Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мене па најглуп дел од рекламава ми е што буквално, значи буквално нема да најдеш дете што ќе ти каже сакам дрес од Рудигер. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
Можно е да се прероди сезонава.:D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Da ne otidese u Chelsea nemase da znaeme deka postoi, osven toa deteto koe mu pobara dres i fanovite od serija a.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Нема фаца за сериозна екипа Чалоба...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
@Донев
Chalobahahahahaaha....???

Кој е следен?
Чалоба глупо продаден, али ваљда си бара гаранција за во прв тим, јас знам за него веќе 6-7 години така да сигурно сака веќе да почне посериозно да си ја гради кариерата. Тврдам дека да играше за Монако ланската сезона, сега него ќе го купувавме за 40 милиони. Прегледај му ги партиите што ги изигра лани и кажи ми зошто не би било така. Најмногу ми е криво за него затоа што го пратам уште од почеток, ама ете. А ако си оди Матич, верувам ќе имаше доста шанси сезонава.

Него ај сега кажи ми како ги поврза Лофтус, Соланке, Аина, Зума, Траоре, Абрахам и Аке. Буквално секој е различна приказна :D
 
R

red.devil

Гостин
Чалоба глупо продаден, али ваљда си бара гаранција за во прв тим, јас знам за него веќе 6-7 години така да сигурно сака веќе да почне посериозно да си ја гради кариерата. Тврдам дека да играше за Монако ланската сезона, сега него ќе го купувавме за 40 милиони. Прегледај му ги партиите што ги изигра лани и кажи ми зошто не би било така. Најмногу ми е криво за него затоа што го пратам уште од почеток, ама ете. А ако си оди Матич, верувам ќе имаше доста шанси сезонава.

Него ај сега кажи ми како ги поврза Лофтус, Соланке, Аина, Зума, Траоре, Абрахам и Аке. Буквално секој е различна приказна :D
Го гледав и јас неколку натпревари последниве две години и стварно мислев дека ќе добие шанса и во Челзи, така да може да кажеме дека јас сум појќе изненаден и од тебе што го шитнаа. :D

За поврзување на сите овие, многу лесно. Можеби се различни приказни ама имаат едно нешто што е карактеристично за сите. Таленти се а ќе градат кариера elsewhere. :D
А имате/вте надежи за повеќето од нив. Пишувам и сегашно време заради што некои уште се на позајмица, но и двајцата знаеме која им е судбината. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Го гледав и јас неколку натпревари последниве две години и стварно мислев дека ќе добие шанса и во Челзи, така да може да кажеме дека јас сум појќе изненаден и од тебе што го шитнаа. :D

За поврзување на сите овие, многу лесно. Можеби се различни приказни ама имаат едно нешто што е карактеристично за сите. Таленти се а ќе градат кариера elsewhere. :D
А имате/вте надежи за повеќето од нив. Пишувам и сегашно време заради што некои уште се на позајмица, но и двајцата знаеме која им е судбината. :D
  • Прва позајмица за Лофтус, само поради тоа што Конте го гледа ко втор напаѓач (никогаш не играл таква позиција), а немаше кај да му најде место во ланскиот систем. Далеку од завршена приказна доколку има успешна позајмица.
  • Соланке ете отиден е. Две години никаков напредок, само гледаше како да дојде до што поголема плата.
  • Аина исто прва позајмица. Нормално дека не е подготвен за клуб кој треба да се бори за ПЛ и ЛШ на 20 години. Исто засега далеку од завршена приказна.
  • Зума искина пред повредата. Премногу несреќна повреда која му одзема скоро цела сезона и после која не успеа одма да се врати во тимот и во системот на Конте (прашање е и дали ќе се вратеше дури и да беше стариот од одма, кога веќе беа предобро уиграни Азпи, Луиз и Кејхил). Преееееееееееееемногу далеку од завршена приказна, потребна му е само една сезона константен фудбал и ќе се врати на ниво на Челзи. Барем се надевам, никогаш не се знае после таква повреда и глупо е да се исмејуваш доколку такво нешто направи да стагнира.
  • Траоре беше солиден и доби лани шанса, ама очигледно воопшто не е играч кој би му одговарал на Конте, па беше продаден без да добие шанса.
  • Абрахам лани беше на прва позајмица и импресионираше премногу. Само едно нешто го дели од шанса во Челзи, а тоа е успешна сезона во ПЛ. Исто премногу далеку од завршена приказна, 19 години има детето.
  • За Аке секако дека ми е криво, и засега ете отиде по друг пат кој сепак на крајот сметам дека е исправен. Ако се покаже како што треба, имаат опција да го вратат.

Значи само Соланке и Траоре се завршени приказни, и ете Аке, ама со можност да се врати. Нормално дека е премногу тешко да успеат, ама истото е за секој клуб и непотребни се такви заебанции за играчи кои сеуште го немаат кажано последниот збор. Може за Соланке и Јанузај да се заебаваме еве.

За крај еден трибјут за Чалоба :(

:cool:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Донев, звучиш како фановите на Јунајтед, за кои што не пропушташ прилика да изгенерализираш.
Така да, ја во текстот гледам само



:toe:
Кажи ми што не е точно. Посебно за Зума.
Како може Абрахам да е готов кога им е најголема надеж моментално и ете одат чекор по чекор со неговиот развој.

Ако си одат, кога ќе си одат еден по еден, тогаш збори ми ги овде. Засега воопшто не си во право и не можеш да збориш за Зума, Абрахам, Лофтус и Аина. Ако напредуваат ко што треба, со напорна работа, ќе играат во Челзи. Се зависи од нив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom