PlayStation 5

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Кај може да се купи чудово во нашава вукојебина, може и линк да ги разгледам цените.
Не само кај нас, никаде не можеш да купиш, нема залихи. Еднаш месечно или на два месеци стигаат во Галерија по неколку, ама најчесто раздаваат на свои или па контактираат луѓе кои се имаат пријавено на листа за чекање. Само еднаш после рилис пуштија на страната да може да порача кој ќе стигне, јас така успеав.

Во Ледиком имаат увезени, ама ги продаваат поскапо од продажната цена која е 500 евра за диск верзијата.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
па контактираат луѓе кои се имаат пријавено на листа за чекање.

Јас вака земав, и прилично „брзо“ ме контактираа. 6-7 дена после пратен меил на контакт преку галерија.ком.мк
И наредниот ден стигна.

Го земав со Ratchet & Clank: Rift Apart, и сеа ми седи така. Би ја шитнал за да се врати нешто :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Јас вака земав, и прилично „брзо“ ме контактираа. 6-7 дена после пратен меил на контакт преку галерија.ком.мк
И наредниот ден стигна.

Го земав со Ratchet & Clank: Rift Apart, и сеа ми седи така. Би ја шитнал за да се врати нешто :D
Не знам како им иде тоа, изгледа рандом праќаат. Јас од старт пишав мејл, ама ми немаат пратено до сега. Иначе баш интересна е Рачет и прв вистински поглед во "некст џен", а и не е многу долга. Вреди да се изигра.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
За 40к не вреди да се зима,катастрофа што прават со финтиве што го продаваат во пакети.
Се надевам за скоро ќе го има и поединечно и наместо да давам 10к плус за 2 игри што не би ги играл ќе купам контролер плус и игра по мој мерак,а чим почнаа да ставаат залихи на пакетите ништо чудно да биде скоро.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
За 40к не вреди да се зима,катастрофа што прават со финтиве што го продаваат во пакети.
Се надевам за скоро ќе го има и поединечно и наместо да давам 10к плус за 2 игри што не би ги играл ќе купам контролер плус и игра по мој мерак,а чим почнаа да ставаат залихи на пакетите ништо чудно да биде скоро.
Во Грција можеш да бираш наместо игри да купиш два додатока (пример една игра и контролер, два контролера, две игри по избор и сл). Вака цела Македонија ќе ги има истите две игри и после за 1000 ден ќе не можат да се продадат.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Во Грција можеш да бираш наместо игри да купиш два додатока (пример една игра и контролер, два контролера, две игри по избор и сл). Вака цела Македонија ќе ги има истите две игри и после за 1000 ден ќе не можат да се продадат.
Mnogu normalno,site sto imaat PS5 vo MK gi imaat i ovie 2 igri.
Da ima ponuda i kaj nas so dodaten kontroler namesto edna igra,togas bi podrazmislil i mozebi bi go kupil.
Ama so ovie finti na pazar sto gi pravat,fala mnogu prijatno.
Ti davaat 2 igri i ti vikaat bundle e,a ustvari ti gi stavaat 2te igri vo kesa kako da si gi kupil posebno :D
Uzas,se nadevam nekoi od drugive prodavnici ke imaat sansa da go donesat kaj nas so poubavi ponudi i paketi,do togas kje si go cepam mojot Series X,masina od konzola.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Mnogu normalno,site sto imaat PS5 vo MK gi imaat i ovie 2 igri.
Da ima ponuda i kaj nas so dodaten kontroler namesto edna igra,togas bi podrazmislil i mozebi bi go kupil.
Ama so ovie finti na pazar sto gi pravat,fala mnogu prijatno.
Ti davaat 2 igri i ti vikaat bundle e,a ustvari ti gi stavaat 2te igri vo kesa kako da si gi kupil posebno :D
Uzas,se nadevam nekoi od drugive prodavnici ke imaat sansa da go donesat kaj nas so poubavi ponudi i paketi,do togas kje si go cepam mojot Series X,masina od konzola.
Да точно, ако се во официјален bundle, пишува на игрите Not to be sold separately, баш поради оваа причина го пишува тоа на игрите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom