Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Листа на најголеми клубови во Англија:

1. ManU
2. Liverpool
3. Arsenal
4. Everton
5. Aston Villa
6. Manchester City

Ако оваа година, Liverpool ја одбрани титулата во Енглеска, на делба на прво место ќе бидат со ManU по големина.

Интересен критериум. Кој, рака на срце, станува подобар со дополнувањето кој кога последно освоил титула. Бидејќи, ManU, до вчера беше шампион.
Не е само титулите бе другар...меѓусебните дуели и тие исто така се битни...таму Јунајтед гази со сите останати екипи....неможи да си подобар од некој што редовно си губел и overall си послаб кога играш против него.....Јунајтед со години редовен ќотек му давал на Ливерпул и сега некоја година пркна Ливерпул и ајде подобри се...не оди тоа така
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Кај МанУ e 26 години. Кај Ливерпул е 30. И демек второво е смешно, а првово е така-така?
Па е смешно да не си 30 години по ред шампион, а да се сметаш за најголем клуб во Англија.

Ајде искрено, нема доза на хумор во тоа?

Плус гапот на Ливерпул се поклопува со времето на модерниот фудбал, овај на Манчестер е кога фудбал се играл со крпена топка.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е само титулите бе другар...меѓусебните дуели и тие исто така се битни...таму Јунајтед гази со сите останати екипи....неможи да си подобар од некој што редовно си губел и overall си послаб кога играш против него.....Јунајтед со години редовен ќотек му давал на Ливерпул и сега некоја година пркна Ливерпул и ајде подобри се...не оди тоа така
Сеа гуглав
88 победи на Јунајтед
66 нерешени
77 победи на Ливерпул

Ако е ова ќутек, што е пример ова против Челзи на Јунајтед, каде имаат 81 победа и 55 порази?
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Титулите посебно во сезоните 1921-22 и 1934-35,можат да се стават на тотално исто рамниште со овие од после 2000 година,скоро па исто.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Па е смешно да не си 30 години по ред шампион, а да се сметаш за најголем клуб во Англија.

Ајде искрено, нема доза на хумор во тоа?

Плус гапот на Ливерпул се поклопува со времето на модерниот фудбал, овај на Манчестер е кога фудбал се играл со крпена топка.
Интересно е како ме навлече да ги дискутирам критериумите кои ги исмевам. I give you that. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Да беше некоја голема разлика, ај. Вака не сфаќам курчење кога Ливерпул скоро сигурно ќе ги надмине во следниве неколку години :toe:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Сеа гуглав
88 победи на Јунајтед
66 нерешени
77 победи на Ливерпул

Ако е ова ќутек, што е пример ова против Челзи на Јунајтед, каде имаат 81 победа и 55 порази?
Па и реално е ќотек...11 победи севкупно ако гледаме се доказ дека во поголем дел од историјата Јунајтед беше подобар...ако го земиме периодот во модерниот фудбал разликата ќе биди уште подраматична.

Мене јасно ми е дека Ливерпул беше години мизерен и сето тоа се отсликуваше на теренот, ама неможи од неколку добри години да се ставате пред Јунајтед...нека покажи Ливерпул костантност,нека освојат неколку титули со ред , нека ги добиваат во меѓусебните и така натаму
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Можеме, но овде разговараме кој е најголем клуб во Англија, не во Европа. Колку години имаш бе машко? 15-17 претпоставувам.
Vo Anglija Man Utd mu bega na Liverpool 1 titula, vo Evropa Liverpool bil 6 pati shampion, a Man Utd 3 pati.
Liverpool mozhe da go stigne Man Utd i da osvoi titula godinava, kje bidat izramneti...
A Man Utd da ja osvoi 6 pati Evropa, toa bogami teshko.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Пул - 19 пати англиски шампион
Јунајтед - 20 пати англиски шампион

Пул - 6 пати освоил ЛШ
Јунајтед - 3 пати освоил ЛШ

Пул - 7 ФА купа
Јунајтед - 12 ФА купа


Комбинирано
Пул 32 титули (Лш+ПЛ+ФА)
Јунајтед 35 (ЛШ+Пл+ФА)

Ако не го сметаме ФА купот за мерило тогаш
Пул 25 титули
Јунајтед 23 титули

Реално Пул има подобра историја во Европа.
Само ради таа причина би го стаил као „Поголем“ клуб во Англија. (Поголем амбасадор, поуспешен надвор од ПЛ) А и има 3 титули повеќе во ЛШ а јунајтед само со 1 му бега во ПЛ. Сепак што и да избере човек нема да биде „прав“.

Најдобро
1. Пул
1. Јунајтед
4. Арсенал
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па и реално е ќотек...11 победи севкупно ако гледаме се доказ дека во поголем дел од историјата Јунајтед беше подобар...ако го земиме периодот во модерниот фудбал разликата ќе биди уште подраматична.

Мене јасно ми е дека Ливерпул беше години мизерен и сето тоа се отсликуваше на теренот, ама неможи од неколку добри години да се ставате пред Јунајтед...нека покажи Ливерпул костантност,нека освојат неколку титули со ред , нека ги добиваат во меѓусебните и така натаму
11 победи повеќе во 120 години не е ќутек, не може да биде ќутек. Ќутек е да би било некаде 30% разлика во победи.

Ме мрзи да гуглам од телефон, да видам Интер-Јуве, за да направиме компарација за "ќутек".
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
11 победи повеќе во 120 години не е ќутек, не може да биде ќутек. Ќутек е да би било некаде 30% разлика во победи.

Ме мрзи да гуглам од телефон, да видам Интер-Јуве, за да направиме компарација за "ќутек".
Ко бев средно школо, кога ќе ми текнеше на Серија А, помислував на повеќе екипи (дури и Фиорентина тогашна).
Сега кога ќе ми текне на Серија А, ми текнува на Јувентус. [за жал]
Кога ќе помислам на Интер, одма ми текнува на HNL и Запрешиќ
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Смешни сме! Не запали дете кое се крстило Трент, па докажуваме кој е кој :facepalm:
Засега Јунајтед е сеуште Нумеро уно, ама како тргнало не за долго. После, за после ќе видиме!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom