Prison Break

Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Мех,пола од вас се fan-boys,необјективни да ја согледаат дупката во која пропаѓа серијава.
Настрана сите нелогичности и дупки во приказната,15 епизоди ја "бркаме" Scylla,и сега оддеднаш ај ќе ја враќаме.
Не била тоа што мислеа,goddamn it.

Не се чуствувавте како да потрошивте 15 епизоди за џабе,односно толку минути од вашиот живот за да дојдете пак на исто,односно на почеток од 4та сезона?
Плус,која е оваа глупа тенденција сите ликови кон добро да тежнеат?
Гречен,Ти-бег,дури и покојниот Белик.

Ма дај,патетично е веќе,единствен кој има некаква конзистентност во ликот е Ти-Бег,секогаш беше лисица и преживувач,и сега е тоа,со врската со Генералот.
Мајкл станува поглуп секоја епизода,а постапките му се легендарни,наместо да остави на Сукре да отиде и да земе една проклета торба,он инсистира да оди сам.
Пази,опасниот архитект со Ај-Кју за Менса,не помислува дека со такво одење ја загрозува само операцијата,ама иначе како ќе искомплицираат за нови епизоди.

Линкон е патетичен,единственото "опасно" кај него е големите мускули,го направија без памет,без лик,без мислење.
Jodi Lyn'O'Keefe се помалку користи глума,а повеќе сексапил и покажување нозе/тело.Не е она крива,сценаристите се.

Јас не викам да прекинат со серијава,туку да ги вратат сценаристите од прва сезона,барем на две-три епизоди.
Има фина критика на IMDB.com,првата сезона беше чисто злато,непредвидливи ситуации,заплети,компликации,распон на ликови и улоги.

А со оживување на ликови,мислам дека бетер од Heroes станаа,досега 3 лика се вратија од "наводно починатите".
Бар Peter Stormare нека се врати,или нека го направат Fichtner главен лик,да го гледаме што повеќе.

Изгубен шарм,изгубени дијалози и лошо обработено сценарио.
Со појавување на Lost,Office,House и Heroes во јануари,оваа серија ми е на далечното петто,последно место.

И ај сеа,ругајте ме како секој има право на свое мислење,јас пробав да ви покажам што објективно не вреди веќе.
Погледајте епизода од прва сезона,и од 4та.
Па споредете и сами.
Скрос си во право,јас реков пред некоја страна...нека заврши серијалов,и нека почна нова серија,со истиве глумци,друга тематика,далеку по продуктивно ќе биди и за нив и за нас....вака само ја тупат.....во последниве да речам 10 епизоди,ми се случи само 5-6 пати она чуство што ми се случуваше на секои 15 минути во првата сезона,па и третата еве да речиме!
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ај може Абруци ќе го оживеат, па ќе е интересно :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Истомисленици сме дека серијата ја има намалено гледаноста и драматичноста но јас како лојал фан ќе си го дочекам крајот па тогаш ќе дадам целосно резиме за серијата ради онаа старата: Крајот го краси делото :smir:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Факт е дека првата сезона е најдобра од сите. И јас сум да се вратат креаторите од првата сезона
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мех,пола од вас се fan-boys,необјективни да ја согледаат дупката во која пропаѓа серијава.
Настрана сите нелогичности и дупки во приказната,15 епизоди ја "бркаме" Scylla,и сега оддеднаш ај ќе ја враќаме.
Не била тоа што мислеа,goddamn it.

Не се чуствувавте како да потрошивте 15 епизоди за џабе,односно толку минути од вашиот живот за да дојдете пак на исто,односно на почеток од 4та сезона?
Плус,која е оваа глупа тенденција сите ликови кон добро да тежнеат?
Гречен,Ти-бег,дури и покојниот Белик.

Ма дај,патетично е веќе,единствен кој има некаква конзистентност во ликот е Ти-Бег,секогаш беше лисица и преживувач,и сега е тоа,со врската со Генералот.
Мајкл станува поглуп секоја епизода,а постапките му се легендарни,наместо да остави на Сукре да отиде и да земе една проклета торба,он инсистира да оди сам.
Пази,опасниот архитект со Ај-Кју за Менса,не помислува дека со такво одење ја загрозува само операцијата,ама иначе како ќе искомплицираат за нови епизоди.

Линкон е патетичен,единственото "опасно" кај него е големите мускули,го направија без памет,без лик,без мислење.
Jodi Lyn'O'Keefe се помалку користи глума,а повеќе сексапил и покажување нозе/тело.Не е она крива,сценаристите се.

Јас не викам да прекинат со серијава,туку да ги вратат сценаристите од прва сезона,барем на две-три епизоди.
Има фина критика на IMDB.com,првата сезона беше чисто злато,непредвидливи ситуации,заплети,компликации,распон на ликови и улоги.

А со оживување на ликови,мислам дека бетер од Heroes станаа,досега 3 лика се вратија од "наводно починатите".
Бар Peter Stormare нека се врати,или нека го направат Fichtner главен лик,да го гледаме што повеќе.

Изгубен шарм,изгубени дијалози и лошо обработено сценарио.
Со појавување на Lost,Office,House и Heroes во јануари,оваа серија ми е на далечното петто,последно место.

И ај сеа,ругајте ме како секој има право на свое мислење,јас пробав да ви покажам што објективно не вреди веќе.
Погледајте епизода од прва сезона,и од 4та.
Па споредете и сами.
Генерално добра критика и во голема мера се сложувам.
1. Реално 1 сезона е она шо го напрај ПБ популарна серија, затворот, обидите за бегство и сите случки ја направија несекојдневна серија која не држеше залепени пред компјутер за да ја гледаме.
2. Зад целата приказна со затворот успеаја да наметнат некоја поголема приказна која седи позади затворот, во 2рата сезона мислам дека и добро им успеваше.
3. WTF, ова веќе беше близу до пропаст, освен неколку епизоди кои индивидуално вредеја целото дејство беше ш... Обид да се врати првата сезона со мали измени и со обид да се направи следна сезона, се на се бледа копија на кецот.
4. Исто освен индивидуалните вредности на секоја епизода се на се беше лоша, особено првата половина кога ги ловеја 6те парчиња, ступид американ муви. Она шо мислам дека беше ок на крај е дека се обидоја да стават нова приказна, т.е. да ни ги кажат основите зошто се се случи, која е мајкаму? секоја следна сезона мислам дека ќе биди отпојќе.

Спомна дека има глупави пропусти, и дека мајкл болен шета сам со сцила иризикува се, хмм, добра забелешка, ама морам да те попрам, оваа работа се случва уште од првата сезона, сите неуспешни обиди, секогаш за малку ќе беа фатени и некакво чудо излегваше да ги спаси. Уште тогаш зборав дека серијава мириса на сапун, некои фанови збораја кај ја најде најоргиналната серија да ја прајш сапуница. Па еве од каде почнува на сите да ви иди преку глава од ефтините пресврти. Се на се нема да плукам и мислам дека навистина серијава е прилично оригинална и интересна (освен она шо потенцирав), дури и ја препорачувам на луѓе кои ја немаат гледано.

Последна забелешка, серијата ја ставаш 5та, хмм, да видам кои се опциите, (краток осврт не им е местото овде, само мала споредба)
- Lost - искрено мене почна да ми е ненормално досадна, режисерите почнаа да вртат во круг и да ги бркаат гледачите, ова е серијата која мислам дека има ненормален пад во 2-3 сезона, незнам официјални статистики ама ова е мое мислење (за среќа ме поддржват многу мина), се на се серијата си го најде своето име и се изгуби самата
- Office - Немам врска шо е ова, - одам на имдб, можен кандидат за гледање
- House - Уффф, Хаус го обожавам, ама само Грегори не и серијата. Имааат изработено феноменален карактер. Сериите се далеку поразлични од ПБ, секоја е приказна сама за себе и горе долу копија на претходната има некоја мааала врска меѓу епизодите ама се на се не те прај зависник како ПБ. Не вреди да се споредваат.
- Heroes - Не планирам да ги гледам.

Се на се имавме некои разлики, ј.. луѓе сме то не прај посебни ама се на се се сложваме дека ПБ забега и треба малку креација да се среди. Ама и покрај се мислам дека е добро поминато време.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
За жал има новост.

Prison Break ending series after season


Fox's on-the-lam drama calling it quits after current fourth season; Prison Break begins home stretch April 17.

Can we still be friends?


Prison Break fans, there's really no easy way to say this so we'll just take a very direct approach: Prison Break is coming to an end...soon; Fox today announced the series will be ending at the conclusion of this season.
The news probably isn't a huge shock to anyone who has been following the series recently. Late last year, speculators thought the show would be coming to an end when Fox tacked on a few extra hours to this year's production schedule. And with heavy promotion for Fringe, 24, and Lie to Me in full swing, it isn't hard to see who the odd man out is.
Prison Break is currently on a little vacation, as Fox beefs up its midseason schedule with the aforementioned trio and a little program called American Idol. However, Fox did schedule a return for the final episodes of Prison Break--they begin their run April 17.
According to TVGuide.com, Fox president Kevin Reilly explained, "[Prison Break] got to a point where a lot of the stories had been told," which is a kind way to say the show was running on fumes creatively. At least six hours of the drama are left to go, with the possibility of a few more hours added as Reilly said he wants the program to "finish strong."
Before fans organize a save-the-show campaign complete with an assault of freshly shaven hair and teabags, consider this: Prison Break was originally conceived as a one-season show or mini-series, but instead was stretched out to four full seasons. That's some glass-is-half-full thinking right there.
Well Prison Breakers, do you agree with Fox's Reilly? Did the show run out of gas? Who will you miss most when the screen goes dark?
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
офф...нема за брзо ама битно сигурно е дека че има хорс и знаеме веќе кога че дојди дилеро :vozbud::vozbud:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Damn it. Последна ке биде сезонава. Мислев ке ја продолжеа барем уште една сезона. Кога може 24 да има седум сезони и нонстоп да го тупат со бркање терористи ама ај:toe:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Damn it. Последна ке биде сезонава. Мислев ке ја продолжеа барем уште една сезона. Кога може 24 да има седум сезони и нонстоп да го тупат со бркање терористи ама ај:toe:
24 може да има 7 сезони затоа што секоја сезона е поврзана ама на многу помал начин отколку Призон Брејк.
Призон Брејк во сите сезони приказната продолжува таму од каде што застанала. Затоа вакви серии не е интересно да имаат по 6-7 сезони. Ќе се изгуби смислата на приказната.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Минатата годинa Вентворт Милер во интервју кажа дека рејтингот во Америка бил мал, и причината што серијата уште опстојува е добриот рејтинг на истата во Европа. :toe:

Инаку ги гледав првите две сезони, третата уште не сум ја почнал, ама до таму кај што гледав беше интересно.
Не знам дали за третата или четвртата сезона ми рекоа дека е многу досадна.
Може и за двете. :pos:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Првата = ремек дело.
Втората = лошо,најлошо,бидејќи немавме појма што се случува.
Третата = интересно,но далеку од првата.
Четвртата = од 16 епизоди,3 добри,другото скоро лошо колку втора сезона.

Finally,the end of the horror!

И најавениот крај означува само дека бев во право,сценаристите не знаат што прават.
Нема врска дали некое шоу има 1 или 10 сезони,ако се е добро осмислено.
Едноставно,они веќе немаа креативност.
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Ајде ти креативецу...кажи што беше онаа најлошо во втора сезона....и што беше тоа што немаше појма што се случува???:smir:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Не знам зошто сите ја напагате втората сезона. Според мене втората сезона е најдобра бидејки во неа се расчистија скоро сите мистерии во врска со братот на Претседателката, делумно се замеша и Компанијата, што ја направи сезоната уште поинтересна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom