.Останува да видиме...:wink:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
До некаде се слагам со тебе.Типичен пример е LOST,серијата ја одолговлекуваат и се губи во секоја епизода и секоја нова серија она што те тера да ја гледаш и наредната.Несомнено е дека е една од најдобрите.

А за 5то продолжение останаа некои работи нејасни како што не се гледа смртта на Скофилд нешто слично на Келерман?Потоа како го најдоа телото и му е направен гроб?Дали воопшто му е најдено телото?Дали Сара е ослободена од обвиненијата или повторно е во бегство бидејки во 4та сезона ја даваат како слободно шета со синот...Има уште многу прашања неодговорени и мислам дека намерно е оставено за да има можност за некое наредно продолжение.Останува да видиме...:wink:
Во Финал Бреак се гледа бре ..
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Во Финал Бреак се гледа бре ..
Што се гледа?

Се гледа ли како е најдено телото на Мајкл по „експлозијата“ со струјата?Нели на крајот на 4та сезона е покажан гробот?
Се гледа ли што се случува со Сара,дали е ослободена или повторно е во бегство?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
И јас мислам дека секое продолжение би било излишно. Серијата заврши генијално, носеше убава порака. Жртвата на Мајкл и сето она што го стори за Линк и Сара, те тера да размислиш за тоа колку е вреден твојот живот наспрема животите на оние што најмногу ги сакаш и дали си спремен да го жртвуваш за нив.
Продолжение не им треба, а не верувам ни дека ќе го има. Прашањата што останаа неодговорени секој од нас најразлично ќе си ги одговори, индивидуално, според тоа како ја доживеал серијата.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
И како ги одговори ти?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
И како ги одговори ти?

нема потреба да ти одговара....

секој си ги доживеал така како шо фантазира... сигурно таа,јас или кој било друг не одговори исто како и ти...

друго.. нема потреба за да се прикажи телото на Мајкл по тоа со струјата.. доволно е неговиот гроб. А тоа со Сара дали е ослободена од властите? тоа ке биди мистеријата на која нема одговор.

btw... Махоун најјак лик! секако тука е и Мајкл :)

BEST MOMENT:

и.... едно смешно видео... 20 причини зошто да го сакаш Махоун :)))

 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Kако што гледаш,не те прашав тебе:wink:

А еве прашање за тебе...Нели ти е чудно што не е покажано телото?Дали мислиш дека Paul Sheuring или кој друг од екипата намерно не го покажува телото од причина да остави продолжеток на сторијата за наредна сезона ако евентуално се јави некоја можност?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Kако што гледаш,не те прашав тебе:wink:

А еве прашање за тебе...Нели ти е чудно што не е покажано телото?Дали мислиш дека Paul Sheuring или кој друг од екипата намерно не го покажува телото од причина да остави продолжеток на сторијата за наредна сезона ако евентуално се јави некоја можност?
гледам дека не ме праша ;)

а еве да речиме дека е намерно ... и ?? какоф продолжеток? Мајкл не умре со струјата остана жив па зато телото не беше покажано .. бла бла.. нема логика. Телото не е прикажано од едноставна причина шо нема ни потреба да биди покажано... ете го неговио гроб... ако земеа да го покажува ке беше стварно глупаво.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Oф леле...Па сигурно нема јас да ти кажам како би било ако би било...:toe:

Тогаш како го нашле телото Линколн,Сара и компанија и му направиле гроб?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Полакуте бре људи .. :)
По мое мислење телото небеше прикажано да се остави простор за "5 та сезона" па тамо да се случи све и сешто .. ке измислат тија опасни се..
Инаку знам дека повекето форумџии несакаат продолжение на серијава ама кој не прашува нас ?? :nesvest:
Ако излезе 5 та сезона тија што ги гледале првите 4 нема да ја гледаат 5 та ???
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Oф леле...Па сигурно нема јас да ти кажам како би било ако би било...:toe:

Тогаш како го нашле телото Линколн,Сара и компанија и му направиле гроб?


Па то бе брат ти е остаено тебе да си фантазираш и според твое мислење да си одговориш, ако се е прикажано какоф филм ке биди то?? земи пример LOST има толку неразјаснети прашања.... нема да има 5та сезона џабе прајте муабет.

Скофилд е мртов 100%. Нема реинкарнации , воскреснувања, и сл.
Ај некој од најзапечените за ПБ нека ми објасне една ствар.
У трета сезона мислам беше каа се дознава болеста со крвта од носот, и дека некој негов родител умрел на 31 год од истото нешто(мислам дека беше мајка му).
Е сега, како мајка му, кога е жива и здрава и после...
А он сепак си умре на 31 фино-лепо.
П.с. ако не умреше серијата ќе беше кич.

ОФ.... он си умре на 31 ама не баш фино лепо.... умре од превисок напон на струја...

Ликови....

Негативец: Дефинитивно Т-баг ( непоправливо суштество. ни Кол Фајфер не му беше доволен :) )
Психо: Лудако шо заминуваше со сплав за Холандија :pos2:
Женска : Гречен ( лоша лоша сепак на крајо не ја предаде тенкреди.)
Паметњакович :wink: СКОФИЛД
Boy for everthin' : Сукре папи :D
и најјак лик во цела серија: Махоун!! (дефинитивно најдобар, паметен прилично колку Мајкл) RESPECT!

PRISON BREAK... one word: GENIAL!!!:vozbud:
 
D

drle

Гостин
умре од превисок напон на струја...
И како што ми кажуваше наставникот по физика до осмо, струјата само еднаш мава.:pos2::pos2: Така да шансите да го видиме несудениот Чак Норис 2 се, не минималми туку никакви. И да се случи такво нешто според мене то ќе биди срање на векот, не за друго туку ќе се коси со законите на физиката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom