PlayStation 4

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Не сум играл никогаш PS 4 но бидејќи имам телевизор со Android OS па ме интересира дали е возможно играње PS 4 игри на Android OS? Дали постои некаков емулатор или нешто слично?
Не, пошто различен софтвер е. А и да може зашо би играл андроид игри на PS 4 нема логика.. не го купувај боље.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Не, пошто различен софтвер е. А и да може зашо би играл андроид игри на PS 4 нема логика.. не го купувај боље.
Oбратно сакам. Да играм игри од PS 4 на Android. Гледав постојат некој емулатор апликациии ама не знам како да најдам игри и како воопшто сето тоа функционира.

Би сакал да пробам FIFA 19, NBA 2K19 да играм на телевизор со Android OS. Или некој ако знае од каде да симнам игри вакви за Android нека ми пише порака.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Oбратно сакам. Да играм игри од PS 4 на Android. Гледав постојат некој емулатор апликациии ама не знам како да најдам игри и како воопшто сето тоа функционира.

Би сакал да пробам FIFA 19, NBA 2K19 да играм на телевизор со Android OS. Или некој ако знае од каде да симнам игри вакви за Android нека ми пише порака.
Да можеше така немаше да има потреба од пс4, нели.

Сакал да игра. Оди купи си пс4.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Oбратно сакам. Да играм игри од PS 4 на Android. Гледав постојат некој емулатор апликациии ама не знам како да најдам игри и како воопшто сето тоа функционира.

Би сакал да пробам FIFA 19, NBA 2K19 да играм на телевизор со Android OS. Или некој ако знае од каде да симнам игри вакви за Android нека ми пише порака.
Друже вакво нешто не може ни на сон.
Прво фифа (да ја земеме) е 40 гига. Како ќе ја стаиш во Андроид ТВ од 8гб? Или ај ете тоа со екстерен да го решеш. Кој телевизорски процесор или графичка ќе ја рани фифа?
Не се најдува емулатор за пс3, не пак за пс4. Пс4 не можеа да го чипуваат, камо ли емулатор да му направат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Да можеше така немаше да има потреба од пс4, нели.

Сакал да игра. Оди купи си пс4.
Е за ова во право си.
Друже вакво нешто не може ни на сон.
Прво фифа (да ја земеме) е 40 гига. Како ќе ја стаиш во Андроид ТВ од 8гб? Или ај ете тоа со екстерен да го решеш. Кој телевизорски процесор или графичка ќе ја рани фифа?
Не се најдува емулатор за пс3, не пак за пс4. Пс4 не можеа да го чипуваат, камо ли емулатор да му направат.
Ок тогаш некој ако најде мобилна верзија на Fifa нека ми прати линк бидејќи не ми ја наоѓа на Google play на телевизорот. Чисто само да пробам дали ќе работи добро не дека многу и знам да играм.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дали постои линк за ПЦ игри?? Оти ми е смачено од кракови мракови крашови?


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Си требало линк од видеото да ставеш.
Иначе со самото тоа ако новиот акаунт си го напраеш примарен на ПС4 играта можеш од било кој акаунт да ја играш. Така да.. после тие 2 недели ако не ти е доиграна играта правиш нов акаунт, го ставаш примарен и си ја продолжуваш од акаунтот кај што си ја играл претходно. Освен тоа не мора пак да ја симнуваш кога веќе еднаш е симната. Само нов акаунт, активирање на нови 14 дена ПС+ и цепај..
Активирав еве 2 недели со рандом мејл и се како што беше во туториал видеото.
По 2 недели наново нов рандом мејл треба да генерирам итн итн?
Не значи тоа дека ќе изгубам прогрес на игрите до кај што сум стигнат?

Дали ако на новиов фејк мејл ставив пс плус ќе си имам пс плус и на мојот стандардниот акаунт?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Активирав еве 2 недели со рандом мејл и се како што беше во туториал видеото.
По 2 недели наново нов рандом мејл треба да генерирам итн итн?
Не значи тоа дека ќе изгубам прогрес на игрите до кај што сум стигнат?
Jas kolku sto go razbrav, treba toj akaunt da go napravis primaren, a da igras od drug, ti pominuvaat dve nedeli, prais nov akaunt i go prais primary i prodolzuvas. Inaku progresot ti e zacuvan, sum igral, so taa razlika sto ne sum go znael ova za primary pa sum gi simnuval po 2. pat igrite.

Inaku mozes i psnow da si kupis t.e. aktiviras, ima iljadnici igri a dosta od niv se onaka bas ekstra, nekoi se igraat preku stream nekoi mozat da se simnat. Razlikata e sto ne mozes od drug akaunt da igras i moras za nedela dena da ja zavrsis igrata.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Jas kolku sto go razbrav, treba toj akaunt da go napravis primaren, a da igras od drug, ti pominuvaat dve nedeli, prais nov akaunt i go prais primary i prodolzuvas. Inaku progresot ti e zacuvan, sum igral, so taa razlika sto ne sum go znael ova za primary pa sum gi simnuval po 2. pat igrite.
Автоматски споено мислење:
Да, еве проверив, на примарниот акаунт што ми беше си имам псплус.
Фактички секои 2 недели имаш некое „замарање“ од 10 минути и на сопствениот акаунт ќе си имаш пс плус додека не им текнат да го скинат методов :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Да, еве проверив, на примарниот акаунт што ми беше си имам псплус.
Фактички секои 2 недели имаш некое „замарање“ од 10 минути и на сопствениот акаунт ќе си имаш пс плус додека не им текнат да го скинат методов :D
Metodov si tera najmalku od 2016. godina, jas od minatiot septemvri koga go kupiv sonito go pravam ova i imase nekoi apdejti so koi mislam probuvaa da go trgnat ama na sekoe iskacase nov tutorijal.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Metodov si tera najmalku od 2016. godina, jas od minatiot septemvri koga go kupiv sonito go pravam ova i imase nekoi apdejti so koi mislam probuvaa da go trgnat ama na sekoe iskacase nov tutorijal.
Јас абер немав, фала за просветлувањето :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom