Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Нема живот за вашиот тим, жалам.
Не се трескај жити се. Скриј се некаде, голем фану на Ливерпул што се откажа од гледање фудбал. Гледам си пишал погоре дека сте можеле да не направите салата... Кур мој можете, немате победа на Олд Трафорд од кој знае кога, комплексаши едни.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
If I had a nickel секој пат коа некој ми рече да се скријам, или да отидам негде, или да угасам интернет, или ова или она...

... 8 years later и никако да научат :unsure:
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
If I had a nickel секој пат коа некој ми рече да се скријам, или да отидам негде, или да угасам интернет, или ова или она...

... 8 years later и никако да научат :unsure:
8 години и ти пак не си сав свој. Оди легни сега.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
8 години и ти пак не си сав свој. Оди легни сега.
Шо да легнам, се наспав вчера. Толку време ли пројде па да имаш заборавено каков лесен сон се мава коа тимот ти гази и е прво место?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.223
Поени од реакции
108.056
Го видел контактот, мислел дека не е доволно за фаул, овие му рекле дека е фаул ама не е страшно и да не го судиш и затоа е признат голот. Се' си се сведува на сопствено убедување и толкување на ситуацијата, можеби уште 10 други ќе го признаеја а можеби 10 ќе го поништеа, зависи кој како ќе гледаше на ситуацијата.

The Professional Game Match Officials Limited later explained to Sky Sports: "Firstly, the on-field referee didn’t think it was a foul and VAR checked/decided that it wasn’t a clear and obvious error to not award the foul. "Secondly, VAR isn’t re-refereeing matches - there is contact but VAR was comfortable it wasn’t enough to disallow the goal."
Spored ova moze da se zakluci deka koristenjeto na VAR vo Anglija se koristi mnogu porazlicno od ostanatite zemji, pred se Italija i Spanija. Spored mene ova e nepravilno koristenje na VAR, zaso vo kraen slucaj Etkinson trebase da odi i da proveri so svoi oci, uste ednas, od 235 000 agli na toa televizorceto. Koga sme kaj nego, postoi toa vo Anglija ili ne? Poso jas do sea nemam videno sudija da odi i da gleda na nego, tuku ako se preinacuva odluka dobiva instrukcii od gore i ja menuva odlukata.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Јунајтед не су криви што ги тепа космичка правда, јебига, потсеќав ме на Немачку, Хитлер и убер алес, ариевска раса, дојдесва до момент да увезуев радници од села што су сакале да ги запалив само за да им се одржи економија, германци место деца, кучиња си чував.
Исто и сс Јунајтед, најбоља екипа што фудбал имаја привилегију да види, Фергусон бог и батина, Јунајтед клуб над клубови, само прави илуминати можев да навиав за Јунајтед, едино за јунајтед како дете неможеш да одбереш да навиваш, него мора да те одберев кроз тесан круг на тестотви и елиминацие за на крај да бидеш ариејвска крв на навивача.
Космичка правда е колко ниско су паднале а колко се ударасва у груди како клуб. Још па кд ќе ми текне на патетике на овј форум кд се радувасва на Лукаку, како Вудвард бија маестро што им га украја на Челзи и како у Јунајтед сви сануев да играв, до фалење како за џабе паре га земале Матиќа, ако цигани, сркајте <3
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Убаво што не забораиле сите какви курчала беа на времето коа титулите ги добиваа со бетер одуки од овие вчера. Not arrogant, just better. Мрш, scum.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Убаво што не забораиле сите какви курчала беа на времето коа титулите ги добиваа со бетер одуки од овие вчера. Not arrogant, just better. Мрш, scum.
Со една разлика, вие не освоивте титула сеуште... Освен секако во твоите соништа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Многу некако споредби на Јунајтед со Брајтон и проекции на нервоза преку форма која води до отпаѓање на лига за ликови што се спрдаа со мемиња по Фејсбуци и Инстаграми дека фудбалериве на Ливерпул играле баскет пред дербито зш играле само против Јунајтед :(

У реду е, поквалитетен тим сте, никој не ви го негира тоа ама кога се бориш за титула и ќе стигаш и ќе те стигаат, ќе судат против тебе и за тебе, ќе имаш и повредени и се пропратно. Гледам па и некој постирал психички да не паднеле фудбалериве на Ливерпул после ова :facepalm: Ајде ако не една сезона Ливерпул сам нека игра против сите екипи во лигава, експериментални услови како Кипчоге што имаше пред недела дена да видиме дали ќе освои.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.210
Поени од реакции
36.044
Убаво што не забораиле сите какви курчала беа на времето коа титулите ги добиваа со бетер одуки од овие вчера. Not arrogant, just better. Мрш, scum.
Сеа ќе се јавиме да им ги поништат титулите, само немој да плачеш. Што солзи изрони од вчера, гревче.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.875
Поени од реакции
39.321
Мегваер би бил добар да е партнер со ВВД, али сам да носи одбрана на грб тешко. Лестер ги соголи ко пиштоли за него. Ги обричи на суво.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom