Post rock/post punk

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Од поновиве дефинитивно еден од омилените бендови. Во песнава е поземен вокалот од Пери, пејачот во Dead can dance. Нешто како пост панк измешана верзија иди бендов.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Дефинитивно едено од моменталните пост панк revival подобри бендчиња.
Го пратам од поодамна, последниов албум ни малку не е лош.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Бендов одамна го шмекам и го рангирам во топ 10 бентчиња понови кои ми оставиле впечаток. Постарите албуми од каде потекнува и оваа песна се повеќе пост рокерски. Последниот албум е подинамичен и оди повеќе на кај пост панк. Италијанци се и така. Ги препорачувам најискрено, нема да зажалите :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Бендов одамна го шмекам и го рангирам во топ 10 бентчиња понови кои ми оставиле впечаток. Постарите албуми од каде потекнува и оваа песна се повеќе пост рокерски. Последниот албум е подинамичен и оди повеќе на кај пост панк. Италијанци се и така. Ги препорачувам најискрено, нема да зажалите :)
Нема подобри италијанци од CCCP што се однесува за пост панк и њу вејв. После се конвертираа во C.S.I, но далеку се од првиот проект.
Affinita Divergenze е албумиште.

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Нема подобри италијанци од CCCP што се однесува за пост панк и њу вејв. После се конвертираа во C.S.I, но далеку се од првиот проект.
Affinita Divergenze е албумиште.

Aбе овие се првите албуми чисто пост рокерски :D Најновиот има елементи на пост панк. Иначе Таман си е постот твој, се согласувам.
Овие ми го имаат шмекот на Interpol , Editors малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom