Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ajde po red, da ne mora da ti crtam.

Prilogoduvanje? Vekje pominaa dve godini, uste kolku treba da cekame? Mourinjo bese vinoven sto igracite ne beat fit? :pos: Solskjer se falese uste prvite meseci deka kje go napravi sostavot naj fit vo cela liga, ama uste cekame....posle dve godini.

Covekot zagubi tri polu finalinja vo edna sezona? Sigurno i za toa e vinoven Mourinjo. Toa sto se pojavi korona sigurno i za toa e vinoven. Toa sto go slaknaa 6-1 na domasen teren koj e vinoven?

Bate, olabavi so pristrasnite komentari, najozbilno ti kazuvam. Mnogu subjektivno gledas, a ne objektivno.

I poleka so radikalnite merki kako Solskjer. Kako bese onaa pogovorka, kako dosol taka osol.
Автоматски споено мислење:


Koj kje ti bide noviot omilinik? Poketino? Alegri?
Ај прво договори се сам со себе дали менаџерот е крив зошто играчите не биле фит или не. Прво викаш дека Солскјер е крив што сега не биле фит, после велиш Мурињо не бил виновен кога не биле фит во негово време.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ај прво договори се сам со себе дали менаџерот е крив зошто играчите не биле фит или не. Прво викаш дека Солскјер е крив што сега не биле фит, после велиш Мурињо не бил виновен кога не биле фит во негово време.
Eden zbor sum zgresil i celata recenica dobila drugo znacenje. Namesto da sum pisal ' li e' sum pisal ' bese'. :pos:

Go prasuvam fennel dali e mourinjo vinoven sto momentalno igracite ne se fit ili solskjer, bideji i po recisi dve godini toj go obvinuva Mourinjo za se.

Igracite vo toj period bea fit i ne se vlecat kako creva po terenot. Togas Runi kako kapiten ne se e tepal po Grcka.... Mnogu loso Solskjer izigra so losite momci od letovo, i zatoa sme kade sto sme, nikade.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Карло цар!
Знае да направи игра, ама за одбрана е малку тенок!
Автоматски споено мислење:

Карло слабиот според Стек Реднап а и според Џонтра Мекларен
Јас го сакав во Јунајтед, ама нашиве гаѓаа актуелни брендови :D Ај бар Евертон ќе го гледам со ќејфови!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Натпреварите што нема да ги пренесуваат во живо во Англија ќе бидат ППВ и тоа по 13-14 фунти за натпревар. Целиот профит ќе оди кај клубовите. Денес го изгласале ова. 19 клубови за, само Лестер не :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
По 1 натпревар од термин ќе даваат кај нас или?
Поглупо нешо неможеа да напраат дефинитивно.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
По 1 натпревар од термин ќе даваат кај нас или?
Поглупо нешо неможеа да напраат дефинитивно.
Само тие во Англија ги засега.

Мене не ми е глупо ова, ама требаше поразлично да го претстават, како поддржување на клубовите. Ако ги отворат стадионите од следно коло, ќе се полнат цели и ќе плаќаат многу повеќе од ова. Нормално дека нема споредба со гледање во живо, ама сепак. Вака навивачите може да им помогнат малце на клубовите и да им ја намалат загубата. Секако нема да има преноси за тие натпревари, па со ова сепак ако сакаш ќе си го гледаш тимот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom