PlayStation 5

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Нинтендо е прв што никогаш нема да се сложи да нема ексклузиви и се да биде crossplay.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Чекам и јас Х во Германија, нема на залиха. 499 евра му е цената. Разликата освен во перформансите е и во тоа што S нема Blu-Ray. Исто S е помал од Х, а Х е помал од PS5.

Xbox Series X + Game Pass Ultimate + опционално Razer Kishi за xCloud (доколку ти е компатибилен телефонот) е оптимална опција според мене. За 12 евра месечно ги имаш за без пари игрите од EA како Fifa и остали и уште 100-200 добри игри, попуст за add-ons и цели игри и xCloud (cloud гејмање на телефон/таблет било каде без конзолата...Razer Kishi ти е контролер за телефон како кај Nintendo Switch, чини околу 80-90 евра).

Прочитав дека новиот "апгрејдан" PS5 е со послаби кулери и доста погласен од оригиналниот batch PS5, така да ако купуваш PS5 внимавај на серискиот број.
nezz kade generalno kupuvas vo DE, jas cesto go proveruvam germanskiot amazon,
vika deka ima X serija tamu
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.723
Поени од реакции
9.759
Нема достава до германска адреса, чудно. Вакви работи најчесто директно од производител или овластен шоп купувам, ова е некој third-party шоп. Проверувам чат-пат достапност, во моментов стои дека нема никаде :unsure::

Xbox Series X _ Xbox_2021-09-07_13-22-58.png
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
A za bundle-ot, uste od najavata na konzola eventot, isto kako Donev, mi bea i dvete must play. Ja ne igram fudbal i uste eden joystick mi e waste of money, isto ko na ps4. E sea ako obavezno gi zemav igrite - 32k ide konzolata, 2k poskapa konzola koja ja nema ili koa ja ima so skalperskite ceni od 900eu - ne e nesto mnogu skapo.
Не е поголема цената, ако ги зимаш посебно конзолата е 30.990, а игрите по 4.990. Испаѓа 40.880.
ПС5 игрите ги направија по 80 евра сега. Затоа е подобро со амерички акаунт за 70 долари, ако веќе зимаш на рилис. Не можеш да препродадеш, ама јас секако не препродавам па многу повеќе ми се исплати така.

Иначе имало и друга понуда со Спајдермен и Демонс Соулс, баш сега видов.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Не е поголема цената, ако ги зимаш посебно конзолата е 30.990, а игрите по 4.990. Испаѓа 40.880.
ПС5 игрите ги направија по 80 евра сега. Затоа е подобро со амерички акаунт за 70 долари, ако веќе зимаш на рилис. Не можеш да препродадеш, ама јас секако не препродавам па многу повеќе ми се исплати така.

Иначе имало и друга понуда со Спајдермен и Демонс Соулс, баш сега видов.

кој тоа ти кажа дека не можеш да препродаваш дигитални игри ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
кој тоа ти кажа дека не можеш да препродаваш дигитални игри ?
Не дека не можеш, ама треба на посебен акаунт да зимаш за да го продаваш, а и претпоставувам многу е помала заинтересираноста за тоа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Како да ја сменам државата во Македонија? Кога се регистрирав мислам не можев да ја најдам во листата, па пишав Велика Британија и сега не можам да купам игра...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Како да ја сменам државата во Македонија? Кога се регистрирав мислам не можев да ја најдам во листата, па пишав Велика Британија и сега не можам да купам игра...
Не постои таа држава според Сони :) Пиши Бугарија.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Како да ја сменам државата во Македонија? Кога се регистрирав мислам не можев да ја најдам во листата, па пишав Велика Британија и сега не можам да купам игра...
Направи акаунт во Америка, најмногу ти се исплати. Стај рандом адреса од Орегон. И нема да можеш да купуваш директно со картица, зимаш гифт кард од тука, го внесуваш кодот во акаунтот и после купуваш.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Направи акаунт во Америка, најмногу ти се исплати. Стај рандом адреса од Орегон. И нема да можеш да купуваш директно со картица, зимаш гифт кард од тука, го внесуваш кодот во акаунтот и после купуваш.
А на веќе направен акаунт како да сменам, не можам баш да се снајдам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom