Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Кој рече па дека тие двата се класа, поготово вториот, ако бил некоја класа ќе го побарале во Реал, Баерн, Барса, Јуве, Сити ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
превароо, јас реков дека ми изгледа за просек а ти ако мислиш дека 65 мил еврочи платен играч не треба да биди класа тогаш ок затвораме дискусија.


Sent from my iPhone using Tapatalk


:pos:
Абе 60 секунди не поминаа што да ти кажам друго ај
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е фора реалност е, кога Кејн ќе има хет трик се просерват медиумите за него, не дека не е јак играч Хари ама и ептен е кренат медиумски


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па логично е, Англичанец е, ние имавме лајв фид по медиуми да не известува за Пандев кога иде да моча додека беше во климаксот на кариерата па за Хари Кејн.

Не ти се нафрла никој, сите се согласуваме дека има уште муви за лапање додека да го стигне Агуеро и дека Агуеро е подобар од него, ама па ти што го направи, како медиумиве да креваат фама за Дарен Бент тип на играч.[DOUBLEPOST=1534689328][/DOUBLEPOST]
Alexis povreden ili se spameti pacerot i go zamrzna od sostavo?
Се повредил во петокот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Па логично е, Англичанец е, ние имавме лајв фид по медиуми да не известува за Пандев кога иде да моча додека беше во климаксот на кариерата па за Хари Кејн.

Не ти се нафрла никој, сите се согласуваме дека има уште муви за лапање додека да го стигне Агуеро и дека Агуеро е подобар од него, ама па ти што го направи, како медиумиве да креваат фама за Дарен Бент тип на играч.[DOUBLEPOST=1534689328][/DOUBLEPOST]
Се повредил во петокот.
Добро така си е, Агуеро уствари има повеќе што да понуди додека Кејн е класична деветка, од никогаш не ми фаќале око такви напаѓачи можи и затоа имам такво мислење за Кејн


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
:pos:
Абе 60 секунди не поминаа што да ти кажам друго ај
Ете ај ти кажи ми, погоре читам се согласуваш дека не е класа играч Ауба, исто можиме да се согласиме дека не е лош играч значи останува трето просечен играч, нема друго :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Ете ај ти кажи ми, погоре читам се согласуваш дека не е класа играч Ауба, исто можиме да се согласиме дека не е лош играч значи останува трето просечен играч, нема друго :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Како е просечен играч што давал по 30 гола у сезона, па макар била и Бундеслига? Има разлика од добар играч и просечен играч. Просечен играч е Вилсон од Барнмут, не Обамејанг.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Како е просечен играч што давал по 30 гола у сезона, па макар била и Бундеслига? Има разлика од добар играч и просечен играч. Просечен играч е Вилсон од Барнмут, не Обамејанг.
Ок можи, ќе видиме на крај на сезона како ќе биди


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Уште кловнов Линделоф ќе го игра Мурињо...
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Ouuuuuuu potop...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Блиц крик за Јунајтед
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom