Post rock/post punk

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
^
Го скапав од барање документарецов да го погледнам, но го нема никаде. Некој да потфрли некое инфо по ПМ каде може да се најде за гаге на нет.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Искрено, ни јас незнам каде го начекав...

Но, ако ти служиза утеха - и јас го барав долго време.

Биди упорен, ако и тогаш не ти се посреќи, ќе ве соединам со мојата копија... или незнам, ќе ти го раскажам :giggle:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
--- надополнето: 10 октомври 2012 во 19:50 ---
Искрено, ни јас незнам каде го начекав...

Но, ако ти служиза утеха - и јас го барав долго време.

Биди упорен, ако и тогаш не ти се посреќи, ќе ве соединам со мојата копија... или незнам, ќе ти го раскажам :giggle:
Стори абер ако го начекаш, уште ништо нема...
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ај тогаш ќе ти го раскажам...

Значи ги имаш сите тие бендови и лејблови шо ги набројува трејлерот, и сите тие зборат убави работи кроз целиот целиот документарец. Многу кадри од убави винили за таквите ко мене малце еротски набој да се створи + многу снимки од настапи убаи... :)
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
^
Го скапав од барање документарецов да го погледнам, но го нема никаде. Некој да потфрли некое инфо по ПМ каде може да се најде за гаге на нет.
Пиши ми меил да ти пратам торент од документарецот. Ја го гледав, страшен е, баш тие бендови шо ги слушаме и почитуваме, а една од лејбловите у документарецо,
Hydra Head Records, се распадна сеа скоро :(
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Искочи новиот албум на легендарните Godspeed You! Black Emperor, али ја сум малце разочаран, очекував ногу повише од бенд со такво реноме; додуша, албумот не е до толку лош, има 2 долги траки, солидни, баш у нивни стил, али другите две се ептен отидени дроунови, крај не моеш да им најдеш.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Искочи новиот албум на легендарните Godspeed You! Black Emperor, али ја сум малце разочаран, очекував ногу повише од бенд со такво реноме; додуша, албумот не е до толку лош, има 2 долги траки, солидни, баш у нивни стил, али другите две се ептен отидени дроунови, крај не моеш да им најдеш.
Куриозитет е што траката Mladic е инспирирана од Ратко Младич.
Мене ми е океј албумот на GYBE, не е како F#A# oo или пак Lift your Skinny Fists Like Antennas to Heaven, ама си го задржаа стилот.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Еден флегматски пост рок бенд кој го зачекав сега. Можи да се ѕирни
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Излезе новио на Neurosis, ногу јак е :)
Кога излезе? Пишуваше дека само две траки се пуштени, додека за целиот албум треба да се чека до 26, односно 30ти Октомври.
Сега ќе проверам на торенти да видам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom