Prison Break

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
А зошто малку не ги читате претходните постови?

16 епизоди има излезено од 4-та сезона, за сите 16 направив македонски превод, уште 6 ќе излезат на пролет и толку од Prison break.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
А зошто малку не ги читате претходните постови?

16 епизоди има излезено од 4-та сезона, за сите 16 направив македонски превод, уште 6 ќе излезат на пролет и толку од Prison break.
неможев да ги прочитам.... зафатен бев нешто...
се извнувам.... :smir: фала бтв
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Првата = ремек дело.
Втората = лошо,најлошо,бидејќи немавме појма што се случува.
Третата = интересно,но далеку од првата.
Четвртата = од 16 епизоди,3 добри,другото скоро лошо колку втора сезона.

Finally,the end of the horror!

И најавениот крај означува само дека бев во право,сценаристите не знаат што прават.
Нема врска дали некое шоу има 1 или 10 сезони,ако се е добро осмислено.
Едноставно,они веќе немаа креативност.
bas vtorata sezona i alex mahone se nadovrzuva sovrseno so prvata i e mnogu zakon....cetvrtata sezona ja gubi dinamikata veke i e same old same old...
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Serijata trebase da trae samo edna sezona ama oti bese dobra uspea da trae duri cetiri. Vo april se vraka so poslednite 8 epizodi.
Edinstvena pricina za ukinuvanje na serijata e slabiot rejting od 6.1 milion gledaci (CSI ima nad 19). Edostavno ne moze da ja prodolzat uste mnogu i resia da i dadat dostoen kraj.
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
csi e drug tip na film
ubavo kazano od RADZO i te poddrzuvam drugar
istoto go rekov i jas pred nekoj post
pa markomani epa arno vi bese koga mavavte po nekoj fiks od po nekolku epizodi i udarno gi mavavte e sega ne vi cini
pa ne ja gledajte
serijata e kul i e dobra e sega ubavoto i neubavoto zaedno odat i dobra bese i 4ta sezona mene me bendisa kako i site drugi
i sega koga gi gledavte site epizodi i cekavte da razberete sto e SCILA i razbravte i sega dik serijava nikakva
pa cekajte malku sto mislite deka nema da ja izmenat
ke ja opravat i toa kako
ne ja ramnete so CSI toj e drug tip na serijal povrzan e pomegu sebe ama ne kako prison break
ako ti fali epizoda od prison nema da svatis dobro sto i kako
a ako csi ne si ja gledal nekoja epizoda nema da primetis razlika
samo sto i oni pocnaa da gi povrzuvaat epizodite dosta za da ne promasuvas
ne mesajte babi i zabi
 
Член од
11 април 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
Ги има ли некој преводите од сите епизоди на првата сезона?

Однапред Благодарам :smir:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Ги има ли некој преводите од сите епизоди на првата сезона?

Однапред Благодарам :smir:
Еве тука има од 1 епизода до 12 на македонски и 21 и 22 епизода! А тука ги имаш сите од прва сезона на Српски.....
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Штотуку ја изгледав 16та епизода од 4та сезона.
Првата и втората сезона дефинитивно се легендрани.
Призн брејк е најинтересната и највозбудлива серија на сите времиња.
Иако квалитетот на 3та и 4та сезона не е како оној на првите 2сезони,сепак нешто те влече и те тера да ги гледаш не те остава да си раат ако не погледнеш што ќе се случи понатаму.
Единствено нешто што малку ме разочара е хаосот кој го направија во последните 3 епизоди од 4та сезона....цело време се борат против компанијата и на крајот таа го оперира Мајкл...некако превише фантастично и нереално ми изгледаше....но ебиго тоа е тоа.
Во април....нови дози.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Штотуку ја изгледав 16та епизода од 4та сезона.
Првата и втората сезона дефинитивно се легендрани.
Призн брејк е најинтересната и највозбудлива серија на сите времиња.
Иако квалитетот на 3та и 4та сезона не е како оној на првите 2сезони,сепак нешто те влече и те тера да ги гледаш не те остава да си раат ако не погледнеш што ќе се случи понатаму.
Единствено нешто што малку ме разочара е хаосот кој го направија во последните 3 епизоди од 4та сезона....цело време се борат против компанијата и на крајот таа го оперира Мајкл...некако превише фантастично и нереално ми изгледаше....но ебиго тоа е тоа.
Во април....нови дози.
Во април имаш само уште 8 епизоди и крај.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Извенете вака што се убацувам, може некој да ми даде линк од првата и втората сезона да ги гледам без даунлоад (нешо ко вачмувис)...... Ако нема давајте линк од рапидшер или така нешо
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Абе живи сте hardcore фанови :), ајде уште 38 дена до враќањето на ПБ :kesa:
Еве ви една шпекулација, демек ќе имало сезона 5 :nesvest: http://epguides.com/PrisonBreak/
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
нема да ме зачуди ако има 5та 6та...nта сезона. ама не ми е јасно кога ќе сфатат дека ова не е Призн Брејк одамна...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom