Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Па затоа ќе мислиш дека квалитетот на овие две екипи е тука некаде со оној на Јунајтед, затоа што не ги глеаш.

Не знам како е возможно да се борат кога рече дека Ливерпул нема шанси да биде второ место.
Добро зошто уште го вртиш муабетот кој ќе се бори за титула не ми е јасно. xD Нормално дека Сити и Ливерпул се број еден и број два фаворити за титула на старт на сезона. Нормално дека ако овие две екипи се борат на крај на сезона за титула 90% од фановите на Јунајтед би навивале за Сити да земе. Точно дека сум форсирал за Ливерпул милион пати на форумов (и тоа било апла очигледно најчесто) и ќе продолжам да форсирам како што сите форсираме обично.

АМА кога ти викам дека мојот пост нема никаква врска со Ливерпул и Сити, и еве веќе 10ти пост како ги замарам другите и ти објаснувам, разбери дека стварно нема.

Зошто би навивал јас за Сити од прво коло жити се? Прво, само Јунајтед има освоено три пати по ред ПЛ, зошто да сакам некоја друга екипа да го повтори тоа уште на сам старт на сезона?

Второ, што е толку битно Сити со победа да ја отвори сезоната? Ако не тепаа денес значи Ливерпул автоматски освојуваше или..? Па уште 37 кола има да му ебам мајката..

И трето, неможе ли некоја трета екипа да освои? Лестер беа 17ти фаворити кога освоија, Челзи првата сезона со Конте и во топ 4 не ги стававме. Јунајтед 2011 зема титула и стигна финале ЛШ со полупросечна екипа. Не се само Ливерпул и Сити у лигава.

Подобро да почекаме после гол отколку да се пишуваат 750 страни на форумов. Ексик веќе да се разглаба секоја одлука на судијата а паднал супер фудбал ама никој не спомнува зошто во меѓувреме се искочени 300 мемиња и се тркаат кој попрво ќе постира.
Можеби, ама јас си кажав зошто мене лично не ми се допаѓа да се мери до милиметар. Стварно не знам и зошто воопшто се разви дискусијава на 10 страни, ама иам чувство дека и во Драга Кајгана ако пишам пост, ќе излезе дека е поради тоа што не сакам Ливерпул да освои Премиер Лига. (ко да освоиле до сега :D :D :D)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро зошто уште го вртиш муабетот кој ќе се бори за титула не ми е јасно. xD Нормално дека Сити и Ливерпул се број еден и број два фаворити за титула на старт на сезона.
Значи велиш дека Ливерпул е втор фаворит и според тебе ама нема да заврши второ место?

Точно дека сум форсирал за Ливерпул милион пати на форумов
Не се приметува.
АМА кога ти викам дека мојот пост нема никаква врска со Ливерпул и Сити, и еве веќе 10ти пост како ги замарам другите и ти објаснувам, разбери дека стварно нема.
Па не се слагам, зошто секогаш си тука да продискутираш одлука која ги засегнува Сити.

Зошто би навивал јас за Сити од прво коло жити се?
За да не освои Ливерпул, нормално.

Второ, што е толку битно Сити со победа да ја отвори сезоната? Ако не тепаа денес значи Ливерпул автоматски освојуваше или..? Па уште 37 кола има да му ебам мајката..
Ау ау уауауаау што збориш човече?
И трето, неможе ли некоја трета екипа да освои?
Може. Шансите за тоа се минимални.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Mислам дека нема поента да продолжи дискусијава со оглед на тоа што ќе продолжиме да се вртиме во круг и само ќе ги замараме другите. Очигледно што и да кажам нема да те убедам во тоа што си го имаш зацртано и тоа е тоа.

Не е ни толку битно крај краева. xD
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Mислам дека нема поента да продолжи дискусијава со оглед на тоа што ќе продолжиме да се вртиме во круг и само ќе ги замараме другите. Очигледно што и да кажам нема да те убедам во тоа што си го имаш зацртано и тоа е тоа.

Не е ни толку битно крај краева. xD
Дај линк од роналдо.ком да прочитаме што си пишал
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Брајтон ќе се surprise package сезонава. Средија одбраната и доволно појачаа на креативност, типувам дека ќе ги биде.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Зар пишал некој на форумов ВХ дека се одличен тим? :eek:
Јас пишав дека се добар тим, во ист кош со Вулвс , Лестер и Евертон. :)

Денес супер си изиграа во прво полувреме, во второ им се случи дебакл.

Лани беше начната темата дека Сити прават премногу тактички фаули кои не се санкционирани, ова е карактеристично за тимовите на Пеп, а ко што гледам и другите почнаа да го применуваат, се случува еден играч прави по 3-4 фаули за да прекине контра на противник без да добие никаков картон.
Овој начин да се спречи противникот е новиот канцер во фудбалот.
Денес против Вест Хем тактичките прекршоци беа ептен евидентни, една контра не можеа да нарпават ВХ. 6-13 во прекшоци.

Еве и Пелегрини истото го посочи.

Се надевам дека судиите ќе почнат да ги корегираат овие педерски работи.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Астон Вила игра солидно. Да беше малку повеќе концентриран Трезеге ќе имаа добро водство.

Евертон изигра просечен меч денес. А што ли направија Брајтон. Јас ги имав отпишано ама вака на гости да го тепаат Вотфорд.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Астон Вила игра солидно. Да беше малку повеќе концентриран Трезеге ќе имаа добро водство.

Евертон изигра просечен меч денес. А што ли направија Брајтон. Јас ги имав отпишано ама вака на гости да го тепаат Вотфорд.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Данк станува прејак стопер, очекувам следна сезона да игра у тим што претендира многу повисоко. И више не мораат да се потпираат на дедо Мареј за секоја офанзива.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Колку е само неталентиран овој Муса Сисоко... класичен коњ со нула техника.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
не беше ова чист пенал за Вила, кај е варот???
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.448
Не ми се верува дека ова е истиов Мингс што се обиде да го нагази Ибра на фаца пред 2-3 сезони, дечково има страшно добро позиционирање и изгледа дека бајаги напредувал од тогаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom