Pokémon GO

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Снемав pokeBalls и ко ќе отидам во pokeStop ми бара нешто pokeModules (вака мислам дека пишеше). Чаре сега, кај да барам топки? :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Снемав pokeBalls и ко ќе отидам во pokeStop ми бара нешто pokeModules (вака мислам дека пишеше). Чаре сега, кај да барам топки? :D
Требa дa јa вртиш сликaтa, неѓa штo дa ти бaрa.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Kolku vreme treba da pomine za da se vratis na istiot pokestop i dali dava poveke od 3 pokeballs posto ja na dvata pokestops mi dade samo 3...
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ај малку да ме внесете во играва, како се добиваат пари? Како да ги еволуирам покемоните? Што се и каде се наоѓаат тие pokestops? Може ли да се бориш со други луѓе? :D
 
S

staycalm

Гостин
Kolku vreme treba da pomine za da se vratis na istiot pokestop i dali dava poveke od 3 pokeballs posto ja na dvata pokestops mi dade samo 3...
5-10 минути. На секое вртење дава random, ми има дадено и 5 items одеднаш а некогаш само 2, така да рандом е тоа.
Ај малку да ме внесете во играва, како се добиваат пари? Како да ги еволуирам покемоните? Што се и каде се наоѓаат тие pokestops? Може ли да се бориш со други луѓе? :D
Покестопс се на различни места во различни градови, ќе мораш да си разгледаш низ град и да ги најдеш, или евентуално да прашаш некој што игра од твојот град каде се наоѓаат.
Пари, мислиш на pokecoins? Тие или ги купуваш со вистински пари, или преку џимови, доколку имаш ставено покемон во gym, еднаш на денот имаш бонус од 10 Pokecoins.
Покемоните се еволуираат кога ќе имаш доволно candy за тој покемон, во превод колку повеќе такви исти собираш толку повеќе candy, и секој покемон си има колку му требаат за еволуирање, некој 25, некој 50, некој дури и повеќе. Кога ќе собереш толку, тогаш можеш да еволуираш. Ама не ти препорачувам на мал левел да правиш power up/evolve, над 15ти левел тоа, затоа што тогаш ќе имаш и такво lucky egg, ем повеќе и појаќи покемони за еволуирање ем lucky egg за да си дуплираш xp, јас се зафркнав правев power up на низок левел и си испотрошив stardust за џабе.
Да, можеш да се бориш, одиш пред gym, и тоа треба да најдеш кај е :D
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Epa da si ebes vekot so ovie pokeballs,stignav na lv 5 i mi pusti 25 komada mi se cini,,ne pominaa ni 3 minuti mi se pojavi nekoj pokemon ne mi teknuva koj,edvaj go fativ..Si odam doma i slucajno provriv inventory koga gledam uste samo 3 topki mi ostanale,,,snaci za sekoe promaseno frlanje se gubelo edna topka?
 
S

staycalm

Гостин
Epa da si ebes vekot so ovie pokeballs,stignav na lv 5 i mi pusti 25 komada mi se cini,,ne pominaa ni 3 minuti mi se pojavi nekoj pokemon ne mi teknuva koj,edvaj go fativ..Si odam doma i slucajno provriv inventory koga gledam uste samo 3 topki mi ostanale,,,snaci za sekoe promaseno frlanje se gubelo edna topka?
Да, лол :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Eevee nest во Скопје?
Најдобро место за фармање pidgeys и magikarps?
И најдобро место за фармање poekstops?

Си идам од малта и се припремам да знам кај да идам :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Eevee nest во Скопје?
Најдобро место за фармање pidgeys и magikarps?
И најдобро место за фармање poekstops?

Си идам од малта и се припремам да знам кај да идам :D
Eeve не се ептен ретки, мене и дoмa ми дaвa пoвременo. Блиску сум дo втoрo дa евoлуирaм. Pidgeys дaвa нa секoј чекoр, a зa Magikarp не знaм. Зa пoкестoпс пaрк и плoштaд :D
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Mene noze mi se iskrsija niz ova Butelov,,2 pokestopsa ima,eden kaj kruzniot i eden kaj novata djamija.Se utepav od utinjanje denes,najmalku 15 topki mi otidoa.Ali fativ interesen Pokemon neznam dali e redok ili ne..Geodude CP 125
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Одете во парк, цело време има лурови пуштено на повеќе покестопс. Ама само Зубати можеш да фармаш :D
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom