Pokémon GO

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Мислев дека си сериозен и некако не ми се читаше до крај, ама добро е шо прочитав :D
Биди првиот кој ќе го фати, прати ни слика после да видиме шо покемон е... :D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Хинт за тие шо имаат доволно ииви кенди и сакаат да си одберат конкретно некоја од трите еволуции на Ииви, а не да им биде по рендом избор на играта. Потребно е само да го преименувате Иивито кое што сакате да го еволуирате, и тоа во:

- Pyro - за да добиете Флерион
- Rainer - за Вејпорион
- Sparky - за Џолтион :love:



Теоријата е во повеќе наврати проверена и изгледа 100% функционира. Внимавајте само на спелингот и првата буква да биде голема.
 
S

staycalm

Гостин
Хинт за тие шо имаат доволно ииви кенди и сакаат да си одберат конкретно некоја од трите еволуции на Ииви, а не да им биде по рендом избор на играта. Потребно е само да го преименувате Иивито кое што сакате да го еволуирате, и тоа во:

- Pyro - за да добиете Флерион
- Rainer - за Вејпорион
- Sparky - за Џолтион :love:



Теоријата е во повеќе наврати проверена и изгледа 100% функционира. Внимавајте само на спелингот и првата буква да биде голема.
И уште нешто, само еднаш работи ова така да choose wisely :D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
И уште нешто, само еднаш работи ова така да choose wisely :D
Не би рекол. Гледав видеа на ЈТ каде еволуираат по 3-4 Иивис одеднаш, сите си ги местат како шо сакаат и излегуваат такви. Немам налетaно никаде на тоа дека само еднаш пали финтава. Да беше така ќе нагласеа сигурно, так да мислам дека не ти е точно инфото ..
 
Последно уредено:

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
И све је почело овако:D .... Се хајпнав минатиот викенд кога рокна во САД и АУС, гледав гејмплејови на секој можен гејмер на јутуб, од пред 3-4 дена почнаа со малематите и тука да ја играат, реков шукурав бајо и јас мора и јас да ја пробам, ја симнав пред нешто повеќе од 24 часа, бев на 3 ''прошетки'' низ градот за тоа време (првата сношти од 2 до 4-30 како вампови со систерот) иииииии констатирано е следново:

- Сиромашна е ептен мапата со стопови, џимови и врсти на покемони. По западов е Дизниленд кога ги отвараат мапите, ааа овде е дивиот Запад од 1878-ма. Веројатно така е за сега бидејќи уште не е офишал пуштена кај нас и све су то мутне воде, па кога ќе биде се по папир како што треба ваљда ќе се крене и ќе се обогати игрицата. Сега за сега се ловат само зубати, еканси и мјаутови. Nearby мапата тоа и фаќа само во 90% од случаите
- Nearby мапата скоро и да нема веза со тоа што ве пресретнува по пат
- Без активиран ''incense'' додека шетате - тенка работа. Стандард покемони ќе ви се појавуваат ту и тамо, а со инсенсот активиран - за тој пола саат привлекувате покемон на секои 10 чекори, меѓу кои има и поретки со повисок ЦП кои шо нема шанса да ги пресретнете во регулар моуд
- На пола пат сум од левел 6, со лабаво шеткарање и ловење. Повеќе кафиња испивме поштено него ли шетавме, се отрув маме ти ебам и покемони и диџимони
- Најјак виден и уловен покемон до сега - Пержан со 251 ЦП
- Иако ''од вчера'' излезе кај нас, џимовите се веќе завладеани од фаци со покемони од по 1.000+ ЦП :eek::eek:. Спијат ли овие јбт, шта се дешава?!?!
- Батерија и нет лапа у пм. Активирајте обавезно battery safe mode и вибрациите


Так да, сума сумарум - Ако ви е до лабаво играње и собирање покемони на телефоните од чиста носталгија по цртанот, во стил на онлајн албумче - Тогаш океј, тоа го имате без мака. Аааа ако ви е до озбилно играње, со нагло билдање ХП, наоѓање јаки покемони, хечнување брзо јајца и освојување џимови - тогаш си треба фрлање парички по играта, напуштање посао/школо и главата у телефонот. Лаки егс, инсенс, лурови и повеќе инкубатори се must buy за озбилно играње. Тоа што после еден ден веќе ми се мота мени во главата за тоа што и колку ми треба, тогаш јасно е колку е саатот:несвест::несвест::несвест::несвест:. Ги ругам јас тие што со години наназад се заглавени во ВОВ, ДОТА и сл., а еве сега јас на нивно дереџе стасав. Ист кур ти е тоа, само друго паковање. Игрицава како тргнала, биче бетер и од ДОТА и од МОТА и од се' шо е слично измудрено во овој стил. До кога ќе заглавам со неа не знам, ама знам дека јапанчерос погодија џек-пот со ова ..
Dobro be sporeduvas dota i pokemon go dali si ti normalen? Dota e kultna igra, pokemon hajpot e 20 dena i ke trae maximum uste mesec od koga igrata ke bide dostapna vo cel svet. Dota e igra kade sto treba pamet, skill i 5 igraci koi razmisluvaat mnogu identicno dodeka za pokemon ti treba mozok so 50 IQ.
 
S

staycalm

Гостин
Dobro be sporeduvas dota i pokemon go dali si ti normalen? Dota e kultna igra, pokemon hajpot e 20 dena i ke trae maximum uste mesec od koga igrata ke bide dostapna vo cel svet. Dota e igra kade sto treba pamet, skill i 5 igraci koi razmisluvaat mnogu identicno dodeka za pokemon ti treba mozok so 50 IQ.
you wish дека ќе трае 20 дена :icon_lol:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Dobro be sporeduvas dota i pokemon go dali si ti normalen? Dota e kultna igra, pokemon hajpot e 20 dena i ke trae maximum uste mesec od koga igrata ke bide dostapna vo cel svet. Dota e igra kade sto treba pamet, skill i 5 igraci koi razmisluvaat mnogu identicno dodeka za pokemon ti treba mozok so 50 IQ.
k

On point - I have a dream that one day ..


:icon_lol::eek::eek::eek::eek:
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Дали некој ја има инсталирано на iOS? кога ја симнувам од англиски акунт играта кога ке се вклучи одма крашува, а кога ке ја симнам од appcake ја вклучува и секогаш дава дека серверите се полни, некој дали имал сличен проблем?


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Во Кичево покемони немат а не покстоп и џим
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Nekoj spomna deka vlecelo mnogu internet.Me interesira dali moze so 3 giga mesecno da izdrzi,so po 2 saata dnevno da receme...
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
@Rale, не влече многу нет. Јас ја играм со поминат лимит на интернетот кој е многу спор, ама на играта немам никаков проблем додека ја играм.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А покемон мастери, малку помош. :)
Направив гугл акаунт со локација во Австралија, но пак ми вика дека не можам да ја превземам апликацијава.
Чаре некое, линкче со упатства како да си ја инсталирам играва, ќе може? :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
А покемон мастери, малку помош. :)
Направив гугл акаунт со локација во Австралија, но пак ми вика дека не можам да ја превземам апликацијава.
Чаре некое, линкче со упатства како да си ја инсталирам играва, ќе може? :)
Телефонот ти е андроид или иос?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom