Prison Break

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.372
До која епизода има излезено во продажба?
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Како мислиш уште две епизоди повеке? Сезоната да биде 24 епизоди?
Значи оваа е тоа што го реков многу одамна..само некои не веруваа!Доколку излезе 5та сезона во септември ..оваа 4та сезона ќе има 22 епизоди т.е уште 6 остануваат...ако нема 5та сезона ќе се додадат уште две епизоди како клучен завршеток :smir:
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
MARKOMANI:vozbud:
ima li nekoja novost od koga i kako
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Значи оваа е тоа што го реков многу одамна..само некои не веруваа!Доколку излезе 5та сезона во септември ..оваа 4та сезона ќе има 22 епизоди т.е уште 6 остануваат...ако нема 5та сезона ќе се додадат уште две епизоди како клучен завршеток :smir:
Да да, баш така, на тоа милсев и јас :)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Вечерва ќе има нова епизода или ???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мех,пола од вас се fan-boys,необјективни да ја согледаат дупката во која пропаѓа серијава.
Настрана сите нелогичности и дупки во приказната,15 епизоди ја "бркаме" Scylla,и сега оддеднаш ај ќе ја враќаме.
Не била тоа што мислеа,goddamn it.

Не се чуствувавте како да потрошивте 15 епизоди за џабе,односно толку минути од вашиот живот за да дојдете пак на исто,односно на почеток од 4та сезона?
Плус,која е оваа глупа тенденција сите ликови кон добро да тежнеат?
Гречен,Ти-бег,дури и покојниот Белик.

Ма дај,патетично е веќе,единствен кој има некаква конзистентност во ликот е Ти-Бег,секогаш беше лисица и преживувач,и сега е тоа,со врската со Генералот.
Мајкл станува поглуп секоја епизода,а постапките му се легендарни,наместо да остави на Сукре да отиде и да земе една проклета торба,он инсистира да оди сам.
Пази,опасниот архитект со Ај-Кју за Менса,не помислува дека со такво одење ја загрозува само операцијата,ама иначе како ќе искомплицираат за нови епизоди.

Линкон е патетичен,единственото "опасно" кај него е големите мускули,го направија без памет,без лик,без мислење.
Jodi Lyn'O'Keefe се помалку користи глума,а повеќе сексапил и покажување нозе/тело.Не е она крива,сценаристите се.

Јас не викам да прекинат со серијава,туку да ги вратат сценаристите од прва сезона,барем на две-три епизоди.
Има фина критика на IMDB.com,првата сезона беше чисто злато,непредвидливи ситуации,заплети,компликации,распон на ликови и улоги.

А со оживување на ликови,мислам дека бетер од Heroes станаа,досега 3 лика се вратија од "наводно починатите".
Бар Peter Stormare нека се врати,или нека го направат Fichtner главен лик,да го гледаме што повеќе.

Изгубен шарм,изгубени дијалози и лошо обработено сценарио.
Со појавување на Lost,Office,House и Heroes во јануари,оваа серија ми е на далечното петто,последно место.

И ај сеа,ругајте ме како секој има право на свое мислење,јас пробав да ви покажам што објективно не вреди веќе.
Погледајте епизода од прва сезона,и од 4та.
Па споредете и сами.
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
jasn0 e prijatel
sekoj film e takov
i lost bese ist od pocetok interesen
adrenalinot e veke naviknat i zatoa taka ti izgleda
ista e isto bese davenjeto i pred toa samo ti bilo poprivlecno
i si maval po dva tri fiksa u vena a sega mavas eden pa cekas pak mavas i pak cekas
i toa ti gubi
pa scila site mislevme deka e toa sto kazuvaa
pa se smeni
neli?
pa majka mu ispadna
generalot
biznis be brat
del od realnata covecnost
ludilo
PARI
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
jasn0 e prijatel
sekoj film e takov
i lost bese ist od pocetok interesen
adrenalinot e veke naviknat i zatoa taka ti izgleda
ista e isto bese davenjeto i pred toa samo ti bilo poprivlecno
i si maval po dva tri fiksa u vena a sega mavas eden pa cekas pak mavas i pak cekas

i toa ti gubi
pa scila site mislevme deka e toa sto kazuvaa
pa se smeni
neli?
pa majka mu ispadna
generalot
biznis be brat
del od realnata covecnost
ludilo
PARI
Тука си сосема во право...затоа и толку критики има!!!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
кој ги има преводите на 14 15 16 17 епизода од 4 сезона?????????
ми требаат ве моламмм... :):)
пп тој шо ги има...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom