Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Фабињо го спомна како флоп?!?!?!?
Иди лечи се друже, најјака 6ка у свет у моментов, топка не проаѓа покрај него, во топ форма година и 2-3 месеци.

Ајде, апчиња и на спиење си завршил ти со мене.
океј
кажи ми у последните 20утакмици за Пул на колку бил стартер и колку минути има изиграна
да ја потврдиме топ формата од година и два три месеца


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Тоа не го оправдува однесувањето на овој со две личности у ник.
Не ми падна ни на крај памет да алудирам на такво нешто.
Legacy-то на Ферги е нешто со кое се поистоветува секој фан на Јунајтед. Како такво, тоа е и ваше.

И ќе биде смачкано. И ќе боли.
Мое не е. За други не знам како го доживуваат.

Јас сум фан на Јунајтед, баш заради прагматичноста на Фергусон. Човекот сакаше титула. Не го болеше кур за поезии, филозофии, ваков или таков фудбал, убавината на играта и слични патетики. И со падот на Јунајтед после него, само се докажа дека цел тој успех бил single handedly негов. Што е работа за длабока почит.

Дали некој ќе го надмине Јунајтед по титули? Можно. Дали тоа ќе значи дека Јунајтед веќе не е најуспешен во Англија? Дефинитивно. Дали тоа значи дека тој што го надминал е поуспешен од Фергусон? Не баш. Дали мене ќе ме боли што Јунајтед не е најтрофеен во Англија? Ако ме, ќе си побарам психијатриска помош. Уште дента.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
И за Окс дадовте 35 милиони, не се покажа којзнае што.
Окс е можда главната причина зашто пројдовме ЛШ групи сезонава. Изгази на секоја утакмица коа највише требаше.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Вака и ја некако си релативизирав коа не стигнавте со титули. Викав не, не, сеа треба Јунајтед да исто толку долго да се одржи доминантно на врвот колку што Ливерпул се држеше пред тоа.

Needless to say, и тоа, како и ова твоево, е ништо повеќе од тешење.
На кој врв да се задржи? Јунајтед во последните 30 години бил 13 пати на врвот, Ливерпул ќе биде за прв пат.


Ако збориме за all-time, Ливерпул пак ќе биде титула зад Јунајтед. А и математиката е многу едноставна, 5 ипол пати полесно е да стигнеш некој кој ти бега две титули од некој кој ти бега 11 титули. Да ги изедначиш овие две достигнувања, ваљда треба да си историчар. :icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
океј
кажи ми у последните 20утакмици за Пул на колку бил стартер и колку минути има изиграна
да ја потврдиме топ формата од година и два три месеца


Sent from my iPhone using Tapatalk
Дај ми ти подобра 6ка од него.
Автоматски споено мислење:

Не ми падна ни на крај памет да алудирам на такво нешто.
Глеј го што пишува брат, се губи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Дај ми ти подобра 6ка од него.
Автоматски споено мислење:


Глеј го што пишува брат, се губи.
прво ти одговорими како што треба а не бетар од Латас да ми спинуваш
еве ке ти дадам време 20 утакмици се има доста за математики
и еве уште едно пплесно прашање има некој од кај вас што уствари не го бива? за од резервите прашувам за првиот тим знам дека нема


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
прво ти одговорими како што треба а не бетар од Латас да ми спинуваш
еве ке ти дадам време 20 утакмици се има доста за математики
и еве уште едно пплесно прашање има некој од кај вас што уствари не го бива? за од резервите прашувам за првиот тим знам дека нема


Sent from my iPhone using Tapatalk
Човеку, не ми треба статистика за да ми докаже некој или јас да докажувм за форма и квалитет на Фаб. На роденден сум со тебе ум земал се објаснувам.

Океј флоп е, Мектоминеј е боље и Погба идто, само да крене форма.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Човеку, не ми треба статистика за да ми докаже некој или јас да докажувм за форма и квалитет на Фаб. На роденден сум со тебе ум земал се објаснувам.

Океј флоп е, Мектоминеј е боље и Погба идто, само да крене форма.
извини, убаво да си поминеш
еве ке почекам до утре кога ке најдеш време


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Човеку, не ми треба статистика за да ми докаже некој или јас да докажувм за форма и квалитет на Фаб. На роденден сум со тебе ум земал се објаснувам.

Океј флоп е, Мектоминеј е боље и Погба идто, само да крене форма.
A на агда и се смееше. Ееееј, бруки.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Окс не е флоп, ама не ги исплатил тие 35м сигурно, нормално повредите го убија исто како кај нас

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Треба машки да го прифати, бил дел на тим што во 30 години освоил 13 титули, го тргнал најголемиот тим во Англија од тронот а не ко пичка некоја да цмиздри тука после секоја ебена утакмица.
Исто така треба и да се ужива у овој прејак и предоминантен Ливерпул а не да се става у некаква си иста реченица со апсолутен гоат ко Ферги кој има нанижано 13 ПЛ трофеи.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Коа имаш подобар net revenue од речиси сите клубови, екипата е компактна, сите придонесуваат, и тимот ти е најдобар, ич кур не е битно кој колку пари бил платен и дали исплатил 20%, 50% или 80% од сумата.

Муабетите за преплатени играчи прајте ги за екипи шо фрлиле астрономски суми ко на глаучот Мегваер и ветерушкана Пепе, и не можат да се изборат за место у Лига Европа.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.699
Како бе Окс флоп и не исплатил трансфер? Трета сезона во тимот, ќе игра уште некоја како тргнало. Сосема солиден. На крај кога се ќе се собери и одземи = супер трансфер. Кеита да остани неколку сезони таман ќе си биди, макар играл вака променливо.
Исто како да речам Мата и Матич се флопови.
За Фабињо не ми се ни дискутира
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Како бе Окс флоп и не исплатил трансфер? Трета сезона во тимот, ќе игра уште некоја како тргнало. Сосема солиден. На крај кога се ќе се собери и одземи = супер трансфер. Кеита да остани неколку сезони таман ќе си биди, макар играл вака променливо.
Исто како да речам Мата и Матич се флопови.
За Фабињо не ми се ни дискутира
А кога ќе си дајш за титулата? Знам кај живејш :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom