Premier League - 2024/25

Шампион?

  • Манчестер Сити

  • Арсенал

  • Ливерпул

  • Челзи

  • Манчестер Јунајтед

  • Тотенхем

  • битно е да се учествува


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.841
Поени од реакции
10.601
Варди луд лик, му разеба сто мајки на Ромеро и си излезе од игра. :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.940
Поени од реакции
17.805
Варди и на 37 години решета во лигата, легенда
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.259
Поени од реакции
5.115
И ќе има повеќе голови од Хојлундци, Џексонци, Ричардлисонци, Жезуси, затоа што класата е вечна.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.333
Поени од реакции
58.377
Смањите доживљај со Варди бе
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.730
Поени од реакции
43.954
Фали само будала ко Робертсон на Дарвин што му рече... "Yes Mikel! Not a clue what you just said, but i love it!"
Aбе мене најаката прича ми е на Хари Реднап, многу смешни причи има овој, вчера стекот ми дава некое видео, се видел, наводно, со Билич хрватот на аеродром у Шкотска ли било, порано и тренер му бил дур играл овој у Англија. Еј кај си шо праиш се гушнале ај на кафе дур чекаме авиони, дека идееш бе му рекол, и ''Билич'' у Русија, и Реднап, па шо бараш таму бе таму тренираш сеа тим? И овој не бе таму живеам, и овој како бе таму живееш мајка бараш иди си у Хрватска потопло е, и овој не бе, таму екшли живеам. И се свртел Реднап накај жена му и рекол абе овој не е Билич хахахаахаха, и му рекол абе како вака зашо дое со мене на кафе па и муабети ко да се знаеме цел живот, и овој абе работев порано у Англија мислев си некој од фирмата си ме познал и ај шукурац да истепам време хахахаха.

Него види стока, не ми беше ова главната прича ама нека ја смешна е, него кога земал играч некој напаѓач у Портсмут, и да речеме му дал плата од 3м фунти по сезона што било доста тој период. И вика Реднап, се договараме све топ, и овој ми доаѓа и ми вика boss, ја сакам и бонус за секој даден гол и Реднап го гледа и му вика абе друже, зашто ти даваме ние 3м фунти годишно? Да подаваш ли? :pos:

Смешни се енглезиве увек, секоја има ваква некоја луда прича.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.151
Поени од реакции
64.716
Aбе мене најаката прича ми е на Хари Реднап, многу смешни причи има овој, вчера стекот ми дава некое видео, се видел, наводно, со Билич хрватот на аеродром у Шкотска ли било, порано и тренер му бил дур играл овој у Англија. Еј кај си шо праиш се гушнале ај на кафе дур чекаме авиони, дека идееш бе му рекол, и ''Билич'' у Русија, и Реднап, па шо бараш таму бе таму тренираш сеа тим? И овој не бе таму живеам, и овој како бе таму живееш мајка бараш иди си у Хрватска потопло е, и овој не бе, таму екшли живеам. И се свртел Реднап накај жена му и рекол абе овој не е Билич хахахаахаха, и му рекол абе како вака зашо дое со мене на кафе па и муабети ко да се знаеме цел живот, и овој абе работев порано у Англија мислев си некој од фирмата си ме познал и ај шукурац да истепам време хахахаха.

Него види стока, не ми беше ова главната прича ама нека ја смешна е, него кога земал играч некој напаѓач у Портсмут, и да речеме му дал плата од 3м фунти по сезона што било доста тој период. И вика Реднап, се договараме све топ, и овој ми доаѓа и ми вика boss, ја сакам и бонус за секој даден гол и Реднап го гледа и му вика абе друже, зашто ти даваме ние 3м фунти годишно? Да подаваш ли? :pos:

Смешни се енглезиве увек, секоја има ваква некоја луда прича.

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.640
Поени од реакции
43.427
Кога сме кај поткастите, утре Бенитез ќе биде на Stick to football. Добро интро во секој случај. :D

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.572
Поени од реакции
8.372
Кога сме кај поткастите, утре Бенитез ќе биде на Stick to football. Добро интро во секој случај. :D

Што се движи по Англија ќе пројде случајно Ферги ќе го расплаче. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom