Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
E

Epsilon

Гостин
И сето тоа за помала сума од таа потребна за Јунајтед да го врати Погба :ojeaa:
Батица ако ние земаме А класа фудбалери, вие земате второ разредни. ^_^

И не знам оти се тешиш со други клубови, гледај си својот колку е патетичен и шит. :(
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Само Венгер знае зошто го даде Вилшир во Борнмут. Барем тројца од овие ќе се повредат до декември

Screenshot_2.png
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И сето тоа за помала сума од таа потребна за Јунајтед да го врати Погба :ojeaa:
Сума не спомнува никаде, интересен е начинот.За другото,згреши Јунајтед си ја плати грешката, гајле ми е. Купи класа играч, јас со тоа сум задоволен. Од Кристијано 100М зема Јунајтед и што? Некој играчи не се заменуваат и за 300М да го продадеше Јунајтед на Кристијано, џабе ти е. Еве Јувентус купи Пјанич, Витсел и уште 2ца да купи тоа е, едно место има во тимот, а Погба не можат да го заменат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
Болд предикшн: Луиз ќе им даде гол на Јунајтед :D[DOUBLEPOST=1472665841][/DOUBLEPOST]
Сума не спомнува никаде, интересен е начинот.За другото,згреши Јунајтед си ја плати грешката, гајле ми е. Купи класа играч, јас со тоа сум задоволен. Од Кристијано 100М зема Јунајтед и што? Некој играчи не се заменуваат и за 300М да го продадеше Јунајтед на Кристијано, џабе ти е. Еве Јувентус купи Пјанич, Витсел и уште 2ца да купи тоа е, едно место има во тимот, а Погба не можат да го заменат.
Уште ве лажат дека Погба им беше клучот на Јувентус за сите титули? Нема врска, лесно ќе си го заменат Погба.
Ибрахимовиќ он д адр сајд...одма се различни без него ПСЖ...
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Болд предикшн: Луиз ќе им даде гол на Јунајтед :D[DOUBLEPOST=1472665841][/DOUBLEPOST]
Уште ве лажат дека Погба им беше клучот на Јувентус за сите титули? Нема врска, лесно ќе си го заменат Погба.
Ибрахимовиќ он д адр сајд...одма се различни без него ПСЖ...
Во Италија јасно е дека ќе освои Јуве, ќе го видиме Јувентус во ЛШ до каде ќе оди.

И да, уште не лажат. :facepalm:
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.101
Поени од реакции
17.919
Не, сериозно некој уште мисли дека Погба беше главен играч во Јуве, најдобар од сите на теренот и клучен играч за ЛШ? Сериозно го споредувате со она што Роналдо беше за Јунајтед?
 
H

HoT IcE

Гостин
Не, сериозно некој уште мисли дека Погба беше главен играч во Јуве, најдобар од сите на теренот и клучен играч за ЛШ? Сериозно го споредувате со она што Роналдо беше за Јунајтед?
Абе го платиле 100 милиони, сакаш нејќеш мора да биде.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па сеа у Манчестер тоа и ќе се очекува од него, да биде главен играч, алфа и омега у тим.
Ко Јаја Туре само што не.


Иначе може да врати Конте на 3-5-2 а? Ако го купат Сисоко до вечер ништо чудно.
Убаво пишаа дека Луиз може да му биде ко Бонучи, либеро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom