Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Агуеро со една нога е појак од Хари Кејн ама не е Англичанец јбг


Sent from my iPhone using Tapatalk
Добро не мора сосила фори вакви да пуштате дека не бил Англичанец, никој не вика дека Кејн е подобар од Агуеро генерално гледано.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.154
Поени од реакции
16.690
Добро не мора сосила фори вакви да пуштате дека не бил Англичанец, никој не вика дека Кејн е подобар од Агуеро генерално гледано.
Не е фора реалност е, кога Кејн ќе има хет трик се просерват медиумите за него, не дека не е јак играч Хари ама и ептен е кренат медиумски


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Добро може оваа Стефи малце лошо се изрази ама не знам што е толку грешно да се каже за него кога на 30 годишна возраст има само 2 добри сезони изиграно... Добар играч е све си стои тоа ама не е светска класа јебига.[DOUBLEPOST=1534675578][/DOUBLEPOST]
Уствари ја мислам дека и ради тоа што Канте им играше понапред они изгледаа безглаво позади и Арсенал им правеше доста шанси. Мора Канте да игра задњи везни, глупав експеримент му е ова на Сари, со Арсенал пројде ама утре ќе му дојде Ливерпул 20 гола ќе им закачи со таква поставеност. За да му бидат и Канте и Жоржињо скроз употребливи ваљда 4-2-3-1 е најидеална, ама па нема добри крила за оваа формација, ќе треба со Педро да игра. :D
Никој не рекол дека е светска класа, ама како па да тресеш глупости како превара од играч, а 10 гола на 15 утакмици има од ко е донден во Арсенал.
Јбг утна две чисти вчера ама во топ 5 стрелци ќе биде сезонава
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Не е фора реалност е, кога Кејн ќе има хет трик се просерват медиумите за него, не дека не е јак играч Хари ама и ептен е кренат медиумски


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па нивни си е...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.154
Поени од реакции
16.690
Никој не рекол дека е светска класа, ама како па да тресеш глупости како превара од играч, а 10 гола на 15 утакмици има од ко е донден во Арсенал.
Јбг утна две чисти вчера ама во топ 5 стрелци ќе биде сезонава
превароо, јас реков дека ми изгледа за просек а ти ако мислиш дека 65 мил еврочи платен играч не треба да биди класа тогаш ок затвораме дискусија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
превароо, јас реков дека ми изгледа за просек а ти ако мислиш дека 65 мил еврочи платен играч не треба да биди класа тогаш ок затвораме дискусија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Просечно глуп пост, да не речам над просечно.
Лукаку или Мората е поголема класа само кажи
90 ''еврочи'' btw
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.154
Поени од реакции
16.690
Просечно глуп пост, да не речам над просечно.
Лукаку или Мората е поголема класа само кажи
90 ''еврочи'' btw
Кој рече па дека тие двата се класа, поготово вториот, ако бил некоја класа ќе го побарале во Реал, Баерн, Барса, Јуве, Сити ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Не е фора реалност е, кога Кејн ќе има хет трик се просерват медиумите за него, не дека не е јак играч Хари ама и ептен е кренат медиумски


Sent from my iPhone using Tapatalk
Добро, и? Големата работа не го спомнувале толку по медиуми колку Кејн. Бетер сте од дебилните американци шо креваат галама за 30 полови.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.154
Поени од реакции
16.690
Јас си кажав само дека Агуеро ми е подобар играч од Кејн нема потреба да се нафрлате ко небаре за некој од фамилијата ваша се работи :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom