Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.042
Поени од реакции
25.426
Roberto De Zerbi says credit for signing Joao Pedro goes to the recruitment department @OfficialBHAFC as he didn't know who he was when he signed.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
Добри резултати имаше во Дерби. Ги презема кога беа последни (или во зона на испаѓање не сум сигурен) и ако не ги казнеа со одзимање на бодови ќе беа некаде средина на табела.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.085
Поени од реакции
4.465
Треба и да размислат малце пред да се пуштат да водат било кој клуб. Што очекувал, освен дно да опипа?
Во Бирмингем и Пеп да отиде ќе се посере, мизерни се тие со децении.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
153
Поени од реакции
154
Мислам дека Руни е станат тренер пошто му е досадно да не праи ништо у животот. Реално, Руни изгледа на лик безделничар, што сака да си игра курац по цел ден, да си пие пиво пред продавница, да си се дружи со комшии, да си тера лабав живот без обавези и замарање. Така и сеа, ќе стане од спиење, ќе отиде на тренинг, ќе се позаебава, ќе поигра фудбалче, ќе се истушира ќе си испие 2-3 пивца, ќе отиде дома натака навака муабет ручек а у, кур го боли за школо на децата, тоа све жена му организира, ќе се најаде, ќе се оптегне на кревет да глеа вести и нешто на тв, може да задреме малце, после ќе стане ќе искочи низ двор нешто ќе чепка, ќе поправа косачка, ќе коси двор малце и така.
Нејќе да биде пандит пошто не може да се замара да носи одело, да биде пред камери, нема речник, нема што да праи со циркузанти ко Карагер и Ричардс, нема драж у тоа. Руни носи шушкави и на гз згужвани тренерки што повремено знаат да удрат на пот.

Од нигде никаде стана играч и помошен тренер у Дерби, па после играч тренер, па на крај само тренер, па отиде у Америка и таму тренер да биде, па се врати у Бирмингем, испи отказ кур го боли.
Руни цел живот ќе биде тренер у вакви клубови што потекнуваат од мали мокри и депресивни градчиња каде дружбата со локалците на улица и низ пабовите сеуште живее и ќе живее.
Руни цел живот ќе си биде Руни, и што и да напраи у кариерата никој за ништо никад нема да му најде замерка. И не смее. Кој фактор си ти на Руни да му судиш, на грд кромањонец што има прекрасна и убава жена, и ја варал, и му е простено за истото. Кој си ти да отвараш уста и да го критикуваш него? Што имаш постигнато у животот за да му мрчиш на Руни, нит си подобар фудбалер, нит си побогат нит си попаметен.
Руни не е лепицанер како Џерард, Лампард, Карагер и слични шминкерчиња од негова генерација. Руни е хард кор копач, смрдлив здив со вкус на пиво и кафе, пушач на цигари, непијач на вода, јадач на џанк фуд, играч на билјард, играч на спортска, горд седач и пијач на пиво у механичарската работилница на другар му, нека се вика Глен.
НЕПИЈАЧ НА ВОДА ХАХАХАХАХАХ
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.085
Поени од реакции
4.465
Па жена му и не баш убава. Ама се е ствар укуса.
Било која пичка до Шрек изгеда убаво.

Глеј го на свои 20год изгледа како да 30години работел на погон во Железара. Направил глич во матриксот со тоа што нашол било каква жена,



Ме потсети на Френк Соботка од Wire, само косицата од страна требало да ја пушти.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.156
Поени од реакции
56.502
Па жена му и не баш убава. Ама се е ствар укуса.
Добро сеа не дека е Моника Белучи али е сосема симпатична и пристојна жена, има убави црти. Британка е на крај краева, го има извадено максимумот :D

Еве поконкретен пример што сакам да кажам со тоа убава.
Погледни за каков пар праиме муабет


Види му влечка набиена на нога, селска градба, цеваница, апсолутно 0 мускули, бледа кожа, бубаличарски цвикери, лиже огромно лижавче како дебил некој.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.156
Поени од реакции
56.502
Види ја онаа на Крауч на пример. Тие ти се уште поголемо небо и земја разлика.
Што вика Крауч.
Што би бил ако не си фудбалер?
-Невин :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.352
Поени од реакции
16.960
Не е грда бе жена му на Руни, за него е премија.
Мислам сликата од подолу и таа во спојлер се како две различни жени али тоа ти е резултат од кешарац :)
Руни ништо не го оправа реално, 1000 операции не му помагаат
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.421
Поени од реакции
8.484
руни може да се стегне малце, теретана едно друго и да се преобразува во пијач на вода, па јас подобро изгледам од него маме му ебам.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.272
Поени од реакции
36.486
Руни братот врие од пари го заболе него како изгледал. На 17 години трпаше голови во Премиер лига за разлика од нас што не знаевме дали да играме на даст2 или итали. Омилен играч ми е Шрекот, уште ми е криво што циганите од Ѓорги ми го здиплија пазарскиот дрес од него купен во Хањоти за тогашни огромни 10 евра далечната 2006та. Напред Водафон позади 8ца. :love:
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
717
Поени од реакции
1.808
Руни братот врие од пари го заболе него како изгледал. На 17 години трпаше голови во Премиер лига за разлика од нас што не знаевме дали да играме на даст2 или итали. Омилен играч ми е Шрекот, уште ми е криво што циганите од Ѓорги ми го здиплија пазарскиот дрес од него купен во Хањоти за тогашни огромни 10 евра далечната 2006та. Напред Водафон позади 8ца. :love:
Go imam :) , ja imam i 7kata od taa godina , i eden budala so noseses 25 ka :).
Zlatni vreminja ......
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.297
Поени од реакции
108.439
Види го овој Рашфорд на што личи, помаранџест минимален пуцвал на глава, позади некои линии терал, препариран од ботокс у фаца, како мигрант што несакајќи завршил у Бугарија и почнал да пее со Азис.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.009
Поени од реакции
10.701
Види го овој Рашфорд на што личи, помаранџест минимален пуцвал на глава, позади некои линии терал, препариран од ботокс у фаца, како мигрант што несакајќи завршил у Бугарија и почнал да пее со Азис.
Зачести со ботоксот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom