Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Трагично е, нема да може да се израдува човек на гол одма. Ќе треба да чекам комјутерот да ги измери милиметрите па да се израдувам. Не ми е по ќејф тоа. :)
Па не е ништо ново, и досега понуштувале голови по консултација со асистент.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Зш повторениот пенал не го поништи? Нели пак истрча голманот
pa ne bese ponisten radi toa prviot, prerano vlegoa igracite na west ham napred, zatoa ovoj pak isto branese, si izleta malce napred. Toa najdebilno mi e da se ponistuva sto malce ponapred otisol golmanot, totalna glupost e i bedno za ponistuvanje, ako ja odbrani.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Колку голмани имаат Борнмут бе? Формација со два голмани да не играат сезонава?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
pa ne bese ponisten radi toa prviot, prerano vlegoa igracite na west ham napred, zatoa ovoj pak isto branese, si izleta malce napred. Toa najdebilno mi e da se ponistuva sto malce ponapred otisol golmanot, totalna glupost e i bedno za ponistuvanje, ako ja odbrani.
Пишано правило е...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Трагично е, нема да може да се израдува човек на гол одма. Ќе треба да чекам комјутерот да ги измери милиметрите па да се израдувам. Не ми е по ќејф тоа. :)
Јунајтед води 1-0 и пред крај има спорна ситуација за противникот при постигнување гол, ВАР пресудува во корист за вас, не ти прави кејф тоа?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Го имаш Беговиќ на Фантази?
Не. Немам нивни голман.
Но ги имаат Беговиќ и Боруц, лани шанса му дадоа и на младион Траверс демек добар голман. Ме интересираше кој од нив тројца ќе им биде стандарден. Ниеден, извадија четврто дете :|
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Јунајтед води 1-0 и пред крај има спорна ситуација за противникот при постигнување гол, ВАР пресудува во корист за вас, не ти прави кејф тоа?
Остај го, блада, да има ваква ситуација и да нема ВАР ќе земе тука 10 страни да умара.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Пишано правило е...
pisano pravilo i bedno pravilo e, zatoa u mnogu navrati se dozvoluva i se zamizuva ako golmanot malce izleze napred, ne deka dobiva i ima nekoja prednost ako malce izleta.
baska denes ne bese radi toa ponisten penalot, komentatorot potvrdi deka i sky odma informirale koja e pricinata za povtoruvanjeto, a fabijanski pak si izleze malce.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Јунајтед води 1-0 и пред крај има спорна ситуација за противникот при постигнување гол, ВАР пресудува во корист за вас, не ти прави кејф тоа?
Нема потреба од хипотетички ситуации, се случи лани. Без ВАР, Јунајтед не го поминуваше ПСЖ.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Боро, прво коло е бе брат, зошто одма со изливи да се расправаме?
Он не видел офсајд, значи не било :pos:

Зошто знаеш дека Јунајтед е светлосни години од титула, знаеш и дека Ливерпул е прв тим што може да го притисне Сити, па преочигледни ти се симпатиите према Сити. И секако, поштеди ме од „абе нема врска, сеедно ми е дали е Сити или Ливерпул, ривали ни се тие и тие“.

И за крај, твоето :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Боро, прво коло е бе брат, зошто одма со изливи да се расправаме?
Он не видел офсајд, значи не било :pos:

Зошто знаеш дека Јунајтед е светлосни години од титула, знаеш и дека Ливерпул е прв тим што може да го притисне Сити, па преочигледни ти се симпатиите према Сити. И секако, поштеди ме од „абе нема врска, сеедно ми е дали е Сити или Ливерпул, ривали ни се тие и тие“.

И за крај, твоето :D
Голот беше на 2-0 за Сити, практично решена си беше утакмицата од сам старт на второ полувреме. Да било во 90та минута и нерешено да завршиле, па да ви држи вода теоријава, вака стварно не гледам каква врска има дали е Сити, Ливерпул или било која друга екипа.

Па не е ништо ново, и досега понуштувале голови по консултација со асистент.
Можда, ама прв пат гледам ваква ситуација да мерат милиметри од рамото на некој играч и затоа регирам сега. Мене не ми се допаѓа едносавно и тоа е тоа.
Јунајтед води 1-0 и пред крај има спорна ситуација за противникот при постигнување гол, ВАР пресудува во корист за вас, не ти прави кејф тоа?
Ваљда ќе ми прави ќејф, ама јас кога гледам фудбал и кога Јунајтед ќе даде гол иам навика да си скокнам до таван и сите комшии да ме слушнат. Ми го ускратуваат тоа чувство со мерењево милиметри, од сега натака никогаш нема да сум сигурен дека нема да им текне да извадат офсајд од некој си нанометар.

Еве ова и за господинот Пичиќ, кој уште мисли дека плачам заради Сити.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom