Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
зошто дајв? можеби не беше за пенал, ама и минимален допир може да те исфрли од рамнотежа, особено во трчање...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Дечки знам дека почнавме на грешна нога од ново откако се вратив, би сакал да го рестартираме односот и да дискутираме културно. Се извинувам за арогантниот однос и навредите, искрено би сакал да ги надминеме препреките, се надевам ќе ме пресретнете на пола пат :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
И според мене беше поблиску до пенал него до дајв.
Jok, ako ova e penal togas i toa vrz Sokratis bese penal. Se namesti Kejn i cekase minimalen dopir, nemoze da nema dopir, preku kur od vakvi "penali" vekje.


Xhaka e kopito nevideno, kako moze da igra tolku vreme prv tim ne mi e jasno.
Ubedlivo naj naj naj glupiot fudbaler sto sme go imale.
Baska sto mu trebaat 3 minuti da primi topka i da vidi kade se igracite pa da podade. Pecen za Serie A.
Genduzi iskina utakmicava, najbolji igrac ni e ovie 4 utakmici.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овој што е дегенерик е дегенерик, но од генерализации ми се повраќа демек балканците биле заостанати и дивљаци енглезите напредна раса, во твојот манчестер имаше балканец кој ви беше капитен и со него најголеми успеси постигнувавте, модриќ во тотенхем лом правеше, миливојевиќ во кристал палас сега и да не гу набројувам кои што оставиле позитивен траг во енглескиот фудбал.
Аман еј, полека со емоцииве и племенската одбрана. Како прво ова е шала и на моја сметка зш и јас сум дијспора па ако подразмислиш самата се вреѓам. Заебанција е, се погоди приликата да го пишам ова зш и Сократис сјеба и зш Колашинац му ја зеде од нога на Обамејанг.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Jok, ako ova e penal togas i toa vrz Sokratis bese penal. Se namesti Kejn i cekase minimalen dopir, nemoze da nema dopir, preku kur od vakvi "penali" vekje.


Xhaka e kopito nevideno, kako moze da igra tolku vreme prv tim ne mi e jasno.
Ubedlivo naj naj naj glupiot fudbaler sto sme go imale.
Baska sto mu trebaat 3 minuti da primi topka i da vidi kade se igracite pa da podade. Pecen za Serie A.
Genduzi iskina utakmicava, najbolji igrac ni e ovie 4 utakmici.
5:40 отприлика.
Две раце на грб, пенал. Не мора да го исфрли од 16ник и да го бутка 10 секунди непрекинато за да свирне пенал.

 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
5:40 отприлика.
Две раце на грб, пенал. Не мора да го исфрли од 16ник и да го бутка 10 секунди непрекинато за да свирне пенал.
Smesno e vakvi penali da se sudat. Ne mora da go isfrli od 16tnik ama nemoze da ne go dopre voopsto, duel e. Kane se mesti pred topkata i se buta so gzot pozadi u Sokratis, pri trk normalno deka ke ima kontakt. Ete minatata nedela imase penal bez da padne Salah pa bese cist penal.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Smesno e vakvi penali da se sudat. Ne mora da go isfrli od 16tnik ama nemoze da ne go dopre voopsto, duel e. Kane se mesti pred topkata i se buta so gzot pozadi u Sokratis, pri trk normalno deka ke ima kontakt. Ete minatata nedela imase penal bez da padne Salah pa bese cist penal.
Епа заштитени се брат а нема што Ловрен да става две раце на грб на противнички играч. Со дуел игра да го исфрли, нема никад да биде пенал ова ама кога веќе користи раце, тоа е...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не беше пеналот на Фред против Арсенал нешто слично? Навистина не ја памтам добро ситуацијата, нека ме потсети некој.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Jok, ako ova e penal togas i toa vrz Sokratis bese penal. Se namesti Kejn i cekase minimalen dopir, nemoze da nema dopir, preku kur od vakvi "penali" vekje.
Da de, no ne znaci deka ova e dajv. Dajv e ona na James od mecot so Wolves, dajv e ona na Mertens protiv Fiorentina. Ova na Kane ne bese penal ama ne bese ni dajv.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom