Prison Break

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Според мене првите 3 сезони беа стварно добри...Првата според повеќето беше закон...нема што да се зборува за неа...Втората исто така моќно нешто..Третата не дека има нешто лошо кај неа но некако со помал квалитет....многу мрачно ми беше сето тоа..целиот затвор и се што се случуваше во него..и не ми остави некаков впечаток за паметење..но сепак беше добра...Четвртата од некои страни е стварно добра од некои малку досадна..но убеден сум дека на крај ќе си дојде се на свое место,се ќе се разјасни и сите сложни и мирни,никој нема да ја пцуе и вреѓа :smir:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Заврши ли сезоната? Ако не, знае некој кога ќе биде следната епизода?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
На серијата и доаѓа крајот, според линкот превземен од tv.com и цитатот и тоа што таму го пишува доаѓаме до сознание дека серијава продолжува на 17ти Април со нејзините последни епизоди, сепак ова може да се шпекулации, не?
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
ja gledav ovaa serija...gi iam site 4 sezoni.prvata e najbolja a sekoja sledna sezona e pogrda od prethodnata.u prvata sezona imase povise situacii u koi doagjase do izraz genijalnosta na michael ali sea u poslednava sezona cela ekipa se kao obicni pljackasi i vise gi nema tie intrigantni zapleti i situacii...inace od 4ta sezona gi iam prvite 16epizodi ali kao so zavrsi 16ta iskaca deka serijata ne e zavrsena taka da ja cekam 17ta na net pa da ja simnam
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
На серијата и доаѓа крајот, според линкот превземен од tv.com и цитатот и тоа што таму го пишува доаѓаме до сознание дека серијава продолжува на 17ти Април со нејзините последни епизоди, сепак ова може да се шпекулации, не?
Точно е дека на 17 Април ќе продолжи, така пишува и на официјалната од Фокс http://www.fox.com/prisonbreak/
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Четвртата сезона на американската тв серија "Prison Break", ќе биде воедно и последната сезона на исклучително...
... напнатата серија кој ја креираше Пол Шеринк, потврдено е во вторникот од тв мрежата Fox.
Веста за блискиот крај на снимањето на акциската драма во кој една од главните улоги ја игра Вентворт Милер (поради кој оваа серија е толку популарна и кај жените) не преставува никакво изненадување.
Имено, гледаноста на 4-та сезона која моментално се прикажува во САД падна на 5 милиони гледачи, што е поразувачки, со оглед на успехот на првата сезона во 2005-та која ја следеа повеќе од 12 милиони гледачи.
Како последица на тоа, челникот на тв мрежата Fox - Кевин Рејли, во вторникот на јавноста и соопшти дека со номинацијата за Златениот глобус серијата стигна и "до крајот на своето патување", така што "овде веќе нема простор за креативност".
Тој додаде дека од серијата остануваат уште четири епизоди, по кои најверојатно ќе следат уште неколку бонус изданија.
Како што пишуваат американските медиуми, во последниот дел од "Prison Break" ќе ги видиме блиските браќа Мајкл (Wentworth Miller) и Линк Dominic Purcell), како се свртуваат еден против друг во борбата против "Компанијата".

Превземено од: Едно место :smir:

Едитирано од модератор: користи го
икончето за означување спојлери!
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Значи по се што Мајки направи за Линк, Линк ке му го сврти грбот и ке удри против него. Супер крај ке биде ова, само да не ја заебаат работата и да заврши серијата со смрт на браката.
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Како последица на тоа, челникот на тв мрежата Fox - Кевин Рејли, во вторникот на јавноста и соопшти дека со номинацијата за Златениот глобус серијата стигна и "до крајот на своето патување", така што "овде веќе нема простор за креативност".
Не ти го разбирам муабетов? Како тоа Златниот глобус да биде причина за прекинување на серијава? Можеби немањето на идеи во кој правец да продолжи е причина, а??? :toe:

Како што пишуваат американските медиуми, во последниот дел од "Prison Break" ќе ги видиме блиските браќа Мајкл (Wentworth Miller) и Линк Dominic Purcell), како се свртуваат еден против друг во борбата против "Компанијата"
.
И ќе те молам друг пат не изнесувај предвреме факти (или пиши ги во спојлер) кои треба да се случат како овoj, баш заради тоа и ја гледам серијава, заради пресвртите што ги има, вака ми киниш филм :smir:

Едит од модератор: морав и во цитат спојлерот да го означам:)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Не ти го разбирам муабетов? Како тоа Златниот глобус да биде причина за прекинување на серијава? Можеби немањето на идеи во кој правец да продолжи е причина, а??? :toe:


И ќе те молам друг пат не изнесувај предвреме факти (или пиши ги во спојлер) кои треба да се случат како овoj, баш заради тоа и ја гледам серијава, заради пресвртите што ги има, вака ми киниш филм :smir:
Друже виде дека постот беше на принцип копи/паст.

Стварно sry за спољерчето,не го ни приметив. Не дека и јас немаше да реплицирам друг да ми скршеше вака филм :smir:
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Значи по се што Мајки направи за Линк, Линк ке му го сврти грбот и ке удри против него. Супер крај ке биде ова, само да не ја заебаат работата и да заврши серијата со смрт на браката.
ke bide kako i obicno
I TAKA SREKNO SI ZIVEEJA JA UNISTIJA KOMPANIJATA
I SARA I SKOFILD KE SE KLECKAAT MALKAMU KE BIDE TUKA
I KE POCNAT SEMEEN BIZNIS
KOMPANIJA NIVNA AMA DOBRI
nase e da cekame jebi ga:tv:
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Мислам дека губат идеа некако во крајниве епизоди и вториов затвор кај што заглавија малце ја затупе работава наместо да и даде динамика :tapp:

затоа и 4тата ке биде последна највероватно
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Абе добра е и оваа сезона, само што нема толку возбудливи сцени. Втората сепак беше најдобра.
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Не дека нема возбудливи сцени...туку во првата и втората сезона гледавме по 5-6 епизоди на ден и сето тоа беше едноставно надоврзано и јако....а сега гледаме една епизода чекаме цела недела сето тоа омекнува и потоа друга..
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
луѓе до која епизода има излезено на нет????
пошо ги иам до 16... и неможам понатаму да ги најдам!!
ако ги има некој нешо нека ми пиши со се преводи...
:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom