Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Најлош пристап, ама и најлош тим им е овој. Добро е што почнаа фановите да сфаќаат дека проблемот не е само во менаџерот, иако сеуште он си е прв на тапет. Ако не се смени драстично цела структура на клубот во наредниве две години, падот на Ливерпул ќе изгледа како успех. Битно Ед сигурно имаше некоја замерка за некој рекламен блок на Енфилд. Најлошо воден клуб во светот од кога си отиде САФ.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.037
Поени од реакции
84.789
Само види им го однесувањето на некои играчи на Јунајтед, и одма ќе сконташ дека не е проблемот само во Мурињо, па колку сака нека е паднат како тренер.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Отровни стрели...

„Генерацијата од 1999 година на Јунајтед би го победила деншниот Ливерпул со 1:0. Зошто 1:0? Затоа што скоро секој од нас има повеќе од 40 години“

Рој Кин

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Реални да бидиме Манчестер Јунајтед не ни има којзнае каков тим,тоа што лани освоија 81 поен беа чисти сплет на околности и максимумот на оваа екипа и тешко дека било кој друг тренер можи да освои повеќе поени со оваа група на играчи...јасно е дека Мурињо има чуден пристап посебно на дерби натпревари ама дека само тој е виновинкот е малце симптоматично бидејќи чисто се сомневам дека со друг тренер нешто посебно ќе просперираат и ќе постигнуваат подобри резултати.....преценети фудбалери колку сакаш во екипата,Лукаку и Рашфорд на пример се добри играчи но не се доволно добри за реномето на Јунајтед,Марсијал е некостантен,Санчез пропадна..средината не постои и е далеку од квалитетот ако ги споредиме со Челзи,Ливерпул и Сити...многу играчи му фалат на Јунајтед за да стани сериозна екипа што ќе можи да освои над 90 поени.
Реални да бидеме, Манчестер има тим на кој му фалат класа играчи на две позиции. Недостига класа штопер и класа десно крило. Проблемот е што на овие позиции е толкава дупка што создава огромен дисбаланс во тимот. Заради недостатокот на десно крило нападот е потполно предвидлив, а заради недостатокот на класа штопер се содава огромна дупка во одбраната. Да речеме дека Ван Дајк и Шакири играат за Јунајтед. (Инаку, кога пишувава дека Шакири за парите би бил фанатастично засилување за Јунајтед, во фан клубот пишуваа дека не сакаат Албанци. Генијалци.)

Еве кога вака би изгледал тимот, велиме пример, не скокајте веднаш, знам дека Шакири и Ван Дајк не играат за Манчестер.

Де Геа

Далот, Ван Дајк, Баји, Шо

Матич, Погба, Ерера

Шакири, Лукаку, Марсијал

Не може да ме убедите дека овој тим не би бил кандидат за титула. Се разбира без Мурињо. Мене ми е фасцинантно што покрај огромните пари кои се фрлени во тимот никој не се сети да купи десно крило и централен. Само се трупаат играчи по левата страна.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Ставрогин и кај нас по страни а и на форумов пишуваа како не ни требал, никогаш немал да добие поддршка пошто бил глуп примитивец, покажуел орли. Жити се', прашај сеа еден навивач на Ливерпул дали вчера не скокал на трепавици после неговите голови.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ставрогин и кај нас по страни а и на форумов пишуваа како не ни требал, никогаш немал да добие поддршка пошто бил глуп примитивец, покажуел орли. Жити се', прашај сеа еден навивач на Ливерпул дали вчера не скокал на трепавици после неговите голови.
12 милиони, бил бе, 12 милиони. За тие пари не може да се купи англиско теле од прва дивизија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.873
Поени од реакции
63.662
Реални да бидеме, Манчестер има тим на кој му фалат класа играчи на две позиции. Недостига класа штопер и класа десно крило. Проблемот е што на овие позиции е толкава дупка што создава огромен дисбаланс во тимот. Заради недостатокот на десно крило нападот е потполно предвидлив, а заради недостатокот на класа штопер се содава огромна дупка во одбраната. Да речеме дека Ван Дајк и Шакири играат за Јунајтед. (Инаку, кога пишувава дека Шакири за парите би бил фанатастично засилување за Јунајтед, во фан клубот пишуваа дека не сакаат Албанци. Генијалци.)

Еве кога вака би изгледал тимот, велиме пример, не скокајте веднаш, знам дека Шакири и Ван Дајк не играат за Манчестер.

Де Геа

Далот, Ван Дајк, Баји, Шо

Матич, Погба, Ерера

Шакири, Лукаку, Марсијал

Не може да ме убедите дека овој тим не би бил кандидат за титула. Се разбира без Мурињо. Мене ми е фасцинантно што покрај огромните пари кои се фрлени во тимот никој не се сети да купи десно крило и централен. Само се трупаат играчи по левата страна.
Oва е тоа. Под впечаток сум дека кој и да му донесат на Мурињо, дека ке пропаднат во форма. Мислам дека орелот не би покажувал ни 5% од она што го игра сега, под водство на Мурињо. Затоа и мислам дека треба промена.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.482
Поени од реакции
42.866
Реални да бидиме Манчестер Јунајтед не ни има којзнае каков тим,тоа што лани освоија 81 поен беа чисти сплет на околности и максимумот на оваа екипа и тешко дека било кој друг тренер можи да освои повеќе поени со оваа група на играчи...јасно е дека Мурињо има чуден пристап посебно на дерби натпревари ама дека само тој е виновинкот е малце симптоматично бидејќи чисто се сомневам дека со друг тренер нешто посебно ќе просперираат и ќе постигнуваат подобри резултати.....преценети фудбалери колку сакаш во екипата,Лукаку и Рашфорд на пример се добри играчи но не се доволно добри за реномето на Јунајтед,Марсијал е некостантен,Санчез пропадна..средината не постои и е далеку од квалитетот ако ги споредиме со Челзи,Ливерпул и Сити...многу играчи му фалат на Јунајтед за да стани сериозна екипа што ќе можи да освои над 90 поени.
nikoj ne mu e kriv na murinjo sto insistirase timot da potrosi nad 200m evra na pogba i lukaku

pep za tie pari zema 4-5 igraci, site so pogolem udel vo igrata na timot od ovie dvajca. Sane i bernardo silva dovolni se za spomenuvanje, narocito prviot, a tuka e i gabriel jesus, ovie trojca pomalku cinea od dvajcava za koi united dadoa brdo pari.
Tuka murinjo najmnogu ja utna, so tie pari ke kupese pola tim, baska sto prilicno sum ubeden deka i dvajcata imaat ogromni plati sto dopolnitelno go cedat budzetot na united.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Oва е тоа. Под впечаток сум дека кој и да му донесат на Мурињо, дека ке пропаднат во форма. Мислам дека орелот не би покажувал ни 5% од она што го игра сега, под водство на Мурињо. Затоа и мислам дека треба промена.
Ваљда не се спремни да претрпат голема финансиска загуба пошо ако не се лажам пред неполна година потпиша нов договор, така?

Иначе Конте и Зидан се единствени опции на кои ми текнува вака на прва, единствено и после сезонава и Покетино, под претпоставка дека пак нема да му купат играчи.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.540
Поени од реакции
43.006
Тоа му го збориме на Чемпионс од почеток на сезона а он убеден е дека имаат страшен квалитет а проблем е само Муки.
Добро, лани Јунајтед ја имаше убедливо најдобрата сезона во ПЛ после САФ, а и јас бев 90% сигурен дека ќе земат стопер, макар и Хари Мегваер.

Како и да ја вртиш, има квалитет во тимот и вака барем да е рамо до рамо со Челзи и Арсенал, а не двоцифрен број поени да заостанува и зад нив. Веќе месец ипол пишувам мое мислење околу проблемите на Јунајтед и вие цело време ми го дрвите за тоа што сум викал на крај на Јули/почеток на Август. Кажав кој е проблемот кај играчите, ни фали карактер во соблекувална, фудбалер кој ќе наметне победнички менталитет во тиимот и кој ќе ги крене соиграчите ниво или две погоре. Еве вчера и Рој Кин го кажа истото, дека нема таков играч во Манчестер. Пишав веќе еднаш, од ликови како него, како Рио, Гери, Гигс, Видиќ, ние стигнавме да имаме капитен што не знае да гукне на англиски и главни играчи да ни се лиглиња недораснати како Погба, Лингард и Рашфорд.

И Невил го искритикува настанот што го организираше Џеси прошлата недела, ваљда некоја модна линија пуштил, како што разбрав. Коментарот на Гери беше у смисла не му се мешам што прави надвор од фудбалските терени, ама зошто побогу пред мечот со Ливерпул. Што кажува колку нашите мислат на фудбал уствари. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Веќе месец ипол пишувам мое мислење околу проблемите на Јунајтед и вие цело време ми го дрвите за тоа што сум викал на крај на Јули/почеток на Август.
Токму така, месец ипол си свесен а пред тоа не беше муабетот крај на Јули почеток на Август, него Септември и Октомври го фураше муабетот, ко со мозочен удар да беше, ко слеп за стап, со нож у тенк влагаше со муабетите.

Во врска со ланската сезона, сите знаеме дека втора сезона на Муки му е врхунац и веројатно ќе освоеше да не беше таков безобразно добар Манчестер Сити, ко што веројатно сезонава Ливерпул нема да освои зошто Сити повторно е безобразно предобра екипа. Не знам зошто не ти беше јасно дека на вашиот тим беше максимумот изваден таа сезона (нешто што сакаш да го потенцираш за тимот на Ливерпул и ланската сезона) и дека од таа точка, сега играчите само тонат, односно си се враќаат на нивото на кое што треба и да играат :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.540
Поени од реакции
43.006
Токму така, месец ипол си свесен а пред тоа не беше муабетот крај на Јули почеток на Август, него Септември и Октомври го фураше муабетот, ко со мозочен удар да беше, ко слеп за стап, со нож у тенк влагаше со муабетите.

Во врска со ланската сезона, сите знаеме дека втора сезона на Муки му е врхунац и веројатно ќе освоеше да не беше таков безобразно добар Манчестер Сити, ко што веројатно сезонава Ливерпул нема да освои зошто Сити повторно е безобразно предобра екипа. Не знам зошто не ти беше јасно дека на вашиот тим беше максимумот изваден таа сезона (нешто што сакаш да го потенцираш за тимот на Ливерпул и ланската сезона) и дека од таа точка, сега играчите само тонат, односно си се враќаат на нивото на кое што треба и да играат :)
Ајде ќе видиме во која насока ќе се движи Јунајтед во наредните 18 месеци, па ќе збориме пак. :)

За Ливерпул кажав дека потенцијалот на играчите на теренот е на максимално ниво. Значи зборев за играта, дека по мене неможат погоре од тоа, а реално и како би играле пофуриозно од тоа што го играа лани од Февруари до Мај месец? Луѓе се, ќе се потрошат, физички не е изводливо да играш со таков интензитет подолг период од 3-4 месеци. Има ли промена во играта на пул? Да. Но, исто како што пишав пред месец и кусур, Клоп со две засилувања ја направи коска одбраната. Од најсмешната се трансформираше во најцврстата одбрана во ПЛ и тоа е главната причина што сте први моментално. Ни Салах, ни малах, ни алах. :) А види цврста одбрана како влијае на менталитетот, Ливерпул лета моментално. Еднаш не паднале под притисок, нешто што ви се има десено мал милион пати во изминатиов период. Затоа, како што пишав вчера, следниве 4-5 кола ви се неверојатно битни. Ако ги издржете мислам дека до сам ќе може да се држите рамо до рамо со Сити. Иако после ќе влијае и кој до каде ќе стигне во ЛШ и колку озбилно ќе го сфати ФА купот, ама има време за тоа.

Во секој случај, неверојатно многу потсеќа овој Ливерпул на Јунајтед под Фергусон. Добива утакмици на кои не бил нешто убедлив, кога ќе дојде до посакуваниот резултат рутински знае да го изигра мечот до крај и го има тој мал момент на среќа на одредени мечеви, доволно за да дојде до 3ти поени. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.439
Поени од реакции
109.237
Де Геа

Далот, Ван Дајк, Баји, Шо

Матич, Погба, Ерера

Шакири, Лукаку, Марсијал

Не може да ме убедите дека овој тим не би бил кандидат за титула. Се разбира без Мурињо. Мене ми е фасцинантно што покрај огромните пари кои се фрлени во тимот никој не се сети да купи десно крило и централен. Само се трупаат играчи по левата страна.
И која е оваа средина објасни ми? Како оваа средина ќе креира против Сити, Челзи, Ливерпул? Кој е тој Далот? Кој е тој Баји? Шо? Кој кур е Лукаку па да вреди 100м? Свесни сте колку ви се паднати критериумите откако отиде САФ? Лукаку не е за шампионска екипа, едноставно дечкото го нема тој квалитет. Добар играч е, голем работник, све тоа стои ама квалитетот како што кажав не му е за да игра во врвен тим.

Никад овој тим не би се борел за титула покрај вакви Ливерпул и Сити.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Петти би бил тимот. Баји пола сезона повреден, значи пак би играл Смолинг. Шо ок играше, ама уште топло-ладно. Далот има 19 години и два натпревари изиграно. Ерера е најпросечниот играч што игра во Јунајтед. Матич сигурен сум дека никогаш веќе нема да им изигра 2-3 месеци на ниво како на стартот на минатата сезона. За Погба не треба да се трошат зборови. Шакири си е добар за моменталниов Ливерпул, каде може да има импакт од клупа и да стартува од време на време со веќе одлично уклопени напаѓачи, ама не и да биде првотимец од кој ќе зависи тимот. Со Лукаку тешко до титула. Поима нема како да игра против јаки дефанзивци, а сезонава тешко му оди и против послаби.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom