Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2012
Мислења
4.299
Поени од реакции
4.705
Znam deka provociras.

Ama da te potsetam malku na reslnosta. Ona sto go postigna Mancester vo poslednite 15 godini, toa ni do krajot na tvojot mizeren zivot nema da go vidis so Liverpul. Sekoe dobro.

Ps. Bi bilo podobro pocesto pa pisivas.
Рецензија на постигнатите успеси на Јунајтед во изминативе 15 години, ако некоја испуштам слободно дополни ме:
- Прокоцкана титула со 8 или колку беа бода предност на 4-5 кола пред крај
- Изгубена титула на гол разлика
- Пензионирање на Ферги и крај на една убава ера
- Промена на 3 тренери во период од 7 години (ова ко да читам етикета на Левис фармерки да се перат еднаш годишно или поретко)
- Се мучат да фатат топ 4 за да играат во ЛШ
- Назначување на ОГС за менаџер на тимот и ветувањето на Рик.Утд дека нема да го поти во темата се додека споменатиов е менаџер. Ветување коа за жал не се исполни и кај ОГС менаџер мораме да го трпиме и членот кој на сите ни ги отече (чак што више и девојчињава почнаа да уролог да идат, место на гинеколог зашто и нив им отекло тоа што го немаат)

ПС те молам покажи респект кон ветувањето и изгуби се од сите теми земи отвори си тема за мурџо и дркај таму со 3 прста само остави не на раат
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Преголема мешаница беше а и не се замараат сега судииве кога ќе настане мешаница, знаат дека се снима со 500 камери.
Кадарот што го имаше судијата ни 1000 камери не можат да го доловат :D Мене затоа ме изненади кога извади само жолт и помислив лабав критериум има

 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Поуп е најдобар голман во лигава во моментов, си ја пренесе формата од лани. Како може Т-Рех да е стартер за Англија не знам.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не се нормални овие, еве и Елнени требаше да добие црвен.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.194
Конечно Оба го скрши мразот.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Артета ја изгубил соблекувалната како што ми се чини, ептен недисциплинирани се играчиве.
Секој втор натпревар они имаат црвен заради ниски удари. Некни се тепале на тренинг Луиз и Себаљос. Како средношколци од угостителско се.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Namerno vaka gubat da odat u vtora liga, i tamu da zgrapcat titula.Sve e toa so plan

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.301
Поени од реакции
12.667
Артета ја изгубил соблекувалната како што ми се чини, ептен недисциплинирани се играчиве.
Секој втор натпревар они имаат црвен заради ниски удари. Некни се тепале на тренинг Луиз и Себаљос. Како средношколци од угостителско се.
истиве копуци еве трет тренер ќе избркаат
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Артета ја изгубил соблекувалната како што ми се чини, ептен недисциплинирани се играчиве.
Секој втор натпревар они имаат црвен заради ниски удари. Некни се тепале на тренинг Луиз и Себаљос. Како средношколци од угостителско се.
Family се сега, не шири шпекулации, trust the process

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Нека најде некој статистика за тоа кога последен пат во едно коло останале без победа сите тимови од Топ 6.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Арсенал каков жален клуб стана .. несватливо едноставно, од Арсен Венгер и Тиери Анри , до кај стигнаа за опстанок ќе се борат годинава.. број еден клуб на Лондон еј , жално, трагично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom