Pokémon GO

Член од
11 февруари 2016
Мислења
35
Поени од реакции
18
Новата игра на Нинтендо, „Покемон ГО“ („Pokémon GO“), која иако беше лансирана пред една недела успеа да стане светски феномен. Играта им дозволува на играчите да ги фаќаат „џебните чудовишта“, пресликани во реалниот свет, користејќи ја камерата од нивниот мобилен телефон. Покемоните можат да се најдат буквално насекаде, зад споменик, на улица, во двор, па и во продавница, или музеј.

Токму спомените од цртаниот филм го натерале идниот студент Ангел Таневски да влезе во авантурата и да стане покемон тренер. Тој досега успеал да фати 60 различни покемони и уште неколку исти, а за концептот на играта вели дека му се допаѓа.

„Интересна е бидејќи ги тера луѓето да излегуваат од дома и да шетаат, наместо да дремат дома пред компјутер. Последниве три дена веќе активно се шетам низ град и играм, и запознав 50 луѓе само преку играта. Вчера, на пример, во Парк, 20 луѓе ја игравме играва“, вели Таневски.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Tolku citav za nea i ja instalirav :pos::pos::pos::pos:Uste na start fativ eden i posle toa se izgubiv vo prostorot.Ne uspeav da ja ukapiram.Jas poveke gi obozavam digimonite.Pikacu od koj crtan bese?Sepak na kraj mojata avantura zavrsi so deistalacija na igrata.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Незнам зошто ама оваа игра мислам дека од луѓево ќе направи тешки ретардоси.
Едно е да шеташ нормално а друго е да шеташ со главата удоле зверејќи се во тел.и барајќи покемони...леле мајко, страв да те фати ако почнат сите ко зомби да "шетаат":facepalm:
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
A najako e koga pocne telefonot da pisti koga si mu vo blizina i trcas da go fatis a karsi tebe gleas uste eden napalen ludak kako saka da ti go prevzeme.Dosta seir ke ima niz parkovite i ulicite na gradot.:uzi::uzi::uzi::duel::duel::boksix::boksix::boksix:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Незнам зошто ама оваа игра мислам дека од луѓево ќе направи тешки ретардоси.
Едно е да шеташ нормално а друго е да шеташ со главата удоле зверејќи се во тел.и барајќи покемони...леле мајко, страв да те фати ако почнат сите ко зомби да "шетаат":facepalm:
demek igrava naprai site da gledaat u telefonite i zombinja pahahahaha.....idi praj selfinja so usinja ae
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Sta reci predhodno opisana situacija:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.933
2030. година.

- Мамо, мамо, ќе ми раскажеш ли како се запознавте со тато?

- Еее, ќерко, се запознавме сосема случајно дур татко ти фаќаше покемони во парк.

И така се си иба мајката.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Дефинитивно е јасно дека покемоните го залудеа и така веќе улавиот свет...читав дека Чешките парламентарци навелико играат и ги бараат покемоните во парламентот, додека па државниот музеј на поранешниот нацистички логор Аушвиц поднел барање до авторот на играта да се тргнат покемоните од теренот оти сепак тоа е историско место, место за сеќавање на сите жртви што паднале во тоа време а не е место за забава, ниту место за некој покемон да излезе позади некоја спомен плоча.
 
E

Epsilon

Гостин
2030. година.

- Мамо, мамо, ќе ми раскажеш ли како се запознавте со тато?

- Еее, ќерко, се запознавме сосема случајно дур татко ти фаќаше покемони во парк.

И така се си иба мајката.
Добро ти во кафиЌ ќе се пофалиш дека Врли 5-6 пива дури да ја убедиш. :D

Така нема да си еби мајката.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ај де се отвори темичкава,ќе си прашам.Ја симнав играва на Самсунг с4.Но при сама инсталација на стартот ми кажува,проблем парсинг пакет..? фих за оваo_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom