Pokémon GO

S

staycalm

Гостин
А покестопс за шо се?[DOUBLEPOST=1469134540][/DOUBLEPOST]Имаше уше еден штракачу пред куќа во исто време со овој едниов на колено шо го најдов. Кога го фатив овој, другиот веќе АШ :P:D
На покестопс ти дава бесплатни ствари, топки, напивки, јајца и све остало[DOUBLEPOST=1469135206][/DOUBLEPOST]
Da da kaj Bezisteno bea ukopani.
Аахахахаха, јас коа почна да ја играм излеземе со другар ми, и буквално цела вечер ни еден не виде да игра покемон на ниеден покестоп, ама ја ептен на почетоко почна, уште не беше позната толку у Штип а и општо у МКД :D
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
На покестопс ти дава бесплатни ствари, топки, напивки, јајца и све остало[DOUBLEPOST=1469135206][/DOUBLEPOST]
Аахахахаха, јас коа почна да ја играм излеземе со другар ми, и буквално цела вечер ни еден не виде да игра покемон на ниеден покестоп, ама ја ептен на почетоко почна, уште не беше позната толку у Штип а и општо у МКД :D
Izlezi utre vecer okolu 9-10 i gledaj seir.
 
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
Тоа е само измислено GPS да се вкучи и да се игра играта инаку беџ тоа неможе тоа е исто за следење на дилерите може затоа е :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ја едино играм покемон ко ќе се начуам па ко ја барам зградата кај ми е:pos:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Дефинитивно имаме повеќе мозок од тие шо се понашаат ко неандрталци на утакмици.
HINT: навивачи
Дефинитивно, да.

Ако не постојат глупаци, како ќе има богаташи ?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Тоа бла бла бла вестите за Покемон е маркетинг и така се рекламира играта. Несвесно сега и ние ја рекламираме за џабе. Инаку ништо посебно и интересно.
 
D

Daedalus

Гостин
Покемон Гоу е еден од најдобрите изуми на илуминатите. Ем имаат контрола преку ГПС на секој што ќе ја игра, ем лесно ги праќаат нивните сублиминални пораки со ниски фреквенции за да си поигруваат со разумот на младите.
Покемон Гоу, не е ништо друго освен една огромна маска позади која се кријат корпорации и поединци како Сорос, Рокфелер, Макс Вебер, Ротшилд, Хилари Клинтон, Камерон, Кајзер Созе, МекДоналдс, Џим Џонс, Бил Гејтс, Елон Маx, Ким Јинг, Сергеј Парајанов, Парлапанов и слични на нив. Уште една огромна шанса за да се контролира човечката популација, ама веќе видено... Истото го правеа со WOW и контролата на сајбер светот.
Сега е аугментирана реалност. Тоа е иднината драги малоумници кои играат Покемон Гоу, Окулус Рифт и други измислени реалности создадени за одвлекување на вниманието на простата маса, додека некој ги влече конците во вистинскиот свет.
Едно огромно „БРАВО“ за сите што ја играте мизеријава од игра.

П.С. Да не го има некој фатено Драгонајт или Флерион (го трејдам Mewtwo за овие двајца)?
 
S

staycalm

Гостин
Покемон Гоу е еден од најдобрите изуми на илуминатите. Ем имаат контрола преку ГПС на секој што ќе ја игра, ем лесно ги праќаат нивните сублиминални пораки со ниски фреквенции за да си поигруваат со разумот на младите.
Покемон Гоу, не е ништо друго освен една огромна маска позади која се кријат корпорации и поединци како Сорос, Рокфелер, Макс Вебер, Ротшилд, Хилари Клинтон, Камерон, Кајзер Созе, МекДоналдс, Џим Џонс, Бил Гејтс, Елон Маx, Ким Јинг, Сергеј Парајанов, Парлапанов и слични на нив. Уште една огромна шанса за да се контролира човечката популација, ама веќе видено... Истото го правеа со WOW и контролата на сајбер светот.
Сега е аугментирана реалност. Тоа е иднината драги малоумници кои играат Покемон Гоу, Окулус Рифт и други измислени реалности создадени за одвлекување на вниманието на простата маса, додека некој ги влече конците во вистинскиот свет.
Едно огромно „БРАВО“ за сите што ја играте мизеријава од игра.

П.С. Да не го има некој фатено Драгонајт или Флерион (го трејдам Mewtwo за овие двајца)?
Мислев дека си сериозен и некако не ми се читаше до крај, ама добро е шо прочитав :D
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Ја почнав онака од заебанции ама веќе фатив до сега 34 покемони не дека шетам ко будала наоколу туку додека си одам на кај работа ги фаќам успат :p :D
Исто хаха 30тина имам досега :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom