Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Член од
28 јуни 2015
Мислења
859
Поени од реакции
454
Дечко, Њукасл има боље играчи и менаџер од вас. Дај не ги брукај останативе твои од фан клубот шо се помирени со тоа.
Прв пат те среќавам овде.
Дојде да се пофалиш дека сте први на табела?

Порадувај се, и терај си го патот.

#ПечуркиПоДождКолкуСакаш #GGMU
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ако не го избркаат Мурињо денес, немаат грам мозок сите во Манчестер. Ги донесе на ниво на Саутемтон, без заебанција ова.
Не го бркаат немај гајле! Веќе сруши неколку рекорди ( негативни се разбира), изгубивме од екипи од кои не сме изгубиле од 19 век, на пат сме да примиме повеќе голови од Фулам, следно е да испаднеме од лига е тогаш кога ќе не врати пак во ПЛ, ќе се пензионира како легенда на Јунајтед.
Нормално никој не го посакува ова сценарио ама натаму тераме:mad:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Честитки до фановите на Ливерпул. Мислам дека имаат шампионски тим, многу класи подобар од тој што ја освои ЛШ 2005. Ако не ја искористат шансата која им се отвори годинава, не знам дали некогаш ќе имаат толку поклопени коцки во иднина.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.474
Поени од реакции
42.829
ova e taa nedisciplina sto najmnogu ja mrazam kaj igracite, primer tuka, vidi go martial, sto sakas poise od ova, mu davas pas po zemja i ovoj od prva ima zicer situacija za gol, skoro i penal situacija, bar od ovoj kadar taka deluva.

sto kur sutira gomnovo tuka i mi glumi ronaldo, aj mrs u picku mater, od vakvi sutevi najveke vrijam, koga so eden laznjak demek sut a ustvari prais pas mozes da izdejstvuvas 300 pati bolja prilika od onaa situacija u koja si i sutiras, kade sansite za gol se sekako mali.

Inace, liverpul na klop treba dozivoten dogovor da mu daat, bolje od ova sto go igraat nit igrale nit ke igraat, a sto e mnogu bitno veke imaat oformen sistem i nema mnogu da sharaat baraat koga ke pravat transferi.
Klop tocno znae sto mu treba, i ke gleame mnogu drugi igraci za koi do vcera ne sme znaele deka postojat, ko robertson ili arnold, pa i shakiri koj odlicno legna u negoviot sistem. Ova me potseka na vremeto na fergi, koga flecer kaj nego deluvase ko iniesta, a ustvari da go strpas u drug tim za kur ne go biva. Ne deka vazi ova za ovie sto gi nabrojav od liverpul, ama poentata mi e mislam jasna.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom